Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 17

Thread: Как да разбера ако е повредена Lambda sonda?

  1. #1
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default Как да разбера ако е повредена Lambda sonda?

    Ako mi e precakana lambdata 6te sveti li lampata na injectiona.V vantotrade mi kazaha 4e ne raboti hubavo i 6tiala da mi dade iadove skoro no kolata si raboti perfektno ve4e minaha 2 meseca ot togava
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  2. #2
    Guest

    Default Ламбда

    Ако само е станала мързелива няма да ти светне лампа. Но мързеливата сонда си е като умрялата.

  3. #3

    Default

    ако колата ти няма проблем в празния ход и при ускорение и не свети лампата, не ги слушаи какво ти говорят

  4. #4
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Няма проблеми на празен ход но ми се струва малко тромава като 4е ли.С плавно подаване на газ върви на самолет но като и даде6 рязко газ и се замисля
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  5. #5
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    hf hpe даи некьв сьвет ти поне си компетентен според мен
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  6. #6
    Guest

    Default Сонда

    Премери си сондата с осцилоскоп. Ще ти стане ясно дали е читава.
    Те за моята също казаха че е зле, а е само на 4000км. При мен проблема е, че ми смуква въздух преди сондата и тя чете бедна смес.

  7. #7

    Default

    сму4е ти въздух преди сондата ? да не е дебитомера ?

  8. #8

    Default

    при преходни режими(ускорение) екуто не 4ете ламбда ... проблема може да е от другъде .... ако ламдата се скапе ... ецуто влиза в режим limp home тогава връ6та аванса и вдига разхода .. ама се усе6та колата се спъва и вдига разхода ....

  9. #9
    Guest

    Default Дебитомер

    Нямам дебитомер с МАР сензор съм. Просто сондата честичко чете бедно а самата сонда е читава.

  10. #10

    Default Re: Дебитомер

    Quote Originally Posted by sineok
    Нямам дебитомер с МАР сензор съм. Просто сондата честичко чете бедно а самата сонда е читава.
    тва ло6о .. бедната смес .... не6то не е в ред ... 6то не провери6 ?

  11. #11
    Guest

    Default Бедна смес

    Проверявал съм. Предположенията след стенда са мързелива(позапушена) дюза.

  12. #12
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    не знам според мен колата вьрви нормално ниама проблем с празниа ход хар4и в града 11-12/което е нормално според мен по книга и дават 10.5/само ми се струва мудна при рязко натискане на газта не ускорява хубаво.А забравих да кажа 4е на празен ход се полу4ава много леко притрисане на някои от цилиндрите но само когато е загряла
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  13. #13
    Старши алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    935

    Default

    вихте сега момчета това е съвсем нормално за нашите коли които са на сума години и километри

    след толкова километри нито клапаните ни са в час нито доста други работи, аз лично се убедих колко добре се отразява едно махане на главата и напасване на клапаните
    престанаха промените на оборотите на празен ход, работата на мотора се подобри и много други малки но дразнещи проблеми изчезнаха

    няма какво да се заблуждаваме, западна европа за това ни продава колите си ефтино защото им излиза скъпо да ремонтират неща които са рутинни и необходими
    ИТАЛФЕСТ 2004 - "Барабар Петко с мъжете"


    ИТАЛФЕСТ 2005

  14. #14
    Болен алфист Kostadin's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пазарджик
    Age
    42
    Posts
    1,186

    Default

    Quote Originally Posted by hf hpe
    вихте сега момчета това е съвсем нормално за нашите коли които са на сума години и километри

    след толкова километри нито клапаните ни са в час нито доста други работи, аз лично се убедих колко добре се отразява едно махане на главата и напасване на клапаните
    престанаха промените на оборотите на празен ход, работата на мотора се подобри и много други малки но дразнещи проблеми изчезнаха

    няма какво да се заблуждаваме, западна европа за това ни продава колите си ефтино защото им излиза скъпо да ремонтират неща които са рутинни и необходими
    той го каза най-добре
    no comment
    ALFA ROMEO 155 T.SPARK 2.0 8V
    ALFA ROMEO 33 1.5 TI

  15. #15
    Guest

    Default Възкресение

    Абе аз съм вярващ и вярвам във възкресението. Щом конете са били 90 би трябвало пак да бъдат.

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •