Results 1 to 10 of 10

Thread: Поява на странни шумове от вакуумна помпа - 1.9JTD

  1. #1

    Default Поява на странни шумове от вакуумна помпа - 1.9JTD

    Пиша в общия раздел, колата е 145 1.9 JTD, но понеже този двигател както знаем е слаган на много други модели, се надявам да се намери решение все отнякъде.
    След смяна на маслото днес се появи теч от вакуум помпата. Течът беше отстранен, но докато разглеждахме се натъкнах на странни шумове от нея. Някакво хъркане много особено, не мога да го оприлича на нещо конкретно. Още преди свалянето на помпата го чухме, след свалянето я гледахме за луфтове, но на пръв поглед изглежда ок. След монтажа - отново същите звуци...
    Интересно ще ми бъде ако някой се е сблъсквал с подобен проблем и съответно какво е решението му - нова помпа е най-лесно, ще ми се да разбера от какво е
    Last edited by Max; 13-10-2010 at 22:46.

  2. #2

    Default

    за да протече масло от помпата
    трябва да има пукнатини по корпуса

  3. #3
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by голямата риба View Post
    за да протече масло от помпата
    трябва да има пукнатини по корпуса
    Може и от гарнитурата,иначе ако има проблем в нея,ще усети разлика в спирачките,след няколко последователни натискания,ще спира все по-зле
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  4. #4

    Default

    Мурджев той е написал от помпата
    а тя е толкова проста конструкция, че общо взето няма какво да и се счупи.

    За шума може да си провери как е привода към разпределителният вал.

  5. #5
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by голямата риба View Post
    Мурджев той е написал от помпата
    а тя е толкова проста конструкция, че общо взето няма какво да и се счупи.

    За шума може да си провери как е привода към разпределителният вал.
    ок
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  6. #6

    Default

    Приводът изглежда съвсем наред, действително течът беше от клингеритовата гарнитура, но тоя шум ме притеснява затова и питах дали е възможно от самата помпа. Да не се наложи да търся проблема на разглобен двигател...

    П.П.: Пропуснах да кажа,че със спирачките проблеми не съм имал никакви.

  7. #7

    Default

    Quote Originally Posted by голямата риба View Post
    за да протече масло от помпата
    трябва да има пукнатини по корпуса
    Може би ще се окажеш прав, отново протече. Утре отново я свалям, вече с резервна помпа под ръка и ще гледам много внимателно за пукнатини или кривини на корпуса на помпата.

  8. #8
    JTD ФЕН S_G_M's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Бургас
    Age
    39
    Posts
    450

    Default

    И моята помпа има леко странни звуци . Карам си я така от както съм я купил , преди повече от година. Проблеми не ми е правила , за това си я карам така , казаха ми че може да изкара много дълго време по този начин. Така че смело напред.
    Alfa Romeo 145 JTD 105+ HP BY
    Alfa Romeo GT 1.9JTD 150+ HP BY DAGI

  9. #9

    Default

    странното е, че проблема се е появил след смяна на масло
    провери внимателно часта от оста на помпата която влиза в прореза на разпределителният вал

    и на капачката на помпата има един О пръстен, но дори и след много работа не ми се вярва да спече толкова, че да протече

  10. #10

    Default

    Quote Originally Posted by голямата риба View Post
    странното е, че проблема се е появил след смяна на масло
    провери внимателно часта от оста на помпата която влиза в прореза на разпределителният вал

    и на капачката на помпата има един О пръстен, но дори и след много работа не ми се вярва да спече толкова, че да протече
    Не тече от капачката. Проверявах го снощи, от фланеца тече, където се слага клингеритовата гарнитура.
    Мазахме със силикон Виктор Рейнц, но пак тече. Днес ще взема нова гарнитура и ще наложа помпата върху равно стъкло да видя дали им изкривявания, ще огледам добре и за пукнатини поне видими такива... дано открия и отстраня проблема, че е много неприятно като има течове!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •