Page 6 of 6 FirstFirst ... 456
Results 76 to 82 of 82

Thread: алфа 146 2.0тс

  1. #76
    Запален алфист lokara's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    нова загора
    Posts
    236

    Default

    здр.колеги
    днес започна разглобяването по 146-цата ми и подготвяне за слагане на 2.0тс на мястото на 1.4.А 2-та мотора са със различна инсталация по инжекциона.На 2.0-та там където стои компа му има още 2- букси които най вероятно отиват към инсталацията на купето,а на 1.4тс където ще отива по-големия мотор не видях да имам такива 2-е букси.Това ме кара да мисля,че ще трябва да да прекарам цялата исталацията от купето и инжекциона на 2.0-ката на новото купе.Ще съм благодарен да разбера как точно да постъпя,защото се забави покупката на другата кола и трябва да остана без кола.2.0-та е с М2.10.4,а 1.4-ката е с 1.5.5
    Очаквам сигурни мнения

  2. #77
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    А що не вземеш едно ЕКУ 1.5.5 и да не си тровиш нервите? Секса с инсталацията ще е голям. Ще се наложи да махнеш таблото вътре. Общо взето ще се наложи да я разкостиш цялата кола. Вземаш едно ЕКУ за 2.0 ТС 1.5.5 прави му се иммооф и си си свиркаш. Слагаш и по-евтиния дебитомер с него
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  3. #78
    iS-killer Abar7h's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    София
    Age
    33
    Posts
    756

    Default

    Quote Originally Posted by lokara View Post
    колеги искам да попитам някой който е правил и знае как стоят нещата да каже.Значи нещата са следните:искам да сложа предни и задни главини с 5 болта на 146-ца,освен главини друго трябва ли да се сменя и колко излиза цялата работа
    Слагаш от GTV заедно с шенкелите, системата е plug&play, демек си влиза като у дома си на мястото на стария.
    Alfa Romeo 146 1.6TS '97 - ex
    Fiat Grande Punto 1.4 Dynamic - ex
    BMW 328i

  4. #79
    Запален алфист lokara's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    нова загора
    Posts
    236

    Default

    здр.ОЕМ
    ами колега какво да ти кажа и аз исках да я направя тако,но 5 човека ми казват,че става други не и вече незнам какво да мисля,пък и като смятам за да си закупя фазов сензор,ЕКУ-то,дебитомер и можеби още някой сензор и тя каква става колкото един ремонт на мотора,но несе знае още какво ще направя може и да те послушам ще види.Макар,че по твоя начин спестявам страшно много работа,но ще трябва да налея поне едни 700лв. за комп. и датчици.
    За сега ще извадя железата и ще я мисля,но да кажем ако остане фейстлифт инсталацията на мотора(ако става де) колко ще ми е цената за твое ЕКУ за да си правя сметката защото по добре ще да си ревизирам мотора макар да няма нужда за сега.Доверяявам се понеже си мисля,че няма напразно да ми да давате съвети да оставямс тази инст. с М1.5.5. Пиши едно ЛС какво и колко струва компа и всички датчици и какви са те
    Last edited by lokara; 18-07-2011 at 11:50.

  5. #80
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Мисля, че само един дебитомер ще трябва да смениш. Даже на първо време може и да не го сменяш. Фазовия датчик за какво да го сменяш? Той е същия.

    А за ЕКУ с 200 лв. може да минеш.

    Даже не знам с коя версия е твоето, но може и да може да му се смени софтуера с на 2.0. Но за това не съм сигурен. Трябва да се види.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  6. #81
    Запален алфист lokara's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    нова загора
    Posts
    236

    Smile ето

    още една придобивка
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails P9070076.jpg   P9070078.jpg   P9070079.jpg  

  7. #82
    Запален алфист nonamecrew's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Pazardjik
    Posts
    448

    Default

    Аз неразбрах какво не му харесвате на турбо свин спарка

Page 6 of 6 FirstFirst ... 456

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •