Results 1 to 8 of 8

Thread: Изгнил под

  1. #1
    Болен алфист DerMeister's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    София
    Age
    38
    Posts
    1,180

    Default Изгнил под

    Колеги, изгнил ми е пода откъм праговете. Общо взето цялото дъно е с кафяви петна тук там. Самите прагове и носещи конструкции са здрави.

    Имам следните въпроси:
    1. Тия коли с двоен под ли са? Защото се замислям дали да не го замажа с разни силикони, бодита и т.н. колкото да затапи и да не влиза вода и да си карам. Поне на мен ми изглежда да е като с двоен под и това дето се рони да е само коруба отдолу.

    2. Заслужава ли си да се захващам с някакво изкърпване, защото ми се струва супер трудно. Трябва да се махат седалки, мокети, инсталация и т.н.? Не ми мърдат много стотаци май, май...

    Видях и други 146-ци с моето, че и по-тежко положение и се чудя дали въобще да се занимавам или само да пълня дупките.

    П.П. Колата е от Германия, повечето от вас сигурно го нямат този проблем .
    Алфа Ромео 146 1.6TS 1999
    Mazda 6 2.3 2005

  2. #2
    Запален алфист lokara's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    нова загора
    Posts
    236

    Default

    колега моята е доста по зле от това което описваш ти за твоята.според мене изтъркай там където са тези петна с шкурка или телена четка и я напръскай на ново с боди поне малко от малко да я запазиш
    успех

  3. #3
    Болен алфист DerMeister's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    София
    Age
    38
    Posts
    1,180

    Default

    Кафявите петна са тук там, а близо до самите прагове си има дупки. Сложих крика малко по-навътре и влезе в купето и се видяха разни жички.
    Алфа Ромео 146 1.6TS 1999
    Mazda 6 2.3 2005

  4. #4
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Абе за закърпване си, ама като временна мярка, можеш да напръскаш с изгоряло масло ръждясващите части.
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  5. #5
    Boxer maniac Speeder's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Перущица
    Posts
    2,850

    Default

    Изгнил или ръждясал?
    Има огромна разлика
    Можеш ли да пуснеш снимки, че ми е адски интересно?
    145 1.6 Boxer - Alfetta GT - Sprint Veloce 16v - Lada 1500S - GTV 3.0 24v

    www.ClassicCar-bg.com

  6. #6
    Запален алфист lokara's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    нова загора
    Posts
    236

    Default

    колега ако наистина има дупки и както казваш крика ти влезнал вътре по добре почвай да стържеш пода ,ако има боди стържи се пода и се почва да се кърпи и там където има кафеви петна се почиства с щурка и след това го миеш и някой ти го пръска на ново с боди и това е.При мене работата е много зле и аз си имам перфекнто купе от 1.4тс и смятам за в бъдеще да прехвърлям мотора на новото щото няма грам ръжда

  7. #7
    Болен алфист DerMeister's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    София
    Age
    38
    Posts
    1,180

    Default

    Прав си колега, но пък майсторът ми(уважаван алфист) каза въобще да не се занимавам, защото щяла да си кара така с години, а ако я правя ще стои повече от месец при някой тенекеджия и ще ми вземат една торба пари.

    Наистина ще хвана да обработя петната, а дупките ще обработя също и ще запълня с нещо. Както казах, добре, че са просто по корубата, а няма гнили греди и носещи елементи.
    Алфа Ромео 146 1.6TS 1999
    Mazda 6 2.3 2005

  8. #8
    Запален алфист lokara's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    нова загора
    Posts
    236

    Default

    ами да колега ти си знаеш най добре.да няма проблем ще си кара доста време така,тя и моята като я взех преди това беше вкарана от мой приятел и колега от форума от Германия и я караше 3-и години тук в БГ и не се е променила нито е раждясала повече нито е стнало нещо за щастие,но по важното другото да е наред поне така мисля аз.карай я за сега и ще му мислиш по нататъка

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •