Results 1 to 10 of 10

Thread: Странно почукване

  1. #1
    започва да се пристрастява
    Join Date
    May 2010
    Location
    Холандия/България
    Posts
    91

    Default Странно почукване

    Здравейте ,Колеги!От известно време чувам някакъв шум от дясната ми страна на колата от предницата.Нещо изчуква леко,когато мина през неравност все едно се удря метал в метал,а не както преди приглушено,едвам доловимо за ухото шумче.И не напразно казах неравносто,защото при по-големичка дупка ,го няма ,колата не суеща дупката.Когато мина през малка неравност с независимо каква скорост се чува това.Карах я на сервиз казаха ми ,че всичко е ОК.Ама днес се видях с един френд и той я погледна и каза,че е възможно да е от биелетка или от тампони на стабилизираща щанга ,а може и от двете заедно да е.Показа ми тампоните и някак си ми се сториха,че все едно са започнали да разджавкакват такива ,сещата се какво имам на предивид нали?Та вие как мислите?А иначе тропането не е постянно,няма го като карам по паваж и не винаги изтропва и на неравност.
    Алфа Ромео 166 ,Брера

  2. #2
    Старши ACEHOB's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Дружба
    Posts
    801

    Default

    А дали това което чуваш е някъде отляво или отдясно защото може и да е тръгнал и горен носач.

  3. #3
    Запален алфист svrusev's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Age
    32
    Posts
    128

    Default

    И аз имим същия проблем.при мен е предна лява страна.Забелязах, че като позагрее малко изчезва тракането.
    __________________________________________________ ___
    Alfa romeo 166 T.Spark 2.0 2002г. 6 степена кутия. 8.7 на 100


  4. #4
    НаФТа ФеН Член на клуба EMo0o's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    София
    Age
    34
    Posts
    2,178

    Default

    Тампони на стаб. щанга! При мен беше това, ужасно досадно е!
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD '99
    Alfa Romeo 166 2.4 JTDm '05

  5. #5
    Болен алфист Tasho's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Plovdiv
    Posts
    1,035

    Default

    Ами според мен е или биелета или тампон/и на стаб.щанга.Имам един френд дето му тракаше постоянно като е на паваж и се оказа горен носач.А мацката казва,че от време на време почуква...
    Алфа...всичко друго е компромис!
    http://www.youtube.com/watch?v=Pb1bhrof2PQ
    Алфа Ромео 166 2.0 T.S. -99 - бившата
    Алфа Ромео 166 2.4 JTD face - 2004 - настояща

  6. #6
    Запален алфист sanata's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    sofia
    Posts
    107

    Default

    Има и по-кофти вариянт.При мене беше същото оплакване с леко и глухо потропване от време на време и се оказаха и двете(горните носачи и една биалетка).Смених ги и всичко се оправи.

  7. #7

    Default

    При мен, като я взех, почукваше отвсякъде - смених тампоните на стабилизиращата щанга (бяха се напукали доста) и предните биалетки, почукването изчезна, сега имам за смяна една задна биалетка и тампони на горен носач, почукване няма, значи логичния извод е, че почукваше от тампоните на стабилизиращата.

    ---------- Post added at 14:03 ---------- Previous post was at 14:02 ----------

    ....забравих още нещо, сменях и тампони на долни носачи....
    Алфа Ромео 166, 2.4 JTD, 136 hp, '99 г., кожен салон МОМО, 16" TORRA +++

  8. #8
    Запален алфист Megadet's Avatar
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Червен бряг
    Age
    44
    Posts
    413

    Default

    Защо не я закараш да ти направят диагностика на предницата, там би трябвало да се хване от къде идва този звук.

  9. #9
    Запален алфист svrusev's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Age
    32
    Posts
    128

    Default

    Quote Originally Posted by vnimavai View Post
    При мен, като я взех, почукваше отвсякъде - смених тампоните на стабилизиращата щанга (бяха се напукали доста) и предните биалетки, почукването изчезна, сега имам за смяна една задна биалетка и тампони на горен носач, почукване няма, значи логичния извод е, че почукваше от тампоните на стабилизиращата.

    ---------- Post added at 14:03 ---------- Previous post was at 14:02 ----------

    ....забравих още нещо, сменях и тампони на долни носачи....
    Колко пари ти излезе всичко колега?
    __________________________________________________
    Alfa romeo 166 T.Spark 2.0 2002г. 6 степена кутия. 8.7 на 100


  10. #10

    Default

    Ами беше "само" преди две години, по спомени........тампоните са около 20-25 лв на парче, биалетките около 25-35 на бройка, ремонта го правихме с едно приятелче (страхотен инжинер и майстор) така, че цената на труда беше символична, смених и един кормилен накрайник - пак около 40 лева, цените са приблизителни, но нямаше нещо, от изброените, над 45-50 лева за брой.
    Алфа Ромео 166, 2.4 JTD, 136 hp, '99 г., кожен салон МОМО, 16" TORRA +++

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •