Results 1 to 10 of 10

Thread: Прекъсване на запалването от алармата!

  1. #1
    Запален алфист
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    София
    Age
    41
    Posts
    480

    Default Прекъсване на запалването от алармата!

    За или против. Има ли смисъл колко е вредно/полезно. Моля без безсмислени мнения дайте един път да го обсъдим като хората.
    Alfa Romeo Stelvio 2.0T
    Toyota RAV4.4 2.2 D-CAT

  2. #2
    AO member Dodo 155's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    2,381

    Default Re: Прекъсване на запалването от алармата!

    Quote Originally Posted by DeX
    За или против. Има ли смисъл колко е вредно/полезно. Моля без безсмислени мнения дайте един път да го обсъдим като хората.
    Принципно не е зле да имаш прекъсване на запалването, но аз лично не съм почитател това да се управлява с алармата

    Един приятел преди време караше 1 ТОЙОТА, която не палеше без да пуснеш задната чистачка. Имаше реле, което "чакаше" сигнал от чистачката при даден контакт, за да "освободи" запалването
    Е това си беше хитро От друга страна знаеш ако се прецака нещо какво да шунтираш, за да заработи колата
    Поразпитай по сервизите за аларми, дали могат да ти изфабрикуват нещо подобно

  3. #3
    Запален алфист
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    София
    Age
    41
    Posts
    480

    Default

    Ама мен алармата си ми го може идеята ми е да я вържа ли да го прави или не. Дали може да има негативен ефект да речем ако се задейства алармата докато работи двигателя тфа ми е мисълта.
    Alfa Romeo Stelvio 2.0T
    Toyota RAV4.4 2.2 D-CAT

  4. #4

    Default

    Quote Originally Posted by DeX
    Ама мен алармата си ми го може идеята ми е да я вържа ли да го прави или не. Дали може да има негативен ефект да речем ако се задейства алармата докато работи двигателя тфа ми е мисълта.
    при свестните аларми, не може да се активира прекъсването ако колата е на контакт

    относно прекъсването, провери консуматор с каква сила на тока, препоръчва производителя да прекъснеш

  5. #5
    Запален алфист
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    София
    Age
    41
    Posts
    480

    Default

    Негативен ефект за двигателя не за реленцето или алармата. Знам как да я вържа имам нужните джаджи. Питането ми е конкретно за самата кола. Дали ще има негативни последствия за смия двигател и еку-то, ако докато всичко си работи изведнъж някой го резне.

    Quote Originally Posted by голямата риба
    Quote Originally Posted by DeX
    Ама мен алармата си ми го може идеята ми е да я вържа ли да го прави или не. Дали може да има негативен ефект да речем ако се задейства алармата докато работи двигателя тфа ми е мисълта.
    при свестните аларми, не може да се активира прекъсването ако колата е на контакт

    относно прекъсването, провери консуматор с каква сила на тока, препоръчва производителя да прекъснеш
    Е те тука не съм съгласен за активирането на прекъсването щото нали за това имам "Hijack" функция на алармата.
    Alfa Romeo Stelvio 2.0T
    Toyota RAV4.4 2.2 D-CAT

  6. #6
    Войник на съдбата Crusader's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Сливен
    Age
    47
    Posts
    1,737

    Default

    Бе нищо му няма на ДВГ-то и ЕКУ-то ако по някаква /не мога да се сетя/ причина, прекъсне захранването на помпата при запален ДВГ.
    Тъпото е че повечето ефтинки аларми го правят с едно /повече от лесно за откриване/ реле.
    Mitsubishi Outlander
    Mitsubishi Space Star
    Daihatsu Terios

  7. #7
    Запален алфист
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    София
    Age
    41
    Posts
    480

    Default

    Quote Originally Posted by Crusader
    Бе нищо му няма на ДВГ-то и ЕКУ-то ако по някаква /не мога да се сетя/ причина, прекъсне захранването на помпата при запален ДВГ.
    Тъпото е че повечето ефтинки аларми го правят с едно /повече от лесно за откриване/ реле.
    Ам неа нужда да ми прекъсва помпата напрао да им гаси колата и да не може да запали повече
    Alfa Romeo Stelvio 2.0T
    Toyota RAV4.4 2.2 D-CAT

  8. #8
    Вечно недоволен Lucky's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    1,161

    Default

    Абе да не чуе дявола ма решат ли няма спасение
    1995 Alfa Romeo 145 1.6 Boxer - ex
    2000 Alfa Romeo 166 2.4 JTD 136cv - ex
    1995 Alfa Romeo 164 Q4 3.0 V6 24V 232cv

  9. #9
    Татю алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    1,502

    Default

    Аз си слагах алармата в Тояга и момчетата изрично ме питаха дали искам тя да прави всички магарии с прекъсвания на запалване и т.н., на които е способна. Понеже ме видяха, че не съм в състояние да дам смислен отговор , казаха следното: При наличие на добър фабричен имобилайзер (и то точно този) по-добре да не му се месим в работата. Тва само за количествено натрупване на мнения го казвам - впечатленията от Тояга не са еднозначни (дори и моите), така че...

    Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 16v Elegante+Sport MY.08
    Alfa Romeo 155 1.8TS Sport MY.95

  10. #10
    Запален алфист
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    София
    Age
    41
    Posts
    480

    Default

    Quote Originally Posted by bass
    Аз си слагах алармата в Тояга и момчетата изрично ме питаха дали искам тя да прави всички магарии с прекъсвания на запалване и т.н., на които е способна. Понеже ме видяха, че не съм в състояние да дам смислен отговор , казаха следното: При наличие на добър фабричен имобилайзер (и то точно този) по-добре да не му се месим в работата. Тва само за количествено натрупване на мнения го казвам - впечатленията от Тояга не са еднозначни (дори и моите), така че...
    Аз знам същото, но просто исках да чуя вашето мнение по въпроса. Благодаря.

    @MODER

    LOCK ON
    Alfa Romeo Stelvio 2.0T
    Toyota RAV4.4 2.2 D-CAT

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •