Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 35

Thread: Смъкване просвета на 147 - възможно ли е?

  1. #16
    Болен алфист RPWWD's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    1,602

    Default

    Никакво смъкване на колата! Това е най-голямата глупост, която може да напрвиш.
    Колкото до пичеловката, девойките не се заглеждат по нещо различно от Ауди, БМВ и Мерцедес, щото там е парата и на това са научени от чалга клиповете
    Giulietta 1,4 Multiair 2014
    Giulietta 1,6 JTDm 2013 - EX
    156 SW 1,9 JTD 2003

  2. #17
    Запален алфист Zarini's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Пловдив
    Posts
    186

    Default

    Quote Originally Posted by Nimi View Post
    То със сваленото окачване и 17-ки джанти си ходят

    Вярно много добре изглежда но и ще трябва да се оглежда за всяка дупчица.
    Мдаааа, той твърди обратното - че на 17-ките върви ниско окачване /щот в момента е обута в едни красиви 8Jх17 AEZ-ки /.

    Иначе от рязането естествено се отказахме, то не е и възможно, щото крайните витки на пружините са хоризонтирани, така да се каже, заради тампоните. Ако я сваляме, ще е с нещо готово, до 3 см.

    За дупките продължава да ... !
    Last edited by Zarini; 15-10-2010 at 03:25.
    Alfa Romeo 147 JTD 115hp+
    Fiat Croma 2.4 Mjet 200hp

  3. #18
    Прохождащ Алфист Nimi's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Варна
    Age
    59
    Posts
    201

    Default

    Няколко комплекта пружини се предлагат във форума.. харесваш единия комплект и си ти..

  4. #19
    AO member Dodo 155's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    2,381

    Default

    Quote Originally Posted by Nimi View Post
    Няколко комплекта пружини се предлагат във форума.. харесваш единия комплект и си ти..
    Ясно, ама човекът го отказахме защото не вижда няколко обяви за картери
    За съжаление спортните пружини на Айбах, които смъкват с 30мм, са единствено за газария, защото само свалят колата, но не втвърдяват окачването или я правят по-стабилна.
    Истината е в спортните стаб. щанги, където дори с нормалния просвет постигаш много добра стабилност, което мисля да пробвам и ще ми излезе по-изгодно от това да купувам окачване за над 1000 лв.

  5. #20
    Запален алфист vladeto_'s Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Rouse
    Posts
    377

    Default :)

    И аз търся такива които смъкват 30мм по възможност черни ..

  6. #21
    AO member Dodo 155's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    2,381

    Default

    Quote Originally Posted by vladeto_ View Post
    И аз търся такива които смъкват 30мм по възможност черни ..
    На Айбах са червени (30мм), но за няколко км по българските улици стават черни
    По-добре инвестирай в стаб. щанги, защото освен някаква визия, нищо няма да постигнеш с тия пружини, а отделно е хубаво и амортисьорите да се сменят, за да има по-добър ефект от пружините.

  7. #22

    Default

    Като знам моята колко е ниска стоково се чудя хората защо си смъкват окачванията. Аз пък искам да я повдигна, да не ми дере на всеки легнал полицай.

  8. #23
    уникален лигльо assassin's's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    там някъде
    Age
    41
    Posts
    696

    Default

    моята е самос пружини Айбах червени 45мм надолу,ми аз съм доволен вече 2-ра година я карам с тях!вярно малко е кофти като има големи кратери по пътя и по високи тротоари щото седиш и гледаш като теле от къде да минеш,но Никога повече не бих се върнал на стандартното окачване!Имам достъп до доста 156-ци и 147-ци които са с нормално окачване и чак ми е некомфортно!За амортисьорите ми са ми Монро рефлекс за сега доста твърдички но не спортни скоро и това ще бъде сменено!!!
    alfa romeo 156 1.8ts-спортно окачване!! R.I.P!Now Alfa Romeo 159sw

  9. #24
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    И аз като Додо смятам, че спортните стабилизиращите щанги са истината, особено за 156/147
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  10. #25
    Запален алфист Zarini's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Пловдив
    Posts
    186

    Default

    Quote Originally Posted by Nimi View Post
    Няколко комплекта пружини се предлагат във форума.. харесваш единия комплект и си ти..
    Мерси, послушахме съвета ти - комплект жълти пружини от форума вече отлежават в гаража и чакат монтаж. Видимо са бая по-дебели и твърди от оригиналните /ако са такива тия на колата де/, и смъквали с 40мм. Амортисьорите тепърва ще ги мислим
    Alfa Romeo 147 JTD 115hp+
    Fiat Croma 2.4 Mjet 200hp

  11. #26
    AO member Dodo 155's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    2,381

    Default

    Quote Originally Posted by Zarini View Post
    Мерси, послушахме съвета ти - комплект жълти пружини от форума вече отлежават в гаража и чакат монтаж. Видимо са бая по-дебели и твърди от оригиналните /ако са такива тия на колата де/, и смъквали с 40мм. Амортисьорите тепърва ще ги мислим
    Моят съвет е да ги сменяте след зимата, че в БГ нямат навик да чистят снега и само ще опира корема в коловозите.
    Така ще може и пари за спортни амортисьори да съберете и напролет с нова визия

  12. #27
    Запален алфист Zarini's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Пловдив
    Posts
    186

    Default Фалшиви спортни пружини?

    Май ме плъзнаха по пързалката - закупените от форума жълти спортни пружини APEX за 147/156 хич даже не са спортни - не стига че са по-меки от ориджинала, които са черни и бая по-тънки, ами даже и държат колата една идея по-високо

    Пет пъти ги слагахме и сваляхме на задния мост - постигнахме накрая рекордно кратко време, ама файда - йок. Освен, че трябва да са по-твърди, трябва и да са по-къси, а и искат амортисьор с по-къс ход...

    Предните изобщо не сме ги пробвали, сигурно са същите, а и идеята беше да й смъкнем малко вирнатата задница /между гумата и задната вежда има 10 см просвет/
    Alfa Romeo 147 JTD 115hp+
    Fiat Croma 2.4 Mjet 200hp

  13. #28
    Запален алфист
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    200

    Default

    Спортните пружини със сигурност са и по-дебели и по къси. Амортисьорът не е толкова голям фактор за височината.

  14. #29
    Старши алфист barash's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Кърджали
    Age
    43
    Posts
    604

    Default

    Колега след като ги монтирахте на колата,направихте ли пробно кръгче?
    156 2.4 jtd 2001 Sportwagon Sony,Hertz,Boss & JBL sound
    KONI sport adjustable suspension kit,Big BREMBO brake kit
    18 inches Blackline alloy wheels
    Audi a4 b6 1.8t 2005 Convertible - 20 inches Rs4 alloy wheels

  15. #30
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    или пък да не би пружините да са за 2,4 ЖТД и още повече да "повдигат" колата...Едно време ФЕРАРИСТ си беше монтирал на неговата бензинова 2.0ТС пружини от такова ЖТД и колата му ставаше за оффроуд
    За справка снимките :

    http://bgphoto.net/photos/26497/o633871809625033750.jpg

    http://bgphoto.net/photos/26497/o633871811113315000.jpg
    Last edited by digitalundgrd; 10-11-2010 at 20:55.
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •