Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 31 to 45 of 58

Thread: Lambda sonda - кажете каква да купя

  1. #31
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    София
    Posts
    34

    Default

    Карал съм 146 1.8 TS и съм сменял ламбда сонда ,тогава взех бош , тъй като ми казаха , че това са сондите за първоначално вграждане и другите понякога не работели коректно... Но може и заради цената да го казват ,както и да е ...

  2. #32
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Що не си направиш профила като хората,да пише от къде си що си.Аз като съм от Варна ти казах,ти ако си от Петрич до Варна ли ще дойдеш за една ламбда.Пиши от кой град си ще се намери кой да ти помогне.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  3. #33
    започва да се пристрастява promiss's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    75

    Default

    Здравейте !
    Като се зачетах доста интересна тема и аз имам един въпрос.Кога разбираме че ламда сондата е за смяна?.За сега не ми е светвала лампата на таблото с 156 1.9 жтд съм. Но имам чувството че разхода не е какъвто трябва да е. Кога можем да говорим за проблем с сондата
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD

  4. #34
    започва да се пристрастява didikoff's Avatar
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Burgas
    Posts
    40

    Default

    Най-точно е диагностика и ако наистина е за смяна сменяй я - точно 10-15 минути труд (кабелите малко кофти се издърпват), но разхода пада много, а БОШ-а който си купих беше около 100 лева
    Alfa 156 2.0 TS

  5. #35

    Default

    Quote Originally Posted by promiss View Post
    Здравейте !
    Като се зачетах доста интересна тема и аз имам един въпрос.Кога разбираме че ламда сондата е за смяна?.За сега не ми е светвала лампата на таблото с 156 1.9 жтд съм. Но имам чувството че разхода не е какъвто трябва да е. Кога можем да говорим за проблем с сондата
    Дизел и ламбда сонда???

  6. #36
    започва да се пристрастява promiss's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    75

    Default

    Quote Originally Posted by Venko36 View Post
    Дизел и ламбда сонда???
    не съм запознат на 100 % но щом има лампа с дюза на таблото веднаж ми е светвала.. какво друго да определя съотношението на подаваното гориво "бедно-богато" на компютъра.
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD

  7. #37

    Default

    Quote Originally Posted by promiss View Post
    не съм запознат на 100 % но щом има лампа с дюза на таблото веднаж ми е светвала.. какво друго да определя съотношението на подаваното гориво "бедно-богато" на компютъра.
    Тази дюза значи друго. И къде видя дюза на JTD? Колкото до другото - датчици, програма

  8. #38
    започва да се пристрастява promiss's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    75

    Default

    Quote Originally Posted by Venko36 View Post
    Тази дюза значи друго. И къде видя дюза на JTD? Колкото до другото - датчици, програма
    от скоро имам 1.9 жтд червена лампичка на таблото при 1.8 тс е лампичката за ламда сондата . при моя случей каква е тогава ? да разбирам че жтд нямат ламда ?
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD

  9. #39

    Default

    Quote Originally Posted by promiss View Post
    от скоро имам 1.9 жтд червена лампичка на таблото при 1.8 тс е лампичката за ламда сондата . при моя случей каква е тогава ? да разбирам че жтд нямат ламда ?
    Е там имаш един вид намотка. Тя свтва като дадеш на контакт за малко - подгряване. Ако свети постоянно имаш проблем с подгряваща дюза, или със системата за подгряване на горивото

  10. #40
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    София, България
    Posts
    211

    Default

    На мойта-1.8ТС,като откача буксата на дебитомера и светва червената лампичка дюза.

  11. #41
    започва да се пристрастява promiss's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    75

    Default

    Quote Originally Posted by Venko36 View Post
    Е там имаш един вид намотка. Тя свтва като дадеш на контакт за малко - подгряване. Ако свети постоянно имаш проблем с подгряваща дюза, или със системата за подгряване на горивото
    знам коя ми е лампата за подгряването тя свети за 2-3 сек и гасне при миносови темп. малко по-дълго. Не говоря за нея а за лампа в вид на дюза червена и се намира в отделението на оборотите горе в дясно.
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD

  12. #42

    Default

    Quote Originally Posted by Георги Живков View Post
    На мойта-1.8ТС,като откача буксата на дебитомера и светва червената лампичка дюза.
    Ох, това не е дюза. Това е грешка в ЕКУ-то. Просто картинката е такава. И не откачвай дебитомера

  13. #43
    започва да се пристрастява promiss's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    75

    Default

    Ох,съвсем ме объркахте.Въпросат ми беше Имат ли ламбда сонда JTD моторите
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD

  14. #44

    Default

    Quote Originally Posted by promiss View Post
    Ох,съвсем ме объркахте.Въпросат ми беше Имат ли ламбда сонда JTD моторите
    Нямат ламбда сонда. Колкото до другото - датчици, програма определят режима на двигателя, сместа и т.н.

  15. #45
    започва да се пристрастява promiss's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    75

    Default

    един дерт по-малко
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •