Page 2 of 6 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 82

Thread: алфа 146 2.0тс

  1. #16

    Default

    Защо го плашите момчето немога да разбера?
    Колко пък приятно изненадан да остане от колата си с валове и чип? Ти го изкара,че 2.0ТС само с валове и чип(ремап) е по-хубаво от 2.0 16в турбо било то и сток.
    Добре ще сложи валове и чип и после какво? Все пак тази кола се кара всеки ден и се търсят видими резултати.
    Alfa Romeo 145 JTD & Audi A4 B6 1.8T quattro

  2. #17
    Запален алфист lokara's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    нова загора
    Posts
    236

    Default

    да,мога да кажа,че последния път доста се опарих като взех мотор от Фиат купе 16вт и сега много не се знае какво ще стане макар да взема и цяла кола за донор като знам колегата Християн колко парички хвърли ама както и да е.А за валовете освен БОБО кой друг би могъл да ми свърши работата става въпрос за някой по на близо,че съм от Нова Загора пък и пътувам почти всеки ден.Но най вероятно ще е при Бобо,но ще трябва да я мисля,че нямам друга кола излишна

  3. #18
    Старши алфист V_A_N_K_A_T_A's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Хасково;София-Дървеница
    Posts
    646

    Default

    Quote Originally Posted by kocta View Post
    Защо го плашите момчето немога да разбера?
    Колко пък приятно изненадан да остане от колата си с валове и чип? Ти го изкара,че 2.0ТС само с валове и чип(ремап) е по-хубаво от 2.0 16в турбо било то и сток.
    Добре ще сложи валове и чип и после какво? Все пак тази кола се кара всеки ден и се търсят видими резултати.
    Защото знам,как става,имам и пресен пример от снощи
    А с валове и ремап,резултатите ще бъдат достатъчно видими,без да има нужда от финансови извращения
    По-хубаво...това е субективно...
    Нямам нищо против колата донор,но направете една проста сметка,как ще изглеждат във финансов план двете операции.Просто знам как стоят нещата и освен ако човека не може да си направи всичко по преместването и обслужването на мотора(защото е малко вероятно да случи на читав),сам,просто няма смисъл да сравняваме разходите...
    Точно,защото се кара всеки ден.
    Mercedes ML 63 AMG 07'
    159 TI 2.4JTDm SW 09'
    156 2.0 20V Turbo
    VW Phaeton 3.0 TDI 09'

  4. #19
    Запален алфист lokara's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    нова загора
    Posts
    236

    Default

    вече съм намислил какво ще правя с колата.Имам една 146-ца за продаване и като събера още парички ще започна,защото искам да имам повече от предвидените пари за да мога при евентуални изненади да имам готовност за непредвидени разходи за да не се спира работата и всичко да стане както трябва и по бързо,а не да стои колата в сервиза и да се чудя от къде да търся парички
    Last edited by lokara; 09-10-2010 at 13:03.

  5. #20
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Чак пък да прекъсва и да гасне на празен ход... айде айде... зависи какви валове ще сложиш. Има street серии с които няма да усетиш промяна в празния ход или прекъсване в някой диапазон. Познавам човек с валове на C&B на твин спарк 16в и след като ги монтира разхода падна с 2 литра градско! И не знам каква мощност е вдигнала, но той казва, че е много доволен.

    За монтажа обаче незнам. На него в Гърция му ги слагаха и там я мапваха в revlimit.

    Колата 147 2.0 селе. Не посещава нашия форум. Живее в Гърция и се прибира от време на време в Търново. Но ако имаш толкова интерес мога да го подпитам нещо.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  6. #21

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    Познавам човек с валове на C&B на твин спарк 16в и след като ги монтира разхода падна с 2 литра градско! И не знам каква мощност е вдигнала, но той казва, че е много доволен.
    За тия пък чувам мнения по всички крайности - от най - добрите, до пълен боклук.......
    Иначе ако от едни валове ще ми се срине с 2 литра градското, моментално взимам едни на 2.5-то ми, че е като малка ламичка в града........
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  7. #22

    Default

    много субективно става инфото тука.... трудно се сравняват мотори и то не определени...

    ПРОСТ ПРИМЕР:

    2000 16в ТС: валове + чип + мотаж аколо = 1750 лв.

    с тези 1750 лева на турбо кола могат да й се случат доста по-ефективни неща и ефекта да е поне три пъти по-голям.... НО колата не е само мотор в никакъв случай!!!

    http://www.facebook.com/TempoGarageSofia
    Sotiris Rokkos: "Neno you gave me scary feelings I did not ever feel before in my 30 years experience of racing... you know..."

  8. #23
    Запален алфист lokara's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    нова загора
    Posts
    236

    Default

    да наистина на турбо мотора за тези пари ще стане доста добре
    значи ne0 около 2000лв. ще ме оправят тези пари за валчета.Нещо не ми се занимава с друг мотор понеже няма да имам пари за тази трансплантация пък и много неща могат да се случат докато се слага другия мотор,смисал,че може и да е за ремонт а там цифрата става много голяма пък и малко хора около Нова Загора немогат да се справят със смяната на мотора.пък поне знам че този който в момента е на алфата ми е много запазен и не му трябва ремонт.Съединители,ремъци ролки абе всичко му е сменено
    ще я мислим се пак има време

  9. #24
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by lokara View Post
    да наистина на турбо мотора за тези пари ще стане доста добре
    значи ne0 около 2000лв. ще ме оправят тези пари за валчета.Нещо не ми се занимава с друг мотор понеже няма да имам пари за тази трансплантация пък и много неща могат да се случат докато се слага другия мотор,смисал,че може и да е за ремонт а там цифрата става много голяма пък и малко хора около Нова Загора немогат да се справят със смяната на мотора.пък поне знам че този който в момента е на алфата ми е много запазен и не му трябва ремонт.Съединители,ремъци ролки абе всичко му е сменено
    ще я мислим се пак има време
    Значи за чип+валове+монтаж ще ти стигнат 100% ма е хубаво да помислиш и за генерация Ако искаш инфо звънни ми
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  10. #25

    Default

    Quote Originally Posted by lokara View Post
    да наистина на турбо мотора за тези пари ще стане доста добре
    значи ne0 около 2000лв. ще ме оправят тези пари за валчета.Нещо не ми се занимава с друг мотор понеже няма да имам пари за тази трансплантация пък и много неща могат да се случат докато се слага другия мотор,смисал,че може и да е за ремонт а там цифрата става много голяма пък и малко хора около Нова Загора немогат да се справят със смяната на мотора.пък поне знам че този който в момента е на алфата ми е много запазен и не му трябва ремонт.Съединители,ремъци ролки абе всичко му е сменено
    ще я мислим се пак има време
    виж и Бобо продължи песента .... генерация... ала бала абе пари могат до безкрай... в тези неща май парите са лимита. А все си мисля, че ако е наистина читав 2.0 ТС повече от чип и да му се махне катализатора нищо друго не му е нужно за да имаш наистина бърза кола... По-добре като съвет виж дали мотора ти е изправен и това е. Като искаш кола за фън има теми и хора по форума, които ще ти помогнат. Ей виж колко хора направиха 145/6 с 2.0 16в турбо.... посъбери пари и си направи кола за кеф. Проучи какво окачване, спирачки, трансмисия и т.н.. Тука повечето хора които дават газ имат по няколко коли

    http://www.facebook.com/TempoGarageSofia
    Sotiris Rokkos: "Neno you gave me scary feelings I did not ever feel before in my 30 years experience of racing... you know..."

  11. #26
    Запален алфист lokara's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    нова загора
    Posts
    236

    Default

    ами колега относно мотора е нито пуши нито се тресе или от сорта,доста колеги и няколко от форума са я карали и останах с впечатление че са очудени от вървежа на колата спрямо техните които и те са 2.0тс единия от тях е Илия от Сливен мисля,че го познаваш.А за това,че някои имат по няколко коли това си е до финансите а аз за сега нямам възможност дай боже скоро време да се здобия с още една италиянка

  12. #27

    Default

    Докато не се отвори мотора неможе да си сигурен за състоянието му.
    В общи линии нещата са по-сериозни от колкото си ги представящ във всички аспекти
    Щом си решил да доразвиваш твоя мотор послушай Нено и Бобо.За тях това е добре отъпкана пътека
    Alfa Romeo 145 JTD & Audi A4 B6 1.8T quattro

  13. #28
    Запален алфист lokara's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    нова загора
    Posts
    236

    Default

    вярно е че не мога да бъда сигурен,но мотора си работи и върви много добре и за сега не мисля да правя ремонти докато не се случи нещо,но да се надяваме че няма

  14. #29
    t.s. Destroyer mik mik's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Burgas / Sofia
    Posts
    480

    Default

    Quote Originally Posted by lokara View Post
    вярно е че не мога да бъда сигурен,но мотора си работи и върви много добре и за сега не мисля да правя ремонти докато не се случи нещо,но да се надяваме че няма
    По-добре го отвори и прегледай сега, защото после може и да е късно
    Alfa Romeo 147 "Selespeed"

  15. #30
    Запален алфист lokara's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    нова загора
    Posts
    236

    Default

    за сега колега не мисля да го отварям,но може би по нататък преди да се сложат валове и и другите неща

Page 2 of 6 FirstFirst 1234 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •