Page 2 of 6 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 80

Thread: Selenia - мнения, ментета, хубаво масло ли e и масло ли е въобще

  1. #16
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by Nikiboy View Post
    А вие какво наливате в сервиза?

    Добре знаеш, че става дума за 20К
    Цялата гама на Селения без Голд Оплаквания нямам
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  2. #17
    Запален алфист yovi's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    с. Подуяне
    Age
    65
    Posts
    159

    Default

    Quote Originally Posted by ne0 View Post
    темата е във форум на алфа ромео.... демек ПОЛЕЗНО Е НАЙ-НАКРАЯ хората да се научат какви масла да използват... а не после мотора ми роди и Селения е скапано масло....

    Под капаците на алфите след модел 75.... пише СЕЛЕНИЯ... и това което пише като клас е компромисният вариант.... демек всичко тънко като цена ти изтънява мотора.... а понякога и със скоростта на светлината
    Проблемът не е, че Селения по принцип е лошо масло. Проблемът идва от това, че тук, в България се продават гаражни изработки на Селения и нямаш никаква гаранция, че си купил това, което пише под капака.
    Alfa Romeo 155 1.7 TS '94

  3. #18

    Default

    Quote Originally Posted by yovi View Post
    Проблемът не е, че Селения по принцип е лошо масло. Проблемът идва от това, че тук, в България се продават гаражни изработки на Селения и нямаш никаква гаранция, че си купил това, което пише под капака.
    Вие менте на Селения виждал ли сте?

    http://www.facebook.com/TempoGarageSofia
    Sotiris Rokkos: "Neno you gave me scary feelings I did not ever feel before in my 30 years experience of racing... you know..."

  4. #19
    Boxer maniac Speeder's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Перущица
    Posts
    2,850

    Default

    Quote Originally Posted by ne0 View Post
    Вие менте на Селения виждал ли сте?
    Да, и на мен ми е интересно!
    Как се разбира дали Селенията е фалшива и как изглежда тя?
    145 1.6 Boxer - Alfetta GT - Sprint Veloce 16v - Lada 1500S - GTV 3.0 24v

    www.ClassicCar-bg.com

  5. #20

    Default

    това за ментетата е валидно за абсолютно всички марки масла... дори съм чел почти навсякъде, че селения са оригинални заради опаковката (явно е по-сложно да се направи метална боядисана кутия, не знам) - писаното от колегите по-горе потвърждава това май...
    друг е въпроса ако сипваш масло от някой сервиз от варел в който са ти казали, че има "селения"... това аз никога не бих го направил;

    а пък за чупене на двигателя заради масло... сигурно е възможно, ама при наличието на 2635423872370 части в двигателя, навъртяните 834637845635 километри на колите и още 893748394693786 възможни причини, за които не се сещам, да си сигурен, че заради масло двигателя е строшен, поне на мен не ми се струва съвсем сериозно...
    или поне не мисля, че може ей така да си работи перфектно и изведнъж да даде фира без преди това да е минал през няколко различни фази на чукане, тропане, дрънчене, скърцане, загуба на мощност и т.н., след които ако собственика не е взел никакви мерки, не бих казал, че причината е масло, а по-скоро мърлящина при поддръжката...
    може и да бъркам за последното де, не съм мастър като някои от пишещите в темата (), просто си казвам непрофесионалното мнение
    Last edited by badmadafaka; 04-10-2010 at 09:49.

  6. #21
    Запален алфист yovi's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    с. Подуяне
    Age
    65
    Posts
    159

    Default

    Quote Originally Posted by ne0 View Post
    Вие менте на Селения виждал ли сте?
    Да, виждал съм. След случката с моя двигател се позаинтересувах по-сериозно и даже разбрах къде го опаковат. Опаковката е перфектна, с всички атрибути на оригиналната, съдържанието е евтин ерзац.
    Alfa Romeo 155 1.7 TS '94

  7. #22
    Болен алфист pininfarina's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Varna
    Age
    45
    Posts
    1,786

    Default

    Quote Originally Posted by yovi View Post
    Да, виждал съм. След случката с моя двигател се позаинтересувах по-сериозно и даже разбрах къде го опаковат. Опаковката е перфектна, с всички атрибути на оригиналната, съдържанието е евтин ерзац.

    И къде го опаковат бе колега?
    Я преди това напиши на какъв мотор какво масло на Сления си налял че така и не стана ясно.

    Автосервиз, Варна, ул.ДИмитър Пешев 38а, 0888757558
    Alfa Romeo GT 1.9 16v 05'

  8. #23
    Черная Молния MUROMAN's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    СОФИЯ-Подуене
    Age
    39
    Posts
    3,446

    Default

    Quote Originally Posted by yovi View Post
    Да, виждал съм. След случката с моя двигател се позаинтересувах по-сериозно и даже разбрах къде го опаковат. Опаковката е перфектна, с всички атрибути на оригиналната, съдържанието е евтин ерзац.
    В Младост.
    ALFA ROMEO 155 1.8TS MY95 SPORT -The Legend - бивша


    Renault Megane II Grand Tour-2004г

  9. #24

    Default

    немога да кажа дали има ментета или не,но сипах селения турбо дизел(10в-40),и на 3000км,маслото беше на вода и почна да ми намалява,и директно го махнах....не ми се хвърляха пари на вятъра и взех друго и вече 7000км не е мръднало....ще ми се да сипвам такова масло каквото препоръчва производителя,но като гледам тва на какво приличаше.........
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  10. #25

    Default

    от както имам колата от 2 години и половина слагам само СЕЛЕНИА ГОЛД 10W40 ТУРБО ДИЗЕЛ и нито ми е излизала биела нито ми е падало налягането, двигателя си работи много тихо и равномерно и като извадя щеката маслото до последните си километри си е бистро, и въпреки че ми тече от картера семеринги гарнитури на капака маслото беше доста под чертата на минимума и си карах 1000км без проблем, аз не знам кво не му харесвате, за мене си е перфектно, само 1 път направих грешката да сложа МОБИЛ и карах с него 200км и не издържах на ужасния шум на мотора и сложих пак селенииката , така че не обвинявайте маслото щотото то не е определящия фактор дали ще ти се покаже бутало или биела, то е 1 от определящите но не е единствен !!!
    Алфа 164 2.0Т.С. 95г. - на части !


  11. #26
    Болен алфист rossenvn's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Варна
    Age
    45
    Posts
    1,227

    Default

    Колега, особено, ако става дума за дизела, ми е малко странно какво имаш предвид с "бистро". Маслото трябва да е черно. Освен да смазва, то трябва и да мие.
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm Ti - "новата" - 150 млади кончета и едно дърто магаре зад волана
    ex Alfa Romeo 156 1.9 JTD - червен трактор - 105 одъртели коня и 1 кьопаво магаре зад волана

  12. #27
    Прохождащ Алфист Nimi's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Варна
    Age
    59
    Posts
    201

    Default

    Бензин или дизел няма значение... маслото трябва да има миещи свойства независимо от типа на двигателя... ако е бистро на 9к или 10к километри значи такива му липсват!

  13. #28
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by undy View Post
    немога да кажа дали има ментета или не,но сипах селения турбо дизел(10в-40),и на 3000км,маслото беше на вода и почна да ми намалява,и директно го махнах....не ми се хвърляха пари на вятъра и взех друго и вече 7000км не е мръднало....ще ми се да сипвам такова масло каквото препоръчва производителя,но като гледам тва на какво приличаше.........
    Приятелю,само да ти вметна,че това масло НЕ Е за твоя мотор,за него е Селения ВР 5 в 40Аз вече 8 години карам всичките си Алфи само със Селения,и нямам никакви оплаквания.Оплакванията на 90% от хората в тоя форум са че го харчи,ами те не се замислят че харча идва в повечето случаи от сустоянието на двг.

    ---------- Post added at 11:04 ---------- Previous post was at 11:03 ----------

    Quote Originally Posted by Nimi View Post
    Бензин или дизел няма значение... маслото трябва да има миещи свойства независимо от типа на двигателя... ако е бистро на 9к или 10к километри значи такива му липсват!
    Повярвай ми че ТС-а ако е в добро техническо състояние,си вади маслото бистро като сълза.Имам личен опит с това,старата ми кола 146 ТИ след основния ремонт,се караше само със Рейсинг и източвах колкото съм налял и бистро.
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  14. #29

    Default

    Аз първо на първо... не съм, ама въобще убеден, че кой знае колко хора използват Selenia, така че е мнооого по на далавера, да правят менте на Castrol ( както и е всъщност).
    То по магазините почти няма 20K, пък менте.. знам ли...

    Аз карах моята вече бивша Lancia Delta 1.9TD, само с Selenia TubroDiesel и за близо 4-5 смени на масло, вичко си е било 6.

    За момента, само едно знам за себе си - VALVOLINE DURABLEND - никога повече! ( консистенция - ВОДА , Мазително свойства - ВОДА , цвят - катранено черен - за около 7000км)
    Нямах под ръка друго и след ужасяващия Valvoline - минах на Motul ( вече към 6000км цвят, състояние всичко си е 6 ), който след има няма 4000хил км , ще махна и ще си сложа 20К.

    И пак казвам - не смятам, че в BG има кой знае колко ментета на Selenia , сравнено примерно с Castrol.
    Last edited by cyberhill; 05-10-2010 at 11:48.

  15. #30

    Default

    Quote Originally Posted by ne0 View Post
    Вие менте на Селения виждал ли сте?
    Абсолютно, в една "мини рафинерия" в Истамбулско предградие, от единия край на "цеха" има щтранг за вкарване на отработено масло което цистерната изсипва, през всякакви серпентини, дестилатори, филтрони или каквото и да е там минава всичкото тва масло, и в момента в който бях там, пълнеха към 40 варела Шел Хеликс, имаше към 50-60 варела пълни кастролче и Ку8, в нещо като склад дремеха селениевите варелчета с още какви ли не марки, готови да бъдат обезвъздушени......на това съм очевидец от преди 4 години, предполагам не мислите че много сее променило......
    Селенията може да е арно масло, но когато е истинско.......
    Last edited by ФЕРАРИСТ; 05-10-2010 at 12:02.
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

Page 2 of 6 FirstFirst 1234 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •