Results 1 to 6 of 6

Thread: Жабка

  1. #1
    Старши алфист Versace's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Ямбол
    Age
    41
    Posts
    918

    Default Жабка

    Как да регулираме жабката?
    Имам луфт между вратичката на жабката и самата жабка и понякога когато трагна и оборотите са по-ниски ли пък на втора скорост, и колата започне да претриса от там започва да дранчи.
    Как да се регулира, развих бравичката където влиза езичето за да затвори вратичката, но не видях възможноста да се изнася напред или назад?
    На меме дефакто ми трябва самата тази пантичка да отиде се около половин сантиметър навътре.
    Alfa Romeo 156 2.0TS 16V 155 h.p. (ECU Remapped by OEM, TI 17" rims, Eibach Pro-Kit Springs, Polyurethaned, Denso Iridium) Landi LPGi

  2. #2
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Развии винтовете на вътрешното на жабката, изтегли я малко на пред и я стегни. Нещо такова оправи нещата при мен, но беше отдавна и точно на къде, как и защо не помня. Помня само, че горе пластините дето хващат жабката към таблото се местят леко и от там може да мръднеш цялата жабка. Но трябва сам да го видиш и да прецениш.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  3. #3
    Старши Kuker's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    гр.София
    Age
    45
    Posts
    1,697

    Default

    Регулирай я чрез долните винтчета!Тези които държат пантата.

    "Lasciate ogni speranza, voi ch'entrate"

  4. #4
    Запален алфист iwo156's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    plovdiv
    Posts
    143

    Default

    Колега, 0.5см е много можеш съвсем малко да го регулираш от пантите или горе от стойката където закл. езичето. Вариантите са или да разпробиеш нови отвори на планката за да я прибереш по на вътре или да сложиш тънко парченце шлауха(маркуч) там където закл. езичето за да уплътни и да не тропа, но погледни като отвиеш двете видийки ако жабката се прибере най-добре разпробий нови отвори. На моята стана перфектно, но на съседа не се получи профила на жабката и таблото изобщо не съвпадаше!

  5. #5
    Старши алфист Versace's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Ямбол
    Age
    41
    Posts
    918

    Default

    От горе дето са винчетата на самата закопчалка нищо не регулират. Те са кръгли отвори и са точно по диаметъра на винта и изобщо не мърда на никъде. Много тъпо измислена.
    Alfa Romeo 156 2.0TS 16V 155 h.p. (ECU Remapped by OEM, TI 17" rims, Eibach Pro-Kit Springs, Polyurethaned, Denso Iridium) Landi LPGi

  6. #6
    започва да се пристрастява kibika's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    София
    Posts
    42

    Default

    Аз реших проблема като на ролката за която се хваща езичето намотах изолирбан. Уплътни много хубаво, изобщо не си личи и ролката продължава да си се върти спокойно!
    Аlfa romeo 156 2.0 T.S. 2000, Opel combo C


Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •