Results 1 to 5 of 5

Thread: Развален прозорец на врата 156

  1. #1
    Болен алфист CrazyElement's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Хасково, Пловдив
    Posts
    1,185

    Default Развален прозорец на врата 156

    Здравейте колеги,

    Имам едно въпросче, днеска се опитах да дигна прозореца на задната дясна врата защото над 100 км/ч се чуваше как влиза леко въздух от него , но когато се опитах ( задните ми прозорци са с ръчки) ръчката прескача и се върти и нищо не става нито се дига нито се сваля, което не ми пречи особедно, защото задните прозорци не ги ползвам, обаче в момента мн кофти прозореца не се е дигнал на макс и мн гадно шуми , та лесно ли става ремонта на това мога ли сам или да отивам на майстор?
    Благодаря предварително
    Поздрави.
    Alfa Romeo 156 2.0 TS `99 V3 | BN RICH/DISTINTIVE | Remapped by O.E.Motorsport., Eibach Black Springs, 17'' Rims, V6 Intake mod, Denso Iridium spark plugs, Lighten pulley crank

  2. #2
    Запален алфист iwo156's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    plovdiv
    Posts
    143

    Default

    Превърта ръчката в шлиците или превърта вътре в механизма, ако е в шлиците свали ръчката и с клещи го вдигни иначе по-добре вземи един механизъм втора ръка, смяната не е толкова трудна ще се справиш!

  3. #3
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Достъпът до машинката не е труден,но е пипкава работа и трябва да внимаваш с щипките.Изолацията се сваля внимателно с макетно ножче и после ти трябва силикон,за да я залепиш обратно.Ако ползваш рядко или никак джама и не ти се занимава,трабват ти още един чифт ръчички да вдигнат "стъклото" хубаво до горе,като го хванат от вътре и от вън,и леко да натегнеш жилото да го задържи.Като няма натоварване,обикновено номерът става.
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  4. #4
    Запален алфист to_lose_HEART's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Гълъбово
    Age
    42
    Posts
    473

    Default

    Скъсано ти е жилото колега. Моите и двете задните станаха така. В долния край на вратата се събира влага изглежда и ако не се ползват много често ръждясват и се късат. Аз реших проблема по следния начин, тъй като има фолио на задните стъкла и реших че няма да ги ползвам и не съм сменял машинките. Разглобих корите видях къде минава жилото и на подходящо място го стегнах здраво с една клема в крайно горно положение и стъклото си стои неподвижно.
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD '99

  5. #5
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by to_lose_HEART View Post
    Скъсано ти е жилото колега. Моите и двете задните станаха така. В долния край на вратата се събира влага изглежда и ако не се ползват много често ръждясват и се късат. Аз реших проблема по следния начин, тъй като има фолио на задните стъкла и реших че няма да ги ползвам и не съм сменял машинките. Разглобих корите видях къде минава жилото и на подходящо място го стегнах здраво с една клема в крайно горно положение и стъклото си стои неподвижно.
    И са си имаш баничаркаиначе проблема вероятно е в превъртяла ръчка,просто от рядката употреба,целия механизъм клеясва,и работи много трудноНо сваляй кората смело,и ще разбереш какво е.
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •