Колеги интересува ме тези от вас, които имат VIS (VIM) да проверят дали могат да мръднат на ръка буталцето на VIS-а...и въобще дали може да се движи на горе на долу, когато колата е изгасена. След това да повторят процедурата на запалена кола на празен ход....

Понеже преди няколко дни вързах VIS-а и ми е интересно как функционира на кола фабрично с VIS, за да сравня с това как работи при моето "ГМО"

Да опиша как седят нещата при мен:

На празен ход и на загасена кола буталцето на VIS-а седи максимално на ГОРЕ (колектора е на дългия път) и не мога дори със сила да го дръпна на долу (къс път)....

Като изфорсирам колата на място, някъде около 5000-5200 оборота виждам как буталцето се избутва НАДОЛУ и колектора минава на късия път на въздушния поток....

Ако изключа буксата на VIS-а и държа колата на празен ход мога с ръка да издърпам буталцето и то пада до ДОЛУ....и от там мога да си го мърдам на ръка без никакви проблеми и усилие...

Въпроса ми е защо, когато буксата е включена и загася колата не мога дори и със сила да накрам буталцето да слезе, а когато изключа буксата за VIS-а, паля колата и с лекота мърдам буталцето с ръка на горе на долу?

Какво го застопорява така при положение, че на загасена кола няма вакуум, който да го дърпа?