Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 37

Thread: Светна еърбега

  1. #1
    Старши алфист 50 cent's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    СОФИЯ
    Age
    42
    Posts
    516

    Default Светна еърбега

    Здравейте. Смених си свещите сам, но понеже съм прост не разкачих клемата на акомулатора. Светна ми лампата на еъбега и се чудя какво да я правя. Предполагам е записал грешка компютъра. Въпроса ми е има ли начин да се изчисти тази грешка освен с диагностика?
    Peugeot 607 2.7 HDI 204 hp
    EX: Alfa Romeo 156 1.8 TS 144 hp ГИ
    EX: Alfa Romeo 146 1.6 Boxer

  2. #2
    Alfist benzinist spe4elist's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Varna, BG
    Age
    56
    Posts
    4,349

    Default

    НЕ, няма!

  3. #3
    Запален алфист
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    София
    Posts
    142

    Default

    Здравей, от смяната на свещите ти няма как да се получи тока, че да се регистрира грешка от модула на еърбег-а. За да се случи последното е необходимо да дадеш контакт с разкачен куплунг на някоя от възглавниците или да има грешка в самия модул. така че при теб може да се е появил като съвпадение някакъв проблем с еърбега. При смяната на свещи няма нужда от откачане на акумулатора.

    Грешката няма как да се разчете и/или изтрие без диагностичен интерфейс при твоя модел еърбег модул. Ако искаш драсни едно ЛС да изчистиме грешката.
    Alfa Romeo 146 1.6TS '97
    За мерси, не ме търси!

  4. #4
    Alfist benzinist spe4elist's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Varna, BG
    Age
    56
    Posts
    4,349

    Default

    Quote Originally Posted by Viktor_
    Здравей, от смяната на свещите ти няма как да се получи тока, че да се регистрира грешка от модула на еърбег-а. За да се случи последното е необходимо да дадеш контакт с разкачен куплунг на някоя от възглавниците или да има грешка в самия модул. така че при теб може да се е появил като съвпадение някакъв проблем с еърбега. При смяната на свещи няма нужда от откачане на акумулатора.

    Грешката няма как да се разчете и/или изтрие без диагностичен интерфейс при твоя модел еърбег модул. Ако искаш драсни едно ЛС да изчистиме грешката.
    Съгласен съм колегата, освен това може да светне и от ниско напрежение на акумулатора...

  5. #5
    Старши алфист 50 cent's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    СОФИЯ
    Age
    42
    Posts
    516

    Default

    Ми ок. аз тази вечер ще пътувам но се връщам в неделя. Като се върна кога ще имаш време да изчистиме това л..но?
    Peugeot 607 2.7 HDI 204 hp
    EX: Alfa Romeo 156 1.8 TS 144 hp ГИ
    EX: Alfa Romeo 146 1.6 Boxer

  6. #6
    Старши алфист 50 cent's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    СОФИЯ
    Age
    42
    Posts
    516

    Default

    С виза не стана
    Peugeot 607 2.7 HDI 204 hp
    EX: Alfa Romeo 156 1.8 TS 144 hp ГИ
    EX: Alfa Romeo 146 1.6 Boxer

  7. #7

    Default

    На мене ми светеше,след диагностиката се махна и след 2 седмици пак ми светна ...

  8. #8
    Moderator INTEGRALE's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пловдив
    Age
    41
    Posts
    831

    Default

    И аз имах неблагоразумието да запаля колата с откачен куплунг ербега на волана и ми светна лампата на ербега /явно е записала грешка/ и днес в Динекспрес /другаде нямаха точно тази версия на моя ербег/ ми изчистиха грешката и лампата изгасна
    FORD FOCUS ST 2.0 EcoBoost 250 hp, 13'
    LANCIA DELTA III 1.9 Twin Turbo Multijet 190 hp. 844A1000 EXECUTIVE 10`
    LANCIA LYBRA 2.4 jtd 140+ hp. 839A6000 EXECUTIVE 02`
    LANCIA LYBRA 2.4 jtd 150+ hp. 841C.000 EXECUTIVE 03`ex.
    ALFA ROMEO 156 1.6 TS 16V AR67601, ГИ 97`ex.
    LANCIA DEDRA 1.6 835A1000 90`ex.

  9. #9
    Тестпилот на клуба pinko's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    София, Кокаляне
    Age
    58
    Posts
    1,789

    Default

    Тия грешки са от "гъзния" датчик (или сензорна възглавничка) в седалката до шофьора.

    Просто се скапва след време. Изчиствате грешката и след няколко дена/седмици пак светва. И така докато ти скъса нервите. Ненатоварена (без пътник) има съпротивление 330 kOhm, натоварена около 3,5 kOhm.

    Проблема е, че когато лампата на ербега свети, нито една възглавница няма да се отвори при удар.

    Отрязвате кабела, запоявате едно съпротивление 4,7 kOhm, после изчиствате грешката и си свиркате.

    П.П. Преди всичките тия манипулации откачайте акумулатора, за да няма бум-бум и облаци талк
    Volvo XC90 D5 '06
    Alfa Romeo Spider 2.0 '90
    Lancia Ypsilon 1.2 '00



    ex Alfa Romeo 156 1.9 JTD SW Distinctive '02
    ex Jeep Grand Cherokee 3.1 TD Limited '00
    ex Alfa Romeo 166 2.4 JTD Q2 '99

  10. #10
    Старши алфист 50 cent's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    СОФИЯ
    Age
    42
    Posts
    516

    Default

    Quote Originally Posted by pinko
    Тия грешки са от "гъзния" датчик (или сензорна възглавничка) в седалката до шофьора.

    Просто се скапва след време. Изчиствате грешката и след няколко дена/седмици пак светва. И така докато ти скъса нервите. Ненатоварена (без пътник) има съпротивление 330 kOhm, натоварена около 3,5 kOhm.

    Проблема е, че когато лампата на ербега свети, нито една възглавница няма да се отвори при удар.

    Отрязвате кабела, запоявате едно съпротивление 4,7 kOhm, после изчиствате грешката и си свиркате.

    П.П. Преди всичките тия манипулации откачайте акумулатора, за да няма бум-бум и облаци талк
    Пнко, ти можеш ли да извършиш тази манипулация, че аз не съм толкова просветен?
    Peugeot 607 2.7 HDI 204 hp
    EX: Alfa Romeo 156 1.8 TS 144 hp ГИ
    EX: Alfa Romeo 146 1.6 Boxer

  11. #11
    Старши алфист 50 cent's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    СОФИЯ
    Age
    42
    Posts
    516

    Default

    Колеги проблема не е решен и до ден днешен. Има ли някой при който да я закарам и да прегледа от какво може да е? Ходих при Бобо преди време и той не можа да се свърже с централата. Каза че било централа ама на мен ми се иска някой да погледне проклетата кола преди да се хвърля в скъпи ремонти като този. Има една приказка, че на чужд гръб и 100 тояги са малко. Просто моля ако може да ме насочите към някой който да се заеме сериозно и да провери всичко преди да ми каже, че трябва да сменя цялата кола.
    Peugeot 607 2.7 HDI 204 hp
    EX: Alfa Romeo 156 1.8 TS 144 hp ГИ
    EX: Alfa Romeo 146 1.6 Boxer

  12. #12
    Alfist benzinist spe4elist's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Varna, BG
    Age
    56
    Posts
    4,349

    Default

    Колега,
    ти не знаеш ли, че централите за еърбега са проблем?
    156 между 10`97 - 12`2000 използват една френска централа, която дава много ядове. Затова и след тази дата я сменят с друга, която вече не дава проблеми...

    Проблема обикновено се решава с нова централа, може и втора употреба, но това решение е ден до пладне...

  13. #13
    Старши алфист barash's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Кърджали
    Age
    43
    Posts
    604

    Default

    Колега имах подобен проблем,само че при мен лампичката на бега светна след като ми беше паднал акумулатора,забравил бях ключа на контакт и се опитах да я запаля с кабели(кабели от акумулатора на комшията) и тогава ми е изгърмяла централата,закачам на компютър вижда се грешката обаче не се триеше,майстора каза че е централата е аут,смених централата и всичко се оправи
    156 2.4 jtd 2001 Sportwagon Sony,Hertz,Boss & JBL sound
    KONI sport adjustable suspension kit,Big BREMBO brake kit
    18 inches Blackline alloy wheels
    Audi a4 b6 1.8t 2005 Convertible - 20 inches Rs4 alloy wheels

  14. #14
    Alfist benzinist spe4elist's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Varna, BG
    Age
    56
    Posts
    4,349

    Default

    Quote Originally Posted by barash View Post
    Колега имах подобен проблем,само че при мен лампичката на бега светна след като ми беше паднал акумулатора,забравил бях ключа на контакт и се опитах да я запаля с кабели(кабели от акумулатора на комшията) и тогава ми е изгърмяла централата,закачам на компютър вижда се грешката обаче не се триеше,майстора каза че е централата е аут,смених централата и всичко се оправи
    В 99% от случаите се получава точно така...

  15. #15
    Старши алфист 50 cent's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    СОФИЯ
    Age
    42
    Posts
    516

    Default

    А колко струва нова централа, някой знае ли? Сякаш не ми се рискува с втора употреба.
    Peugeot 607 2.7 HDI 204 hp
    EX: Alfa Romeo 156 1.8 TS 144 hp ГИ
    EX: Alfa Romeo 146 1.6 Boxer

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •