Page 3 of 6 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 31 to 45 of 80

Thread: Selenia - мнения, ментета, хубаво масло ли e и масло ли е въобще

  1. #31
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    И аз си карам с Рейсинг и нямам никакви оплаквания. Мотора работи много тихо. По-тихо от 20к.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  2. #32

    Default

    Quote Originally Posted by ФЕРАРИСТ View Post
    Абсолютно, в една "мини рафинерия" в Истамбулско предградие, от единия край на "цеха" има щтранг за вкарване на отработено масло което цистерната изсипва, през всякакви серпентини, дестилатори, филтрони или каквото и да е там минава всичкото тва масло, и в момента в който бях там, пълнеха към 40 варела Шел Хеликс, имаше към 50-60 варела пълни кастролче и Ку8, в нещо като склад дремеха селениевите варелчета с още какви ли не марки, готови да бъдат обезвъздушени......на това съм очевидец от преди 4 години, предполагам не мислите че много сее променило......
    Селенията може да е арно масло, но когато е истинско.......
    Много точно казано!

  3. #33
    cuore sportivo dimo's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Пловдив
    Posts
    1,080

    Default

    Достатъчно е да си купувате маслото от сигурно място в оригинална опаковка и да не ползвате наливни масла и можете да сте спокойни .
    Последното 20 к го хвърлих на 18 000 защото ми беше стигнало до минимума и не ми се доливаше маслото си държеше налягане до последно сутрин над 6 бара по показания на таблото .
    Last edited by dimo; 05-10-2010 at 13:28.
    Alfa 155 2.0 16v

  4. #34
    AO member Dodo 155's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    2,381

    Default

    Quote Originally Posted by dimo View Post
    Достатъчно е да си купувате маслото от сигурно място в оригинална опаковка и да не ползвате наливни масла и можете да сте спокойни .
    Последното 20 к го хвърлих на 18 000 защото ми беше стигнало до минимума и не ми се доливаше маслото си държеше налягане до последно сутрин над 6 бара по показания на таблото .
    В БГ няма сигурни неща, а колкото до наливните масла - на тях по-бих се доверил

  5. #35
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Apr 2010
    Posts
    98

    Default

    пичове преди карах с selenia и колата ми харчеше масло
    после минах agip common real и спрях даже да го проверявам.От София до несебър съм каръл с 120-180км
    и неми мръдна грам маслото

    156--1.9jtd

  6. #36

    Default

    Не разбирам нещо защо всички само за селениа говорят. Volvoline Castrol те несали по добри ? Има много по скъпи масла от селенията , Няма ли да са по хубави ?

    ---------- Post added at 20:55 ---------- Previous post was at 20:52 ----------

    Quote Originally Posted by tre View Post
    пичове преди карах с selenia и колата ми харчеше масло
    после минах agip common real и спрях даже да го проверявам.От София до несебър съм каръл с 120-180км
    и неми мръдна грам маслото

    156--1.9jtd
    То пък оставаше и да харчи . Моята 164 с приста ГАЗ 15-40 от Пловдив до сл.бряг . Нямам никъв спад пък на таблото ми пише 365 хиляди км.

  7. #37
    Трийстройкаджия Bobi_33's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    3,015

    Default

    Quote Originally Posted by tre View Post
    пичове преди карах с selenia и колата ми харчеше масло
    после минах agip common real и спрях даже да го проверявам.От София до несебър съм каръл с 120-180км
    и неми мръдна грам маслото

    156--1.9jtd
    Колега, Selenia не е модел, а марка масло. Когато ползваш неправилната формула за даден агрегат, винаги ще оставаш недоволен.
    Аз на едната ми 33-ка сложих Selenia Racing. Преди това беше със Selenia 20К. Сега с новото масло, пак Selenia, но друга формула, нещата са коренно различни според уреда за налягане (за щастие колата си го има фабрично). Във всички температурни режими налягането отиде нагоре. При студен мотор на празен ход (който при мен е около 600 об./мин.) имам 6.5 бара налягане. Когато загрее на почти 100 градуса налягането пада до 2 бара. От тия по-добри показатели здраве му кажи.
    Alfa 33 1.7 16V QV `85г. карбураторен бензинояд

  8. #38
    Болен алфист pininfarina's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Varna
    Age
    45
    Posts
    1,786

    Default

    Като гледам някои хора какви "компетентни" мнения дават за маслата, ми става по-интересо да влизам в тая тема отколкото в сеир.бг

    Автосервиз, Варна, ул.ДИмитър Пешев 38а, 0888757558
    Alfa Romeo GT 1.9 16v 05'

  9. #39
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Apr 2010
    Posts
    98

    Wink

    то може да нямаш спад ама с колко си карал
    щото аз я карам как си требва

  10. #40
    чиста проба спреляк Furious 155's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Младост
    Posts
    5,287

    Default

    Quote Originally Posted by tre View Post
    то може да нямаш спад ама с колко си карал
    щото аз я карам как си требва
    еми помисли че 100 градуса на маслото не се стигат с 2000 оборота на 5-та...


    Даването на газ, води до пристрастяване!
    Alfa Romeo 155 1.8TS by RuBig
    Volvo V50 2.0D by RuBig

  11. #41

    Default

    колко 150-160 то нерви нямам , 1000 киометра сам му навартял за ся и нямам капка спад . Ама много трака нз какво , маи е веригата . Дали ако сложа хубаво масло ще се оправи ?

  12. #42
    Старши алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    731

    Default

    Quote Originally Posted by Furious 155 View Post
    еми помисли че 100 градуса на маслото не се стигат с 2000 оборота на 5-та...
    Трудно се качва температурата на маслото. За да я докараш до 100-110 си иска бая натискане. Много хора си мислят, че могат да цедят колите, но в действителност са мн далече от истината.


  13. #43
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Apr 2010
    Posts
    98

    Default

    а бе незнам дали карам с 2000 оборота ама моита е 1.9jtd 105 и с 5тима човека подържам 190 едвали могат да се похвалят много хора с тоя мотор без да е правен.
    А до колкото маслото от agip съм доволен и не мисля да го сменям.
    Last edited by tre; 06-10-2010 at 00:41.

  14. #44

    Default

    Quote Originally Posted by tre View Post
    а бе незнам дали карам с 2000 оборота ама моита е 1.9jtd 105 и с 5тима човека подържам 190 едвали могат да се похвалят много хора с тоя мотор без да е правен.
    А до колкото маслото от agip съм доволен и не мисля да го сменям.
    Само от Agip Common Rail мини на Agip EVOLUTION и ще ме споменаваш цял живот с добро Пробвал съм и двете и ти казвам че ако това с което си в момента ти харесва, то Еволюшъна направо незнам как ще ти се струва
    Относно Селенията бих за дизел бих сложил WR 5W40, aко си карах бензинка без да се замисля Racing 10W60, тея двете масла на Селения са си добри определено Естествено не забравям и Selenia STAR 5W40 Това са 3-те масла от тая марка, всичко друго е компромис! Нека някой ме поправи ако греша
    Last edited by Jivko7777; 06-10-2010 at 01:12.
    156 2.4JTD 136+ PS

  15. #45
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Вегнага ще те поправя!
    Старата ми алфа изкара 430 000 км и е отварян морота само един път за клапани, повдигачи, сегменти и лагери, за смеринги и гарнитури не говоря.
    Има четири смени на маслото със Селения Райсинг, тоест около 200 000 км с това масло, а всичко останало е минато със Селения Голд. Сменявал съм го между 18-20 000 км. Тънкия момент е смяната на маслен филтър на всеки 10 000 км.
    Факт е и, че колата е карана главно на дълги пътища и колкото и Бобо да се бъзика с 1.4 боксера, все пак не съм го галил. Движил се е на дългите дистанции със 140-160 км/ч постоянна скорост.Тоест на границата му.
    Мотора и сега е перфектен.
    Другото ми наблюдение е над една 146 със същия мотор.
    Тя обаче е със Аджип 10-50.
    На 270 000 км не беше пипано нищо по мотора, а имаше ряз и вървеше много прилично.
    Как да различиме Голда от ментетата!?
    Като го сипваме има лек бисерен оттенък. Сякаш има течен парафин в него.
    Райсинга е същия, но има подчертано една идея черен цвят.
    Всъщност и Шел и другите марки Райсинг имат тоя черен цвят!
    А на колегата по-горе, веригата не тропа от маслото, а от обтегача или си е заминала. Тоест разтегната.
    Ако е така, сменявай веригата, щото после ще сменяваш и ангренажните колела!
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

Page 3 of 6 FirstFirst 12345 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •