Results 1 to 12 of 12

Thread: Какво върви по този маркуч?

  1. #1

    Default Какво върви по този маркуч?

    Колеги някой ако знае какво минава през този маркуч (очертал съм го с червено), че постоянно е мокричко и мазничко особено след като карам. Не го откачам понеже незнам дъли не минава антифриза от там. Колата не губи никакви течности.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails ABCD0003.jpg  
    1.9JTD 105+

  2. #2
    Младши алфист See7heEviL's Avatar
    Join Date
    May 2010
    Location
    София
    Age
    34
    Posts
    28

    Default

    Колега мисля че това е отдушника на картера,ако греша някой да ме поправи.
    Алфа 147 1.9JTD 16V

  3. #3
    JTD ФЕН S_G_M's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Бургас
    Age
    39
    Posts
    450

    Default

    Да, прав си , това е !
    Alfa Romeo 145 JTD 105+ HP BY
    Alfa Romeo GT 1.9JTD 150+ HP BY DAGI

  4. #4

    Default

    не ми се оглежда да го проследявам , че все като отвора капака на колата и минават някви комшии дет си мислат че ще праа основен ремонт, пък в гаража е тъмно и там ептен не става.
    1.9JTD 105+

  5. #5
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Е*и им ***та на комшиите. И моите бяха така отначало. С надсмешка ме гледаха всеки път като вдигна капака. Е те след време точно тези същите като им дойде до главите проблемите с колите им идваха при мен да ме питат, да ги закачам на диагностика. Сега смеха им излиза през джоба! И познай колко им е хубаво като им кажа "обади се утре... и не си вдигна телефона няколко дена... после пак им кажа ела в други ден". Пък най-голямо удоволствие ми прави когато се мъчат сами да си оправят колите. Аз ги гледам и им се смея на ум

    И техните коли ще се счупят Няма вечно После ти ги питай за основния ремонт.

    Нека си лаят. Какво ти пука
    Last edited by oem; 18-10-2010 at 15:27. Reason: едит
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  6. #6

    Default

    не ми пука. последно като сменях въздушен и са наложи сигурно на 10 човека да обясна че се разглабя полвината двиателно отделение за да се смени филтъра, а не че се е развалила
    тия ли кратерни газове дето се говореше за изолирането им. трябва да поогледам защо се омазнява. скобата и маркуча си изглеждат перфектни. притесних се да не е маркуч с антифриз просто, понеже все като налея до максимума в казана с антифриз и то си спада до минимум и не мърда. налея ли пак до максимум по някоето време пак си спада до минимум и така си остава.
    1.9JTD 105+

  7. #7
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Може утаителят да се е напълнил с мизерия и да подлизва под скобата.Като и правиш обслужване следващия път го почисти и огледай за пукнатини в пластмасата.Моят беше спукан и ми правеше мазаници,но откакто го залепих е чисто.
    Антифризът не го наливай до максимума,щото ще го изхвърля в жегите.Трябва да е малко над минимума,за да има достатъчно място за разширение.
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  8. #8
    Diesel addicted emzo's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Стара Загора
    Age
    41
    Posts
    1,350

    Default

    Направо един маркуч и ги извеждай до някой подкалник или друго място.
    Мислех да чистя контейнера, но се отказах и горния вариант.
    Това на Бравото с JTD105

  9. #9
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Quote Originally Posted by gjulizar83 View Post
    не ми се оглежда да го проследявам , че все като отвора капака на колата и минават някви комшии дет си мислат че ще праа основен ремонт, пък в гаража е тъмно и там ептен не става.

    Те за това хората не правят децата пред блока щото всеки който мине ще вземе да дава акъл
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  10. #10
    Alfist benzinist spe4elist's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Varna, BG
    Age
    56
    Posts
    4,349

    Default

    Quote Originally Posted by Novachev View Post

    Те за това хората не правят децата пред блока щото всеки който мине ще вземе да дава акъл

    Прав си, Жорка, децата се правят под юргана или на други екзотични места, а колите се обслужват или ремонтират в сервизи, а не пред блока ...

  11. #11
    Старши алфист
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Love4
    Age
    59
    Posts
    746

    Default

    Quote Originally Posted by spe4elist View Post

    Прав си, Жорка, децата се правят под юргана или на други екзотични места, а колите се обслужват или ремонтират в сервизи, а не пред блока ...
    Е,за някои хора това е любимо занимание,не им дреме къде ще го правят и какъв ще е резултата...
    Alfa 156 1,9 JTD - 02,2000г
    Avensis 2011 -2.0 D-4D

  12. #12
    алкохолист pr_00f's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    5,104

    Default

    Стига толкова спам
    Alfa 147 Q2 1.9 JTDm 16v @150++ 2007 червената злобичка ;;; Zafira 1.9 JTD@120++ - белият кенеф
    ex. Alfa 155 1.7 '93;;; ex. Alfa 147 1.9 JTDm 16v @140+ R.I.P. ;;; ex. Lancia Lybra 2.4 JTD@140HP+ 2001

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •