Page 1 of 6 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 82

Thread: алфа 146 2.0тс

  1. #1
    Запален алфист lokara's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    нова загора
    Posts
    236

    Smile алфа 146 2.0тс

    привет колеги
    Колеги замислям някакъв лек и или по точно поносим тунинг за мотора си.Какво мога да направя по мотора на алфичката ми.Искам да кажа за около 1500лв. какво може да се направи за да живне още малко мотора става въпрос за 2.0тс на 146-ца,освен чип и филтър какво мога да направя.
    Ще съм благодарен на всеки който ми даде съвет
    Поздрви

  2. #2
    Старши алфист MainaCore's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Пловдив
    Posts
    816

    Default

    Валове, генерация, заигравка по главата, олекотен маховик, по-нататък скачаш на нови бутала и биели, но се съмнявам, че 1500 лева ще ти стигнат, ако е атмосферно, иначе виж пазарджишката група направи една 146-ца турбо, която си държи. Виж как са я направили те
    1983 Alfa Romeo 6 2.5 VMTD 10V 105hp
    1984 Alfa Romeo Giulietta 2.0 8V 130 hp
    2001 Lancia Zeta 2.0 JTD 16V LX 110 hp

  3. #3

    Default

    2.0 16v Turbo или 20в мотор ,продаваш твоя и си ги наливаш в чипове , кулери и тн. за новия
    Alfa Romeo 145 JTD & Audi A4 B6 1.8T quattro

  4. #4
    Запален алфист lokara's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    нова загора
    Posts
    236

    Default

    ами колега тези 1500лв. дали ще ми стигнат за генерация,маховика,за главата и чипче,а за валове няма смисал да питам,защото,валовете мисля,че бяха някъде към 1500лв.А отностно 2.0турбо мотор си бях купил,но в последствие разбрахме,че мотора е пълна скръб и липсва половината части и направо ме страх да дам пак толкова пари само за мотор

  5. #5

    Default

    Мал шанс но не значи ,че е грешна постъпка.
    Атмосферния тунинг е много неблагодарна работа.
    Единственото правилно решение в случая е турбо мотор за да не съжаляваш след това за хвърлените пари на вятъра.
    Alfa Romeo 145 JTD & Audi A4 B6 1.8T quattro

  6. #6
    Запален алфист lokara's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    нова загора
    Posts
    236

    Default

    ами ще се гледа какво ще се прави,но най малкото ще направя ще е чип,генерацийка,филтър
    Last edited by lokara; 08-10-2010 at 17:52.

  7. #7

    Default

    Quote Originally Posted by lokara View Post
    ами ще се гледа какво ще се прави,но най малкото ще направя ще е чип,генерацийка,филтър
    И ще ти свършат парите Като ти кажат 400чип,150-200 филтър и генерация от 400 нагоре,отделно едни хубави свещи още 100-150лв,масло 100-150лв и тн и те свършили а ще си едни 10-15конски сили отгоре
    Alfa Romeo 145 JTD & Audi A4 B6 1.8T quattro

  8. #8
    Запален алфист lokara's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    нова загора
    Posts
    236

    Default

    ами да така си е колега прав си,но ми се иска да го засиля този мотор още малко.Ще съм благодарен и на още мнения
    а относно свещите освен Дензо-то какви други би ми препоръчал и ценичка,че откакто е внесена колата не са сменяни а искам да знам какви варианти има все пак ще доиде време и тях да подменя
    Last edited by lokara; 08-10-2010 at 18:04.

  9. #9
    Болен алфист abart_'s Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Русе
    Posts
    1,189

    Default

    Quote Originally Posted by kocta View Post
    2.0 16v Turbo или 20в мотор ,продаваш твоя и си ги наливаш в чипове , кулери и тн. за новия
    +1

    И моето мнение е същото ( дори клони повече към 2.0 16 ВТ)

    а ако те е страх да си купиш само мотор-взимаш цяла кола "донор",по възможност в движение.
    146 Turbo

  10. #10
    Запален алфист lokara's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    нова загора
    Posts
    236

    Default

    а цяла кола за донор ми предложиха преди 2,3-месеца за около 2000лв. със докарването до БГ колата е в движение дори може да се регистрира ,но както и да е.ако реша да сменям мотора дали ще ми стигнат 3000лв. със поставянето и всичко което се иска там макар,че в момента този мотор си e доста запазен
    Last edited by lokara; 08-10-2010 at 19:24.

  11. #11
    кара на Зсссгъстен въздух drigata's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    софия
    Age
    46
    Posts
    1,573

    Default

    Ако 3000 имаш за монтажа и обслужването,най вероятно ще ти стигнат.

  12. #12
    Старши алфист V_A_N_K_A_T_A's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Хасково;София-Дървеница
    Posts
    646

    Default

    Имаш някакви пари,сложи си едни валове и си направи една генерация + чип и ще останеш много доволен от колата
    Другия филм е мнооого голям,казвам го от опит
    Горе Дригата ти е написал колко "евентуално" ще ти трябват освен колата донор.Но и това според мен е оптимистичен вариант....
    Това си е мое мнение
    Mercedes ML 63 AMG 07'
    159 TI 2.4JTDm SW 09'
    156 2.0 20V Turbo
    VW Phaeton 3.0 TDI 09'

  13. #13

    Default

    по-добре ги вложи в кола донор отколкото в твоята, защото няма как да се получи нещо добро с 3000 лв.
    Колата не е само мотор.... даже въобще не е само мотор.

    http://www.facebook.com/TempoGarageSofia
    Sotiris Rokkos: "Neno you gave me scary feelings I did not ever feel before in my 30 years experience of racing... you know..."

  14. #14
    Запален алфист lokara's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    нова загора
    Posts
    236

    Default

    Колеги имам 1 въпрос,ако си сложа валове ще мога ли колата да се кара градско или ще е отваратителна за градско.и колко ще ми излезне валовете и чипа за тях и какви трябва да са самите валове,че да мога да карам и градско и съм чувал,че трябва да се кара само с хубав бензин.
    За смяна на мотора се отказвам и искам да си барна моя мотор
    Last edited by lokara; 08-10-2010 at 20:01.

  15. #15
    кара на Зсссгъстен въздух drigata's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    софия
    Age
    46
    Posts
    1,573

    Default

    Quote Originally Posted by lokara View Post
    Колеги имам 1 въпрос,ако си сложа валове ще мога ли колата да се кара градско или ще е отваратителна за градско.и колко ще ми излезне валовете и чипа за тях и какви трябва да са самите валове,че да мога да карам и градско и съм чувал,че трябва да се кара само с хубав бензин.
    За смяна на мотора се отказвам и искам да си барна моя мотор
    Ами всичко това е вярно,чак пък трудно да се кара,не но разхода се качва и има неприятно прекъсване на празен ход,гасне по крастовища и все такива радости.

    Валовете са около 1500лв,монтажа варира около 300лв,чипа пак варира според това кой какво прави ,но около 300-500.

    И само 100 октаново гориво!!!

Page 1 of 6 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •