Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 21

Thread: Проблем по окачването със симптом.

  1. #1

    Default Проблем по окачването със симптом.

    Колеги някой ако се е сблъсквал с следния симптом да каже кое е проблемното. Значи алфата е 156 2.4 136 коня. При навиване на пълен ляв на волана точно накрая когато волана е навит се чува глъхнещо чукане. За да се появи отново трябва да се исправи волана и да се навие пак до край. По принцип този шум съм го чувал в тропаща рейка, но тук проблема се явява само когато се навие на пълен ляв. Долните носачи са нови, горните мисля че не са сменяни. Сега няма кога да е взема колата да е прегледаме, понеже момчето с тази алфа си има собствен бизнес и му трябва всеки ден.
    1.9JTD 105+

  2. #2
    Запален алфист dobromirski's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    Плевен
    Age
    47
    Posts
    481

    Default

    На място или в движение ?

  3. #3
    Запален алфист
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Пловдив
    Posts
    221

    Default

    Хм, при мен го има същото приглушено тропане при пълен ляв или десен на място - за мен най-вероятно са сплескани/втвърдени тампони на мотора и в 2-те крайни положения се получава опиране на мотора в съответната полуоска. При това при работа на място в колата се усещат осезаеми вибрации /2,4 jtd/ - смятам, че не е нормално. За сега един майстор ми каза, че тампоните са наред, но смятам като се видя по-свободен както казва Ферарист да проверя при друг ''проверител", че този нещо не ми вдъхва доверие.

    Интересно ми е какво ще се окаже при колегата.
    Alfa 156 2,4 JTD '99


  4. #4
    нечлен на клуба ludkanar's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Перник
    Age
    35
    Posts
    1,455

    Default

    Quote Originally Posted by Zeppelinist View Post
    Хм, при мен го има същото приглушено тропане при пълен ляв или десен на място - за мен най-вероятно са сплескани/втвърдени тампони на мотора и в 2-те крайни положения се получава опиране на мотора в съответната полуоска. При това при работа на място в колата се усещат осезаеми вибрации /2,4 jtd/ - смятам, че не е нормално. За сега един майстор ми каза, че тампоните са наред, но смятам като се видя по-свободен както казва Ферарист да проверя при друг ''проверител", че този нещо не ми вдъхва доверие.

    Интересно ми е какво ще се окаже при колегата.
    Мисля,че не каза нищо с което да си полезен на колегата.1-во той не се оплаква от вибрации по волана.2-ро тва с полуоските никак не ми се вярва,за мен са глупости.Втвърдените тампони може да не дават на мотора да мърда и да предава вибрациите по купето(както и волана),но да мърда и да удря в крайни положения на полуоската са глупости.Ако греша нека бъда поправен,тъкмо ще помогнем на колегата.
    Mercedes W202 - 200kompressor 99'
    Alfa Romeo 156 1.8 16V TS 99' - ex''
    Alfa Romeo 145 1.9JTD 99'

  5. #5
    Запален алфист
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Пловдив
    Posts
    221

    Default

    Quote Originally Posted by ludkanar View Post
    Мисля,че не каза нищо с което да си полезен на колегата.1-во той не се оплаква от вибрации по волана.2-ро тва с полуоските никак не ми се вярва,за мен са глупости.Втвърдените тампони може да не дават на мотора да мърда и да предава вибрациите по купето(както и волана),но да мърда и да удря в крайни положения на полуоската са глупости.Ако греша нека бъда поправен,тъкмо ще помогнем на колегата.
    Аз изказах моите предположения и е възможно поне с нещо да бъда полезен на колегата. Не виждам ти да предлагаш нещо по-компетентно от моите "глупости".
    Alfa 156 2,4 JTD '99


  6. #6
    нечлен на клуба ludkanar's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Перник
    Age
    35
    Posts
    1,455

    Default

    Quote Originally Posted by Zeppelinist View Post
    Аз изказах моите предположения и е възможно поне с нещо да бъда полезен на колегата. Не виждам ти да предлагаш нещо по-компетентно от моите "глупости".
    Нещо по рейката,но може и да бъркам щото не съм специалист.Затова написах знаещите да поправят.
    Mercedes W202 - 200kompressor 99'
    Alfa Romeo 156 1.8 16V TS 99' - ex''
    Alfa Romeo 145 1.9JTD 99'

  7. #7
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    По принцип при пълен ляв се стига до ограничителя на рейката от дясно и е възможно просто да се чува чукването в края, ако обаче не е точно накрая а е преди това означава че гребена на рейката има счупен зъб в единия край
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  8. #8

    Default

    Което е доста болезнен за портфейла ремонт......
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  9. #9

    Default

    Няма страшно всичко го има на добри цени втора ръка не шашкайте човека
    AR 156 2.4 JTD 98' RED ~200 bhp - EX
    Seat Toledo 1L 1,9 TDI EX
    AUDI A4 Avant B5 1,9 TDI ~150 H.P Quattro

  10. #10
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by ReLeFNIQ View Post
    Няма страшно всичко го има на добри цени втора ръка не шашкайте човека
    Че то и рециклирането не е повече от 160лв на рейката
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  11. #11
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    Колега аз лично препоръчвам рецеклиране, защото не можеш да гадаеш в какво състояние е втора ръка рейка (дори прегледно да няма луфтове, тефлоновите втулки може да имат леко износване, което да се увеличи след време, говоря от личен опит). Рецеклирането става доста бързо!

    Gulfstream G650 with Italian design...

  12. #12

    Default да използвам на колегата темата

    .....при пълен десен,като тръгна по-рязко се чува и усеща притупване.имам горен ляв носач за смяна,възможно ли е да е само от него или да се приготвя и за още нещо за смяна.лошото е,че още незнам в какво състояние са тамп. на двг и ск.кутия.и още нещо-като мина през спящ пол.се усеща едно придръсане на цялата предница и неприятно усещане в купето(другите носачи за здрави)дано не задавам въпрос от "серията тъпи"...
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  13. #13

    Default

    Quote Originally Posted by undy View Post
    .....при пълен десен,като тръгна по-рязко се чува и усеща притупване.имам горен ляв носач за смяна,възможно ли е да е само от него или да се приготвя и за още нещо за смяна.лошото е,че още незнам в какво състояние са тамп. на двг и ск.кутия.и още нещо-като мина през спящ пол.се усеща едно придръсане на цялата предница и неприятно усещане в купето(другите носачи за здрави)дано не задавам въпрос от "серията тъпи"...
    горен носач само за сега..
    1.9JTD 105+

  14. #14
    нечлен на клуба ludkanar's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Перник
    Age
    35
    Posts
    1,455

    Default

    Мяза ми на каренце...
    Mercedes W202 - 200kompressor 99'
    Alfa Romeo 156 1.8 16V TS 99' - ex''
    Alfa Romeo 145 1.9JTD 99'

  15. #15

    Default

    Quote Originally Posted by ludkanar View Post
    Мяза ми на каренце...
    знам ли,маншона не е мръднал,няма течове на грес..........
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •