Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 33

Thread: Не работят ел. стъклата

  1. #16
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Трябва да намериш буксата за конзолата.
    Тя трябва да изглежда по един от двата начина:



    И при двата варианта пинове 1 и 2 от буксата отиват до двата пина от буксата на мотора.
    Не намирам ел схемата на стъклата, но от това, че моторът е вързан на тази букса съдя, че веригата му минава през нормално-затворените и контакти. Това обяснява и защо прозорецът не може да се движи и от шофьорската конзола.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  2. #17

    Default

    Блгодаря Ви много за бързите отговори, ще сваля и ще погледна какво е положението и ще нашиша за резултата...

    Колкото до тая двупинова букса , не е от говорителя , говорителя си работи и то напълно нормално, няма проблем....

    П.п Буксата е от като тази от първата снимка с 6 крачета...

  3. #18
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    София младост 4
    Posts
    89

    Default

    Колега по твоя проблем не мога да кажа нищо което да ти е от полза, мога само да кажа какъв беше проблема като купих моята 156sw и не и бачкаше задно ляво стъкло...... Гледах за изгорели бушони, сменявах копчета....нилъв звук или реакция, свалям аз кората и о чудо нямаше го моторчето с механизъма а стъклото беше подпряно с трупче, леле щях да се пръсна от яд

  4. #19

    Default

    Quote Originally Posted by nexs7910 View Post
    Колега по твоя проблем не мога да кажа нищо което да ти е от полза, мога само да кажа какъв беше проблема като купих моята 156sw и не и бачкаше задно ляво стъкло...... Гледах за изгорели бушони, сменявах копчета....нилъв звук или реакция, свалям аз кората и о чудо нямаше го моторчето с механизъма а стъклото беше подпряно с трупче, леле щях да се пръсна от яд
    Хахх Е това вече е...... нямам думи , не знам каква е точно ситуацията , понеже времето е лошо , а гаража ми е тесничък за да отворя вратите до край...
    Тея дни ще го гледам .... то един проблем да беше и само в стъклата ... хахахах
    Вярно дребни нещица са , но ме дразнят много и гледам да ги оправя !

  5. #20

    Default

    Видях за какво иде реч със стъклата ми !! На предния десен прозорец има счупен водач + машинката е превъртяла в шлиците /те са пластмасови както знаете/ + жилата са се разплели и не стават за нищо!

    На задната врата проблема беше ,че моторчето не работи, т.е работи, но когато си поиска! Извадих моторчето и не тръгва, помогна му с ръка и уж тръгне , но като го поставя на място му спира да работи + едното жило се беше разплело и беше заседнало в кожуха /заради това най-вероятно са прегрели и развалили моторчето/ , а и не на последно място , машинката на задна дясна врата мога да я командвам само от мястото на водача! От самата си врата при всичко закачено - не става! Или има нещо объркано с жиците или копчето е дало фира!

    А сега въпросите: Днес ще търся жила , машинка /цяла, не само моторчето/ и
    водач. Тея неща предлагат ли се по магазините и г-д на какви пари , в случай ,че не мога да си ги намеря ? И има ли разлика между комбито и седана на 156цата по отношение на машинките за стъклата ?

  6. #21
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Копчета и машинка комлект ще намериш в раздела купува-продава.Има коректни колеги там, доволен съм, не ги споменавам, да не кажат че правя реклама.Цените са добри.За комби и седан не знам дали са еднакви въпреки че предполагам да е така.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  7. #22
    **\/** tonov's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Мездра
    Age
    49
    Posts
    4,221

    Default

    А задно ляво командва ли се от копчето?
    166 2,4JTD 20V Sportronic Edizione collezionisti
    ex 156 2,4JTD; ex 146ti; ex 145 1,6 boxer

  8. #23

    Default

    Quote Originally Posted by tonov View Post
    А задно ляво командва ли се от копчето?
    Да , другия си се командва , няма проблем с него !!

  9. #24
    **\/** tonov's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Мездра
    Age
    49
    Posts
    4,221

    Default

    Quote Originally Posted by doomy View Post
    Да , другия си се командва , няма проблем с него !!
    Задните стъкла са без релета, т.е всичкия ток за мотора минава през бутоните. Може да се е стопил някой от контактите. А може проблемът да е в ключа за разрешаване на задните стъкла. Ако лампичката на задното копче свети, го отвори, прегледай го и при нужда почисти контактите. Ако не свети - търси проблем около ключа за разрешение.
    166 2,4JTD 20V Sportronic Edizione collezionisti
    ex 156 2,4JTD; ex 146ti; ex 145 1,6 boxer

  10. #25

    Default

    Quote Originally Posted by tonov View Post
    Задните стъкла са без релета, т.е всичкия ток за мотора минава през бутоните. Може да се е стопил някой от контактите. А може проблемът да е в ключа за разрешаване на задните стъкла. Ако лампичката на задното копче свети, го отвори, прегледай го и при нужда почисти контактите. Ако не свети - търси проблем около ключа за разрешение.
    Точно това направих, отворих конзолката на задната врата и тази на водача , почистих , събрах всичко и след теста задното стъкло проработи и се командва и от двете позиций. Явно е имал лош контакт на бутоните . Благодаря ви още веднъж !

  11. #26
    Син по рождение TheBlueOne's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    София, Видин
    Age
    41
    Posts
    88

    Default

    Да използвам и аз тази тема...
    Спря да ми работи автоматичният режим и на двете стъкла (нито надолу, нито нагоре). При продължително натискане на копчето стъклата слизат до край, обратно обаче качват само около два-три сантиметра, което означава, че трябва да натисна 10-15 пъти за да ги вдигна изцяло . Учудващото е, че някой път (много рядко) изведнъж се оправя я едното я другото и след някой и друг ден пак изпадат в същото положение. В клубен сервиз ми ги "обучиха" веднъж, но след известно време пак се развалиха.
    Само да вметна, че няколко пъти се развалиха в следствие на използването на бутона на дистанционното при опит да ги вдигна/сваля. Той също така не функционира, когато са в "кофти режима".
    Модули за управление ли трябва да сменям или причината може да се крие някъде другаде?
    Alfa Romeo GT '04 2.0 JTS Selespeed Distinctive
    Alfa Romeo 156 '98 1.8 T Spark - EX

  12. #27
    Син по рождение TheBlueOne's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    София, Видин
    Age
    41
    Posts
    88

    Default

    Никой ли няма идея какъв може да е проблема , че сега като се оправи времето става все по дразнещо?
    Alfa Romeo GT '04 2.0 JTS Selespeed Distinctive
    Alfa Romeo 156 '98 1.8 T Spark - EX

  13. #28

    Default

    Quote Originally Posted by TheBlueOne View Post
    Никой ли няма идея какъв може да е проблема , че сега като се оправи времето става все по дразнещо?
    Моите правеха нещо подобно. Но кривяха и спираха. На всеки режим .
    Оправих го елементарно.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  14. #29
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Абе мааму стара, как работят тези стъкла в края на краищата.Значи, предно ляво - като натисна и задържа копчето около секунда и после го пусна, джама си слиза до долу.Качването става по същия начин - натискам и задържам за около секунда и се качва сам.Този на пасажерската врата обаче само слиза в автоматичен режим, а за да се затвори тряа да държа копчето натиснато иначе спира.задните и двете трябва да държиш копчетата за да се отворят или затворят докрай.А ся де.Ако не бях ва чел нямаше да се загледам, извода - не си пъхай гагата дет не ти е работа.
    Last edited by dimitar_vd62; 21-03-2014 at 17:52.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  15. #30
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by dimitar_vd62 View Post
    Абе мааму стара, как работят тези стъкла в края на краищата.Значи, предно ляво - като натисна и задържа копчето около секунда и после го пусна, джама си слиза до долу.Качването става по същия начин - натискам и задържам за около секунда и се качва сам.Този на пасажерската врата обаче само слиза в автоматичен режим, а за да се затвори тряа да държа копчето натиснато иначе спира.задните и двете трябва да държиш копчетата за да се отворят или затворят докрай.А ся де.Ако не бях ва чел нямаше да се загледам, извода - не си пъхай гагата дет не ти е работа.
    Всичко си е наред. Това е направено така за да не може шофьорът да защипе някое детско пръстче погрешка.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •