Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 31

Thread: Подсветки из таблото.

  1. #1

    Default Подсветки из таблото.

    Здравейте. От скоро имам Алфа 146 1.8TS обаче гледам, че това часовниче, което е над пепелника не свети.
    Има ли подсветка за него или си е така смотано. То трудно се вижда даже и през деня.

    Другото, което исках да питам е дали с болтчетата отпред на стъклото, където е скоростомера, оборотомера и т.н. мога да стигна до подветките на въпросното табло. Въх, че сложно го обясних. Тъй де - искам да сменя изгорелите лампички на скоростомера - ще стане ли със смъкване на стъклото или трябва да смъквам цялата цигания?

    Още нещо - някой може ли да ми каже какви точно са подсветките на уредите и таблото за да си накупя такива предварително.

    Мерси предварително

  2. #2
    Kostadin`
    Guest

    Default

    Пластмасовия капак който седи пред уредите се държи на 2 болчета инбус 3мм и на две щипки,когато щях да свалям на мойта стигнах до там ,ето в тази тема е обяснено как се откачат щипките.Относно часовника, с отделна лампичка си е,не съм сигурен колко вата беше,обаче помня,че беше 1,50лв.Коя година ти е колата и с кое табло е с кръглите духалки или с другите?
    Иначе в тази тема е показано как се сваля центрланта конзола при фейслифта,аз гледах оттук когато свалях мойта,при конзолите с кръгли духалки осветлението на централната конзола се извършва само от 2 крушки,като се свали конзолата ще ги видиш.Най-общо казано при фейслифта конзолата се държи на 2 инбуса 3мм от горния й край,един болт отверка звезда зад врътката за степените на пратното,1 болт от левия край и 1 от десния както и 2 болта зад пепелника.Пепелника се държи на 4 болта,2 в двата края и 2 в средата,за целта вадиш самия пепелник и ще видиш средните болтове.Надявам се,че съм бил полезен.

    ПП:Свалят се и 3-те врътки - за температурата,степените на парното и за клапите.Искат силно дърпане,ама на мен ми писна след 30мин мъки и само 1-та свалена,подложих на права отверка 1 працалче и леко почнах да ги напъвам врътките,ако се работи внимателно няма да надраскаш конзолата,поне аз не успях първия път да я надраскам,казвам първия път щото ми се наложи да я свалям пак,но това е една друга история.
    Last edited by Kostadin`; 19-10-2010 at 20:37. Reason: добавка

  3. #3
    Запален алфист Иво Кръстев's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    София-Люлин
    Age
    32
    Posts
    112

    Default

    Quote Originally Posted by CHILIEV View Post
    Здравейте. От скоро имам Алфа 146 1.8TS обаче гледам, че това часовниче, което е над пепелника не свети.
    Има ли подсветка за него или си е така смотано. То трудно се вижда даже и през деня.

    Другото, което исках да питам е дали с болтчетата отпред на стъклото, където е скоростомера, оборотомера и т.н. мога да стигна до подветките на въпросното табло. Въх, че сложно го обясних. Тъй де - искам да сменя изгорелите лампички на скоростомера - ще стане ли със смъкване на стъклото или трябва да смъквам цялата цигания?

    Още нещо - някой може ли да ми каже какви точно са подсветките на уредите и таблото за да си накупя такива предварително.

    Мерси предварително
    Здравей!
    Часовника си има подсветка,но не помня дали са крушки или диоди,а също и как се сменяха.
    На уредите са крушки 12V,1.2W и изглеждат така.
    След като се развият винтчетата на пластмасовата кора около уредите,тя зе издърпва.За целта волана се сваля в най-долна позиция и през отворилия се процеп между основата на волана и таблото се бърка и се натискат две пластини,които държат кората и тя се изважда доста лесно.След това се развиват четирите винтчета(май бяха имбуси),на които се държи самото табло. Откачат се буксите от таблото,а докато са откачени НЕ СЕ дава на контакт! Крушките излизат чрез завъртане на кръглите капачета отзад. После всичко по обратния ред.

  4. #4

    Default

    Супер. Притеснявах се, че ще трябва да смъквам цялото табло.
    Колицата е 97 година с климатроник и кръгли духалки (точно като на картинките в pdf-a)

    Благодаря много

    п.п. а на километража крушките и те ли са като показаните по-горе?
    Last edited by CHILIEV; 19-10-2010 at 20:50.

  5. #5
    Запален алфист Иво Кръстев's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    София-Люлин
    Age
    32
    Posts
    112

    Default

    Да,на цялото табло са такива. Мисля,че и на часовника са същите,но не съм 100% сигурен.
    Last edited by Иво Кръстев; 19-10-2010 at 20:57.

  6. #6

    Default

    Quote Originally Posted by Иво Кръстев View Post
    Да
    Чудесно. Мерси

  7. #7
    Kostadin`
    Guest

    Default

    Quote Originally Posted by Иво Кръстев View Post
    Да,на цялото табло са такива. Мисля,че и на часовника са същите,но не съм 100% сигурен.
    На часовника си върви с пластмаса,от оранжевите е.Аз я мъчих да я изкарам самата крушка от пластмасата,ама не стана и ходих за друга.


    ПП:Колега един съвет:Ако крушката като я сложиш не светне,изкарай я и я обърни,щото и тоя филм го има да е сложиш от обратния край,като ги сложиш крушките на централната конзола и на часовника пробвай дали светят,щото на мен на централната конзола се беше поразместила едната(и идея си нямам как) и затова и ми светеше само половината конзола.Като ги сложиш,светни ги и ги поразмърдай да видиш дали няма да угасне,че като влезнеш някъде в дупка и като се поразмести крушката ще изгасне пак.Мойта понаиграваше,ама й направих една магия която не е за казване щото много хора няма да я oдобрят.
    Last edited by Kostadin`; 19-10-2010 at 23:56. Reason: ПП

  8. #8

    Default

    И още нещо за тея подсветки - като смъкна стъклото на панела със скоростомера след това цялото ли излиза напред и лесно ли имам достъп до лампите или трябва да махам стрелките и да се вкарвам в приключения ?

  9. #9
    Запален алфист Иво Кръстев's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    София-Люлин
    Age
    32
    Posts
    112

    Default

    Quote Originally Posted by CHILIEV View Post
    И още нещо за тея подсветки - като смъкна стъклото на панела със скоростомера след това цялото ли излиза напред и лесно ли имам достъп до лампите или трябва да махам стрелките и да се вкарвам в приключения ?
    Много сложно си го представяш. Не се маха стъклото,още по-малко пък стрелките. Трудното е да извадиш черната пластмаса,която се държи на двете винтчета,които сам си видял. След това само се развиват четири винта и се откачат две букси,а целия модул със скоростомер,оборотомер,температура и гориво се изважда.Ето как изглежда свалено Отзад ще видиш капачетата на крушките-завъртат се и се изваждат.
    Успех! Не е трудно

  10. #10

    Default

    Иво Кръстев така кажи (покажи) бре, човек. Благодаря много
    Като бивш собственик на Типо се бях нагласил за какви ли не приключения
    Alfa Romeo 146 1.8 16V TwinSpark

  11. #11

    Default

    ... и да попитам за всеки случай - като се разкачат буксите трябва ли да е разкачен и акумулатора?
    Alfa Romeo 146 1.8 16V TwinSpark

  12. #12
    започва да се пристрастява Anarki's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    74

    Default

    Няма нужда да сваляш акумулатора, само разкачаш буксите и си ти. Само леко, че на тези капачета на крушките им се чупят лесно крачетата. И си смени всички крушки до една и на таблото и на средната конзола, че да не ти се налага да ги отваряш пак след някой друг месец
    Alfa Romeo 146 1,4 T-Spark - бившата
    Alfa Romeo 147 1,9 JTD

  13. #13

    Default

    Мерси
    Alfa Romeo 146 1.8 16V TwinSpark

  14. #14
    Откачен по Алфите :) RahzeL's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    София, Овча Купел 1
    Age
    35
    Posts
    380

    Default

    А колко са крушките общо ? И за километража и за централната конзола ли са едни и същи? Преди време сменях тези на парното но не можах да намеря такива крушки и сложих подобни но след няма и 4-5 дена се преебаха и сега съм решил докато не е много студено да светна таблото.
    Ex Alfa Romeo 145, 1.4 Twin Spark, 103hp. 1998
    Skoda Fabia 1.4 16v, 75hp. 2005
    Alfa Romeo 147, 1.4 Twin Spark, 105hp. 2003

  15. #15
    **\/** tonov's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Мездра
    Age
    49
    Posts
    4,221

    Default

    Quote Originally Posted by RahzeL View Post
    А колко са крушките общо ? И за километража и за централната конзола ли са едни и същи? Преди време сменях тези на парното но не можах да намеря такива крушки и сложих подобни но след няма и 4-5 дена се преебаха и сега съм решил докато не е много студено да светна таблото.
    На километража са 5 или 6, на таблото за парното са 2 + една на часовника. Всички са еднакви - 12V/1,2W
    166 2,4JTD 20V Sportronic Edizione collezionisti
    ex 156 2,4JTD; ex 146ti; ex 145 1,6 boxer

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •