Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 74

Thread: Вкарах се в ултра, мега, хипер луд филм с моя бял лебед

  1. #16

    Default

    Аман от таквиз...преди се бях наиграл и сега съм доста мнителен. Надявам се да си се отървала безпроблемно...
    Arena Coast Customs

  2. #17
    Болен алфист TRENDi's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Sf, BG
    Age
    74
    Posts
    1,132

    Default

    Quote Originally Posted by Бобби View Post
    ...ами нали е свалял главата...как какво е правил.....
    ...вината по някой път не е чак в майсторана...но все пак незнам.....случва се....сега става по сложно...но е поправимо според мен.....
    Учил се е да сваля глава на 155-ца. Превъртял е вала, по някаква негова си причина\да търси белези ли, веригата да си гласи ли, знам ли\, и понеже се е учил, ризите не са били застопорени\http://clubalfaromeo.com/forum/showt...22#post753122\ и са излезли. Като излезнат, уплътненията под тях вече са фира. И понеже за ~15 години, минимум около леглата им всичко е ръждак и гмеж познай, дали само с набутване надолу ще уплътняват\пазят\ антифриза от маслото. И за да е поправимо се започва голямото разглобяване... Само, че при мисълта за това, що хамалогия е и на мен, даже, ми прилошава, та няма да се учудя, ако е пробвал и само с набутване и 2-ри път да ги е миксирал течностите. Вече осъзнал голямото насиране е започнал сериозния ремонт и така... Та както написа Венци :
    тоя тапанар ти е съсипал колицата, като е свалил главата е разместил ризите и от там е омешала масло и вода,счупетему ръцете.


    И за 150лв такива ремонти не се правят
    Ако си я правиш сам\глава на 155 8 клапанова\ - даже ще ти и останат. Иначе, дори и за ремонт при много познат майстор са с до 100 лв отгоре. Но това е друга тема, а и аз разбрах, че тези пари са само за части\пак са в повече, за това, което струват, поне описаните неща\.

    Мога само да ви съчувствам и да се надявам, че всичко ще свърши добре за белия лебед...
    П.С. Даже и свършило\дано\.
    75 2.5 QV 08.86 г. - Ех...
    155 1.7 07.93 г. - Сиромашки тунинг + JR filter + ниска - замина за скрап...
    FIAT Tipo 1.6 12.93 г. 835С1.000 - вече 2.0 TS 8V Turbo с екстрите от горната...
    Мненията са като задниците - всеки си има!

  3. #18
    тъп и упорит koolio's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    3,433

    Default

    Да ви кажа тоя майстор че е галфон, галфон е, ама и вие сте за бой. От тоя форум поне можеш да научиш кой майстор е читав, даже с вас със Алекс лично сме говорили по тия въпроси. Да се доверяваш на случайни хора за такива ремонти е меко казано неразумно. Ако беше докарала колата в София щеше да ти излезе и по-бързо, и по-изгодно.

    Сега най-добре закарай колата на някой наистина компетентен, който да направи ревизия на "ремонта". И внимавайте, че легендите не останахме много, не трябва да ги губим заради такива грешки!
    Ако ти е писано да се обесиш, няма да се удавиш
    AlfaRomeo 155 1.8 TS 129 к.с. 1995 г., AlfaRomeo 166 2.4 JTD 140 к.с. 2002 г. , Volvo S60 2.4D Sport 163 к.с. 2008 г. - EX;
    Opel Insignia ST 2.0 BiTurbo CDTI 194 к.с. 2014 г. (Алфа под прикритие)

  4. #19
    Запален алфист Gosheto30v6's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Бургас
    Posts
    354

    Default

    Абе от всичко което изчетох,незнам за другите ама аз ако бях собственик на колата,тоя ГОЛЯМ маистор да не казвам кво щеше да му се случи ,че и пари не да взима ,ами щеше да врьща обратно,то грешки стават,ама ти от здрава кола на разместени ризи,пресечено масло,дали е знаел тоя ГОЛЯМ маистор какво прави..!!!!!! М/у другото ризи току-така не се разместват лесно,дори на извадена глава
    ALFA ROMEO 156 2.4 20V JTDM sportwagon ALFA ROMEO 155 Q4 300+++Ps.
    Alfa Romeo 145 3.0V6
    Alfa Romeo 33 1.7 16V 4x4 Аlfa spider 3.0 V6

  5. #20
    Люлинчанин Bonev's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    1,354

    Default

    Аз мисля, че тоя тъпак трябва да се съвземе от кома със счупени ръце..." Разбирайте ме както искате.
    А казват, че боя не помагал! Помага и още как... Тоя Ви е взел за мезе направо.

    Subaru Legacy 3.0 H6
    Alfa Romeo 156 2.0 - Ex
    0888 511 533 - Бонев

  6. #21
    Alfa болен мозък milenamr's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пловдив
    Posts
    515

    Default

    Quote Originally Posted by code View Post
    И за 150лв такива ремонти не се правят С най-добри чувства
    На мен това ми е ясно, но не аз съм определяла тарифата му, а той сам се предложи и сам си сложи и тарифа, аз просто приех, за мен е важно да го направи, пък и 200 и 300 да излезе, дори повече, поне да знам, че е направено читаво.
    А този тип излезе супер измислен герой, защото на думи и обяснения много добре го докарва, на обещания да не говорим, но действията му се оказаха супер неадекватни на първоначалните инвестиции от негова страна.
    Може би това си е негова тактика, знам ли, да прави клиентите на маймуни и кой му се вързал -вързал.
    Но вероятно от това, че му скръцнахме днес с Алекс и му заявихме, че му се обаждаме за последно с тоя подход, е стоплил, че с нас такива заигравки не стават, та най-сетне(както каза един колега) се е захванал със сериозния ремонт, а до сега си е играл на лъженка

    Аlfa e passione - 155 2.0 SUPER 143bhp '94 / ex 33 1.3 iEL 90bhp '93 & 1.5 iE 105bhp '91
    Втора национална среща на 155

  7. #22
    Alfa 155 Fanclub-Bulgaria Alfa User's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пловдив, BG
    Posts
    4,585

    Default

    Абе майтапа настрана, но вече бяхме намислили вариант какво точно да му се случи на тоя измислен "майстор" ... да не говорим, че дори металната палка си бях приготвил до вратата вече.
    Важното е, че колата си е вече при нас, и на пръв поглед и за 5 минути тест се държи добре - работи равномерно, има мощност. Утре на светло ще я огледам подробно - ако изобщо мога да видя нещо от външен оглед - че тоя михлюзин ни я докара по тъмно ... надявам се да не е нарочно това, че вече съм го прежалил така или иначе. Поне ще се подсигуря, че в близките няколко месеца няма да прави такива "ремонти" Аман вече от недоучили се самохвалковци, дето да си правят експерименти с колите ни !
    Last edited by Alfa User; 09-10-2010 at 00:24.
    155 MY.95 Sport - 2.0 TS 8v (ressurected by Теодор & Токича)
    Fan Club Alfa Romeo 155 - Bulgaria

  8. #23
    чиста проба спреляк Furious 155's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Младост
    Posts
    5,287

    Default

    Първата работа утре сутринта е да видите маслото и антифриза за белези от смесването им, където и да е - и на щеката и в разширителния съд!!!
    Също след това пробвайте да загрее до работна температура и пак проверка на флуидите и степените на перката!
    Прави са колегите че ризите не излизат лесно, но въртиш ли вала, без да са застопорени - излизат. При мен на този ремонт нагласихме 1-ви цилиндър на ГМТ и тогава свалихме главата. След това не се пипа вала!!! До сглобяването обратно, естествено!
    Дано да няма нужда от допълнителен ремонт, че
    Last edited by Furious 155; 09-10-2010 at 02:11.


    Даването на газ, води до пристрастяване!
    Alfa Romeo 155 1.8TS by RuBig
    Volvo V50 2.0D by RuBig

  9. #24
    cuore sportivo dimo's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Пловдив
    Posts
    1,080

    Default

    В крайна сметка грешки стават не бъдете толкова крайни .... като предпазна мярка снимайте го този хубавец и го качете да го видим и другите че да се пазим от него

    ---------- Post added at 11:09 ---------- Previous post was at 11:07 ----------

    Quote Originally Posted by milenamr View Post
    ....
    А определено не е лесно(поне в Пловдив) да намеря майстор, който да има желание да го направи този ремонт, уж желаещи има, но ела другата седмица, че , че имам 20 коли, след това ела другия месец, че имам 15 буса и така се минават месеци и години ...
    Тук ми намирисва на "Брадатсервиз " прав ли съм
    Alfa 155 2.0 16v

  10. #25
    Alfa 155 Fanclub-Bulgaria Alfa User's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пловдив, BG
    Posts
    4,585

    Default

    Quote Originally Posted by dimo View Post
    Тук ми намирисва на "Брадатсервиз " прав ли съм


    Тъй, след днешния тест (половин час градско каране с тежкия крак на Милена) :
    - няма видими течове на масло по мотора;
    - забелязах обаче, че от единия фланец на изходния колектор при началното запалване на колата излизат газове и вода ?!?!?!? (съвсем малко, но все пак...);
    - дъното на колата, точно пред пътническата седалка до шофьора, е надигнато доста - тъпака явно е вдигал колата с нещо неподходящо, защото е подбил всичко отдолу, и сега пода е надигнат все едно е от мокър паркет ...
    - като че ли не припушва вече колата от ауспуха, но нямах много възможност да гледам след нея;
    - маслото, което е сложил "майстора", като за чисто ново е доста тъмничко и рядко ... чак ме притеснява;
    - хубавото е, че не виждам масло в казанчето за антифриз, както и не виждам бяла пяна в маслото ... дано така да остане.
    Имам обаче тъпото подозрение, че педала изобщо не е купувал втора гарнитура... На всичкото отгоре обеща, че ще даде всички касови бележки за частите - а снощи даже не ги и спомена ... Но като цяло, ако нещата се окажат в норми, ремонта със всички фантастики и нерви, излезе 235лв. Може впоследствие да добавим и две счупени ръце ако нещо се обърка
    Last edited by Alfa User; 09-10-2010 at 18:31.
    155 MY.95 Sport - 2.0 TS 8v (ressurected by Теодор & Токича)
    Fan Club Alfa Romeo 155 - Bulgaria

  11. #26
    Alfa болен мозък milenamr's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пловдив
    Posts
    515

    Default

    Quote Originally Posted by Alfa User View Post


    Тъй, след днешния тест (половин час градско каране с тежкия крак на Милена) :
    - няма видими течове на масло по мотора;
    - забелязах обаче, че от единия фланец на изходния колектор при началното запалване на колата излизат газове и вода ?!?!?!? (съвсем малко, но все пак...);
    - дъното на колата, точно пред пътническата седалка до шофьора, е надигнато доста - тъпака явно е вдигал колата с нещо неподходящо, защото е подбил всичко отдолу, и сега пода е надигнат все едно е от мокър паркет ...
    - като че ли не припушва вече колата от ауспуха, но нямах много възможност да гледам след нея;
    - маслото, което е сложил "майстора", като за чисто ново е доста тъмничко и рядко ... чак ме притеснява;
    - хубавото е, че не виждам масло в казанчето за антифриз, както и не виждам бяла пяна в маслото ... дано така да остане.
    Имам обаче тъпото подозрение, че педала изобщо не е купувал втора гарнитура... На всичкото отгоре обеща, че ще даде всички касови бележки за частите - а снощи даже не ги и спомена ... Но като цяло, ако нещата се окажат в норми, ремонта със всички фантастики и нерви, излезе 235лв. Може впоследствие да добавим и две счупени ръце ако нещо се обърка
    235 + 60 лв за смяна на масло, което трябва да направя сега.Като се има впредвид, че преди по-малко от месец смених масло и маслен филтър.А и антифриз трябва да купувам, защото моя го няма. Та значи 300 лв и отгоре.
    Нямаше да ме е яд да са 300 лв, но да знам ,че съм ги дала за хубавото на белушка, но сега дадох 300 лв, за да се вкарам в притеснения и ядове.
    А освен това и педала на газта запецва на няколко пъти, тоест жилото се захваща и стои във високите обороти(където по принцип обичам да се намирам,но не може само там )Този проблем също ми е бонус от сега след "ремонта".

    Аlfa e passione - 155 2.0 SUPER 143bhp '94 / ex 33 1.3 iEL 90bhp '93 & 1.5 iE 105bhp '91
    Втора национална среща на 155

  12. #27
    Запален алфист Petronii's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Пловдив
    Age
    46
    Posts
    125

    Default

    Наистина голям филм. Съжаляваме за което. Но ако може някаква информация или снимка на човека и сервиза му тук във форума ще бъде добра препоръка за бъдещите му клиенти. Дано да си останете само с ядовете.
    Alfa Romeo 166 2.0 TS 2001

  13. #28
    циничен ницшеанец търтей's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    7,058

    Default

    А клапаните чукат ли сега?

    Щото гумички и пулове са има няма ~100 лв (зависи от къде купува, пък и не може да вземе само 8 ), гарнитура на главата хубава е към 45-50 лв и изобщо къде е киро на кирия?
    Не о хлѣбѣ единѣмъ живъ будетъ человѣкъ

  14. #29
    Alfa болен мозък milenamr's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пловдив
    Posts
    515

    Default

    Quote Originally Posted by търтей View Post
    А клапаните чукат ли сега?

    Щото гумички и пулове са има няма ~100 лв (зависи от къде купува, пък и не може да вземе само 8 ), гарнитура на главата хубава е към 45-50 лв и изобщо къде е киро на кирия?
    Гарнитурата на главата ми я таксува на 65 лв-чакахме я някаква специална за 3 дни да пропътува от Благоевград.

    ---------- Post added at 19:52 ---------- Previous post was at 19:51 ----------

    Quote Originally Posted by Petronii View Post
    Наистина голям филм. Съжаляваме за което. Но ако може някаква информация или снимка на човека и сервиза му тук във форума ще бъде добра препоръка за бъдещите му клиенти. Дано да си останете само с ядовете.
    Ами не знам как да го издебна да го снимам ) като го видя, предполагам, че сега ще се крие като мишка и няма да се набутва да ме заприказва всеки път като ме види.
    Но ако успея да го снимам , ще сложа снимката му.

    Аlfa e passione - 155 2.0 SUPER 143bhp '94 / ex 33 1.3 iEL 90bhp '93 & 1.5 iE 105bhp '91
    Втора национална среща на 155

  15. #30
    циничен ницшеанец търтей's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    7,058

    Default

    Quote Originally Posted by milenamr View Post
    Гарнитурата на главата ми я таксува на 65 лв-чакахме я някаква специална за 3 дни да пропътува от Благоевград.[COLOR="Silver"]
    Ем, начи ако сметнеш и по 20% отгоре на другите цени дето ти казах излиза, че не е взел пари за труд????
    Не о хлѣбѣ единѣмъ живъ будетъ человѣкъ

Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •