Results 1 to 13 of 13

Thread: Дебит на ГНП при 2,4 jtd

  1. #1

    Default Дебит на ГНП при 2,4 jtd

    Интересува ме какъв е дебита на стоковата помпа в 2,4 jtd, както и дали тя е еднаква при всички модификации на 2,4, а на мултиджет? Интересува ме дали е възможно да се измисли друго решение с по-голям дебит ? Може би от друга марка? Правил ли е някой нещо подобно? А еку-то ще може ли да я оправлява? Защото общо взето лимита на тая е до 170-180 к.с. Всякаква информация относно това ще ми е полезна. Мерси
    AR 156 2.4 JTD 98' RED ~200 bhp - EX
    Seat Toledo 1L 1,9 TDI EX
    AUDI A4 Avant B5 1,9 TDI ~150 H.P Quattro

  2. #2
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by ReLeFNIQ View Post
    Интересува ме какъв е дебита на стоковата помпа в 2,4 jtd, както и дали тя е еднаква при всички модификации на 2,4, а на мултиджет? Интересува ме дали е възможно да се измисли друго решение с по-голям дебит ? Може би от друга марка? Правил ли е някой нещо подобно? А еку-то ще може ли да я оправлява? Защото общо взето лимита на тая е до 170-180 к.с. Всякаква информация относно това ще ми е полезна. Мерси
    Как го изчислихме че лимита е на 170-180кс? Колко според теб милиграма гориво може да впръска максимум 2.4жтд 150кс?
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  3. #3
    Запален алфист dobromirski's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    Плевен
    Age
    47
    Posts
    481

    Default

    Проблема ти не е в "името" на помпата , а в ЕГН-то й .

  4. #4
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by dobromirski View Post
    Проблема ти не е в "името" на помпата , а в ЕГН-то й .
    Недей сега приключвай толкова бързо такава интересна тема
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  5. #5

    Default

    Е добре вместо да си играете с реториката и сарказма бъдете така добри и полезни да ми кажете колко е дебита в л/ч на стоковата помпа, както и да ми отговорите на въпросите, някой да е говорил че става дума за моята помпа? Слушам ви..Аз ако знаех колко мг може да впръска 150 jtd нямаше да питам нали? А помпата в 150K.s jtd друга ли е?
    Last edited by ReLeFNIQ; 06-10-2010 at 15:13.
    AR 156 2.4 JTD 98' RED ~200 bhp - EX
    Seat Toledo 1L 1,9 TDI EX
    AUDI A4 Avant B5 1,9 TDI ~150 H.P Quattro

  6. #6
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by ReLeFNIQ View Post
    Е добре вместо да си играете с реториката и сарказма бъдете така добри и полезни да ми кажете колко е дебита в л/ч на стоковата помпа, както и да ми отговорите на въпросите, някой да е говорил че става дума за моята помпа? Слушам ви..Аз ако знаех колко мг може да впръска 150 jtd нямаше да питам нали? А помпата в 150K.s jtd друга ли е?
    Ами опитай се да се замислиш защо те питам за mg/s или ако щеш mg/min и ще разбереш че неправилно си задал въпроса си Ако неможеш невиждам никакъв смисъл да отговарям на въпроса ти - просто няма идея и полезност от това Ако мислиш друго обесни го - каква аджеба ти е идеята
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  7. #7

    Default

    Добре бе приятел тогава ако търсим да изкараме повече к.с как да стане с тая помпа като тя си има някакъв предел който софтуера покрива и след даден момент помпата почва да не смогва, то е ясно че и дюзи трябват но все пак като зададеш по картите за гориво по-високи стойности и от даден момент почва да гасне и да не смогва, и държа да отбележа че не е защото помпата е съсипана или и има нещо. Пробвано е на няколко коли. Просто питам какъв е варианта за тунинг нататък това ми е идеята а не да се правя на разбиращ. Затова питам помпата в 150коневото jtd или от мултиджета дали е различна и ако да дали е приспособима..Мерси
    Last edited by ReLeFNIQ; 06-10-2010 at 22:26.
    AR 156 2.4 JTD 98' RED ~200 bhp - EX
    Seat Toledo 1L 1,9 TDI EX
    AUDI A4 Avant B5 1,9 TDI ~150 H.P Quattro

  8. #8
    ( ͡° ͜ʖ ͡°)ಠ_ಠ (͡๏̯͡๏)
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    127.0.0.1
    Posts
    2,632

    Default

    То проблема май не е в помпата ами в дюзите ...
    Бобо прав ли съм ?
    Някои хора трябва да имат не акт за раждане, а писмено извинение от производителя на контрацептиви.乁໒( ͒ ⌂ ͒ )७ㄏ

  9. #9
    Младши алфист
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Любимец
    Age
    44
    Posts
    28

    Default

    Ако помпата ти няма достатъчно дебит ще имаш пад на налягането в рейла. Закачи един лаптоп и провери.

  10. #10
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by sunny2006 View Post
    То проблема май не е в помпата ами в дюзите ...
    Бобо прав ли съм ?
    Проблем няма Тази помпа спокойно може да извади поне 220 коня и над 500нм. Проблема идва от неправилно управление на дадената помпа, колегата горе е писал че не стигал дебита ми няма и да стигне когато се надвишават абсолютно ненужно максималните стойности по картите и не се знаят начините да се "пусне нафтата" Така че вместо да търсите под вола теле се научете как да управлявате регулатора и инжекторите така че да не се шашка помпата и да изпада в транс - аз ще ви успокоя че има алфа 2,4JTD 136 коня с най-голямата 2256 турбина на 1.9 бара и нафтичката и стига да извади над 220 коня и да пуши доволно със сток дюзички и помпа Така че ще кажа само че проблема е изцяло в задклавиатурното устройство и че явно изобщо никой не провежда изследвания в/у поведението на помпата, дебитомера и дюзите. Мога да се обзаложа че този който мапва колата въобще си няма на идея колко реално милиграма нафта влизат в мотора и как се изчислява това по картите
    Лека вечер - ако мога да бъда полезен на някого с по-конкретен въпрос с удоволствие ще отговоря

    ---------- Post added at 22:19 ---------- Previous post was at 22:17 ----------

    Quote Originally Posted by bangelbg View Post
    Ако помпата ти няма достатъчно дебит ще имаш пад на налягането в рейла. Закачи един лаптоп и провери.
    Теоретично да, но ако не е пад а пик?
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  11. #11
    Запален алфист dobromirski's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    Плевен
    Age
    47
    Posts
    481

    Default

    Quote Originally Posted by Bobo View Post
    .....проблема е изцяло в задклавиатурното устройство.

    @ReLeFNIQ,
    Като за начало закачи един лаптоп и гледай какви са стойностите на клапана за налягането ( не самото налягане , а колко е отворен клапана ) . По тях вече можеш да си направиш някаква бегла сметка къде и с клко можеш да увеличиш впръскването в зависимост от състоянието напомпата. Отварял ли си такава помпа и на ясно ли си с принчипа й на действие ? Ако ДА, трябва да ти е ясно , че при 1400rpm има двоен дебит спрямо 700rpm и т.н С две думи, съобразявай си впръскването с оборотите. И още нещо: НЕ ВДИГАЙ налягането в рейла при ниски обороти , а увеличи времето на впръскване. Ако пък дюзите ти наистина не смогват, вдигни налягането, чак когато се е развъртяла турбината , и наистина се нуждаеш от голяма порция гориво, а не да искаш невъзможното от помпата ( това ще го видиш по MAF-a), но при условие, че и мАторя се е развъртял. И да не забравиш да вдигнеш и лимитера на налягането, че и туй съм го виждал .
    ПП: Провери си и заевентуални загуби на дебит, от някоя дюза, че предполагам клапана ти е в помпата и него няма как да провериш ( тези , които са на рейла, също имат маркуче за обратна нафта)

  12. #12

    Default

    Благодаря, колеги за изчерпателните отговори, считам темата за приключена
    AR 156 2.4 JTD 98' RED ~200 bhp - EX
    Seat Toledo 1L 1,9 TDI EX
    AUDI A4 Avant B5 1,9 TDI ~150 H.P Quattro

  13. #13
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by dobromirski View Post

    @ReLeFNIQ,
    Като за начало закачи един лаптоп и гледай какви са стойностите на клапана за налягането ( не самото налягане , а колко е отворен клапана ) . По тях вече можеш да си направиш някаква бегла сметка къде и с клко можеш да увеличиш впръскването в зависимост от състоянието напомпата. Отварял ли си такава помпа и на ясно ли си с принчипа й на действие ? Ако ДА, трябва да ти е ясно , че при 1400rpm има двоен дебит спрямо 700rpm и т.н С две думи, съобразявай си впръскването с оборотите. И още нещо: НЕ ВДИГАЙ налягането в рейла при ниски обороти , а увеличи времето на впръскване. Ако пък дюзите ти наистина не смогват, вдигни налягането, чак когато се е развъртяла турбината , и наистина се нуждаеш от голяма порция гориво, а не да искаш невъзможното от помпата ( това ще го видиш по MAF-a), но при условие, че и мАторя се е развъртял. И да не забравиш да вдигнеш и лимитера на налягането, че и туй съм го виждал .
    ПП: Провери си и заевентуални загуби на дебит, от някоя дюза, че предполагам клапана ти е в помпата и него няма как да провериш ( тези , които са на рейла, също имат маркуче за обратна нафта)
    Напълно съгласен с Добромирски - само да добавя че времето на впръскване може да се командва и като продължителност от началото на таблиците, може да се увеличи и първоначалния момент на впръскване и освен това пилотната инжекция във високите може да се ползва за още нафта Освен лимитера на налягането на помпата има още 3 лимитера които трябва да се променят иначе нищо няма да стане И имайте предвид че всички лимитери са поне на две места
    Last edited by Bobo; 07-10-2010 at 15:27.
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •