Results 31 to 45 of 54

Thread: Алтернатор от алфа 145/146 боксер на алфа 33

Threaded View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    Запален алфист terfenliata's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    гр. Свиленград
    Posts
    55

    Default Алтернатор от алфа 145/146 боксер на алфа 33

    Здравейте колеги,поради проблемите които създава фабричния алтернатор на алфа 33 реших по съвета на някой колеги да си монтирам алтернатор от алфа 145/146 боксер на моята кола алфа 33 1.7 IE 8 клапана.
    Пиша тази тема за да знаят други колеги които ще слагат такъв алтернатор какви пречки ще имат при поставянето му.
    1. Първата пречка са ушите на алтернатора на 145. На една от снимките съм снимал фабричния алтернатор на алфа 33, при него едното ухо е широко а другото тясно, при 145 и двете са широки. Вземате флекса и изрязвате ухото на алтернатора от 145 за да стане като това от алфа 33. Операцията е много лесна, особенно като се разглоби алтернатора.
    2. Втората пречка е шайба за ремъка. Свалих шайбата от алтернатора на 33 и я монтирах на този от 145. Пасва си идеално. Монтирах алтернатора и тук ми започнаха мъките. След като сложих ремъка видях че ремъка на хидравличната помпа и този на алтернатора се допират.
    Трябваха ми два милиметра за да ги раздалеча. Реших да изпиля широкото ухо на алтернатора с два милиметра за да преместя алтернатора назат. Това ми решение пропадна като забелязах че алтернатора е опрял във всмукателните колектори. Единственното решение беше да намеря шайба на коята задната част да е вдлъбната.
    Сервиза в който си подържам колата е сервиз за алтернатори и стартери и имах голям избор от шайби.
    След дълго търсене намерих шайба която да пасне идеално.
    3. Третата пречка е ремъка на алтернатора.
    Фабричния алтернатор на 33 е по къс от този на 145 и затова като реших да обтегна ремъка, алтернатора отново упря във всмукателните колектори. Алтернатора имаше много малък ход зз обтягане. Трябваше да сложа по къс ремък. Размера на този от хидравличната помпа пасна идеално.
    4. Четвъртото и последно е отстраняване на буксата на фабричния алтернатор и запояване на кабелни обувки тип уши /така ги нарече майстора/
    След всички тези премеждия алтернатора от 145 беше монтиран на колата.
    Като запалих колата, първото нещо което забелязах е че, лампата на акумулатора изгастна в момента в които двигатела запали, не се налагаше да подавам газ. Майстора замери при включени фарове и парно акумулатора и стойностите бяха 14.2 , думите му бяха перфектно.
    Не знам как е при карбураторните и 16V версии но при 8V IE всмукателните колектори пречат.
    Това бяха моите премеждия при поставянето на алтернатор от 145 на 33.
    Ако някой знае по лесен начин на тази операция нека сподели.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Изображение(011).jpg   Изображение(012).jpg   Изображение(013).jpg   Изображение(014).jpg   Изображение(015).jpg  

    ALFA ROMEO 33 1.7 IE с климатик

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •