Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 31 to 45 of 45

Thread: Много богата смес?!?!?!

  1. #31
    кара на Зсссгъстен въздух drigata's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    софия
    Age
    46
    Posts
    1,573

    Default

    Аналог 1 ти е 0-1,2 волта,а аналог 2 е 0-5 волта.

    Прилагаш вариант 1 и вариант 2 на аналог 1 ,пробваш кое беше верното.

    И съобщаваш какво се е случило с вариант 1 и 2,как се държи колата и с двата варианта,защото аз видях ,че така оставени настройки ламбдата ти е варирала от 14,2 до 18.0 АФР,тоест ламбдата не може да покаже кое е богато,а само бедно и затова екуто ти се старае в товар режимитите да обогати и ти стремглаво си в 10-те
    Last edited by drigata; 22-09-2010 at 20:29.

  2. #32
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Мхм, ясно е вече. Но като гледам задминава и 7200 об. което води на една мисъл...
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  3. #33

    Default

    Пробвах вариант 1, по лошо стана, стои на 9-10 дори и на нормална скорост при 3к обм на 3-4 - накова и Р0170 ламбда регулация над макс лимит.....вариант 2 не ми го дава да въведа, имало лимит за определени стойности, едните не трябвало да са по високи от другите, ала-бала......
    Утре ще си поиграя още малко със стойностите, и ще продължа след като някак си успея да си набия оригиналния мап на колата, че тоя нещо ме съмнява........
    ПиЕс - по вариант 1 ми направи впечатление че мафа стигна 408кгч още на 5700обм, а иначе катери 6400 - 6600 за да стигне макс показанията по Алфдиага....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  4. #34
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Според мен трябва да е така:

    1=0,850
    2=0,200
    3=0,857
    4=1,132
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  5. #35

    Default

    Ще го пробвам и тва утре, че неска много ми се насъбра......и с една КВП2000+ ще се потим да метнем оригинала, интересен ден ще е.....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  6. #36
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by ФЕРАРИСТ View Post
    Ще го пробвам и тва утре, че неска много ми се насъбра......и с една КВП2000+ ще се потим да метнем оригинала, интересен ден ще е.....
    Внимавай какъв файл наливаш. Да не стане да изпише:
    Send key to erase...
    Erasing finish...
    Start writing...
    Writing error!
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  7. #37
    Матричар morfius's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    3,327

    Default

    Е не може ли да си архивира оригиналния файл и да го ползва за възстановяване?
    Welcome to the real world

    Алфа Ромео 156 2.4 JTD (01г.); Алфа Ромео 146 1.9 TD (98г.); Лада 21051 - Бивша.

  8. #38
    циничен ницшеанец търтей's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    7,058

    Default

    Quote Originally Posted by morfius View Post
    Е не може ли да си архивира оригиналния файл и да го ползва за възстановяване?
    трудно
    Не о хлѣбѣ единѣмъ живъ будетъ человѣкъ

  9. #39
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by morfius View Post
    Е не може ли да си архивира оригиналния файл и да го ползва за възстановяване?
    На неговия компютър с тази апаратура не може.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  10. #40
    кара на Зсссгъстен въздух drigata's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    софия
    Age
    46
    Posts
    1,573

    Default

    Само да затвърдя:

    От екуто към лабдата тръгват 4 кабела(два бели,сив,черен),до колкото разбрах сигнала от иновейта си го запоил на черния,но не разбрах какво си направил с сивия,той е калибрираща маса на екуто за сондата,свързан ли е ???? И къде??

    А какво става ако изключиш сондата от куплунга към екуто за да няма показания към него,пак ли държи същият АФР на уредчето???

  11. #41

    Default

    Quote Originally Posted by drigata View Post
    Само да затвърдя:

    От екуто към лабдата тръгват 4 кабела(два бели,сив,черен),до колкото разбрах сигнала от иновейта си го запоил на черния,но не разбрах какво си направил с сивия,той е калибрираща маса на екуто за сондата,свързан ли е ???? И къде??

    А какво става ако изключиш сондата от куплунга към екуто за да няма показания към него,пак ли държи същият АФР на уредчето???
    Сивия кабел съм го сложил като обща маса на две малки крушки, които взимат 12 волта от двата бели поотделно, а от сивия маса......това гадно ли е?.....в мануала пишеше да се закачи стария стоков сензор(без кабела с сигнала) за да не отчита грешка с подгряването.....хм.....май не съм го направил като ората.....
    Чесно казано не съм пробвал с разкачен куплунг....
    ПиЕс - ако сивия е калиб маса за екуто не е ли добра идея белия и синия от контролера да са вързани към него - макар че пише че трябва да са за постоянна и стабилна маса?
    Last edited by ФЕРАРИСТ; 23-09-2010 at 11:39.
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  12. #42
    кара на Зсссгъстен въздух drigata's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    софия
    Age
    46
    Posts
    1,573

    Default

    Първо искам да пробваш с откачен куплунг!!!!!

    После чения-сигнал от ЛЦ-то,сивия-белия и синия от ЛЦ-то,а на двата бели вързваш подгряването на стара сонда или там по твоя метод с крушките.

  13. #43

    Default

    Йес мастър.....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  14. #44

    Default

    Quote Originally Posted by drigata View Post
    Първо искам да пробваш с откачен куплунг!!!!!

    После чения-сигнал от ЛЦ-то,сивия-белия и синия от ЛЦ-то,а на двата бели вързваш подгряването на стара сонда или там по твоя метод с крушките.
    При първото няма промяна, при втория вариант всичко стои на 22.1 афр......
    Както и да е, отказвам се да обвинявам ламбадата и иновейта, все пак пробвах и тоя от другата кола, същото, а на 2.5 на пълно натоварване индикатора е на 12.3 - 13.......което е бомба......Утре ще видя ако се преборя с екуто и успея да променя мапа който е в момента, било то стоков или англобараникан, и оттам насетне ще се ровя наново.....
    Мерси на всички за съветите и мненията, ще държа в течение народа.....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  15. #45

    Default

    Според мен постановката е изначално грешна.
    Вържи си нормалната сонда към ЕКУ-то
    пък широколентовата си я вържи отделно

Page 3 of 3 FirstFirst 123

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •