Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 26

Thread: окончателна диагноза

  1. #1
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Варна
    Posts
    37

    Default окончателна диагноза

    Колеги, с прискърбие ви съобщавам, че от краткия си двумесечен опит с пътната хулиганка взех твърдо решение - НИКОГА ПОВЕЧЕ MADE IN ITALY /правя изключение само за ферари и ламборджини/
    За това кратко време два пъти ме оставя на път. Отделно гори като за световно. Кратка равносметка и установявам, че както броих 3000 лв да я притежавам, така след това съм дал още над 1000 само за ремонти. Ако я покарам още някой и друг месец, ще дам пари за една нова колица. Ще се помъча още малко поради простата причина, че в момента друга кола не мога да си позволя, а без автомобил съм за оплакване.
    Въпреки всичко ще остана във форума. Хареса ми заинтересоваността на потребителите !
    Alfa Romeo 155 TS, 1993 г., 129 к.с.

  2. #2
    започва да се пристрастява
    Join Date
    May 2006
    Location
    Карнобатска гроздова
    Posts
    94

    Default

    Колата е като жената-капризна.
    Много зависи в какво състояние си я купил,зависи и как я подържаш,то не може както искаме всички да се качим и само да караме.
    Алфа Ромео 155 1.7 8V T.S'96
    Hyundai Coupe 1.6i 16V '03-следващата,много скоро
    Kawasaki ZX9R 154 к.с '01г

    Имам две фръцли,една италианка и една българка!
    Всеки сантиметър в теб е секси,метър и деветдесет-жесток си,само тази нощ не стига...

  3. #3
    Болен алфист TRENDi's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Sf, BG
    Age
    74
    Posts
    1,132

    Default

    Колега не се излагай . Моята я издържам от 2 години мръсницата и се сцепих да я правя (справка - темата с ремонтите) и ако погледнеш в продава ще видиш, че има още какво да се оправя. Просто всеки път като реша да я продавам и става някакъв сакатлък (първият път 1 хлОпелист ме засече и взех челен бордюр; 2-рият път 1 танкист зимата(беше си изчистил само процеп за 2-те очи на предното стъкло) ме таранира в шофьорската врата; и сега скапаната градушка). Това обаче не може да ме откаже от Алфата и особено от модела. Следващата пак ще е 155. Просто ми пълни душицата като я карам. И при теб не знам какво се е случило, но моята за 2 години нито 1 път не ме е оставяла. Не предавай отбора на "самолетите"(совалките)...
    75 2.5 QV 08.86 г. - Ех...
    155 1.7 07.93 г. - Сиромашки тунинг + JR filter + ниска - замина за скрап...
    FIAT Tipo 1.6 12.93 г. 835С1.000 - вече 2.0 TS 8V Turbo с екстрите от горната...
    Мненията са като задниците - всеки си има!

  4. #4
    Старши алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    711

    Default

    И аз като имах 156 така кофти се получиха нещата и си казах никога вече Алфа ама 155-та като я видях и си казах за тия пари е идеална , лесна поддръжка , добър вид имаше - що не , ще върши работа . От февруари до тук след първичното обслужване - смяна предни носачи и радиатор на парно , термостат , съм смени накрайника на рейка и една помпа на съединителя - двете и труда по 100 лв . Харчи си супер , върви с 210 , кво повече

  5. #5
    Запален алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    222

    Default

    Стига бе много си е хубава 155-цата просто си попаднал на лошо потдържана за съжаление.Ква ще да е колата и извънземно производство да е, не е ли потдържана през годините просто е без коментар.Съжалявам че си нямал късмет когато си я избирал.
    Alfa Romeo 155 1.7 t.s. Saab 9-5

  6. #6
    започва да се пристрастява
    Join Date
    May 2006
    Location
    Карнобатска гроздова
    Posts
    94

    Default

    Quote Originally Posted by TRENDi
    Просто всеки път като реша да я продавам и става някакъв сакатлък
    Уф и на мен все така ми се случва
    Алфа Ромео 155 1.7 8V T.S'96
    Hyundai Coupe 1.6i 16V '03-следващата,много скоро
    Kawasaki ZX9R 154 к.с '01г

    Имам две фръцли,една италианка и една българка!
    Всеки сантиметър в теб е секси,метър и деветдесет-жесток си,само тази нощ не стига...

  7. #7

    Default

    Quote Originally Posted by deq
    Колата е като жената-капризна.
    Много зависи в какво състояние си я купил.....
    аз затова правя винаги сериозен преглед в началото, ако трябва 2-3 пъти за да се уверя кво взимам
    Alfa Romeo Spider 2.0 16V Twin Spark 155hp '00 Lusso

  8. #8

    Default

    да наистина колата е като жената много зависи дали ще имаш късмет като
    я взимаш
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  9. #9

    Default

    Quote Originally Posted by thecleaner
    да наистина колата е като жената много зависи дали ще имаш късмет като
    я взимаш
    аууу... гледам колкото мога да не оставям нищо на късмета..... преглед, проверка, сверка туй онуй
    Alfa Romeo Spider 2.0 16V Twin Spark 155hp '00 Lusso

  10. #10
    Запален алфист Yureti's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Покрайнини софийски
    Posts
    411

    Default

    Quote Originally Posted by TRENDi
    Колега не се излагай . Моята я издържам от 2 години мръсницата и се сцепих да я правя (справка - темата с ремонтите) и ако погледнеш в продава ще видиш, че има още какво да се оправя. Просто всеки път като реша да я продавам и става някакъв сакатлък (първият път 1 хлОпелист ме засече и взех челен бордюр; 2-рият път 1 танкист зимата(беше си изчистил само процеп за 2-те очи на предното стъкло) ме таранира в шофьорската врата; и сега скапаната градушка). Това обаче не може да ме откаже от Алфата и особено от модела. Следващата пак ще е 155. Просто ми пълни душицата като я карам. И при теб не знам какво се е случило, но моята за 2 години нито 1 път не ме е оставяла. Не предавай отбора на "самолетите"(совалките)...
    много добре те разбирам...
    И при мен нещо мноо ядове с тая машина...
    Ама в моя случай се получава обратнто...
    Ще си я оправя с КЕФ(не че съм се уринал у пари)
    ... при мен покупката беше по-скоро емоционална.. (аз от коле не отбирам кой знае колко)
    ... Просто дбъднах една своя детска мечта..
    AR 155 2.0 16V Never Forget You
    AR 166 2.4 JTD

  11. #11
    Болен алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    СОФИЯ, МЛАДОСТ 3
    Age
    51
    Posts
    1,531

    Default :-)

    Колега не си прав да правиш такива обобщения. Все пак си взел кола на 14 години почти за без пари. И надали си очаквал предишния собственик да я е възстановил преди да я продаде. Аз моята я взех за 5 000 и сигурно съм дал още 1 000 ама много и се радвам всеки път като се кача в нея. Няма такова усещане като карането на колата със змята дето яде араби. Няма да казвам какъв ми беше разхода до морето че да не дразня колегите но само ще спомена че по Ихтиманския байр бая немски коли бяха принудени да се дръпнат от пътя на весело катерещия се със 150 км/ч локомотив
    Alfa Romeo 155 2,5 TD 12.1994 recicled
    Alfa Romeo 156 2,4 JTD SW 04.2003 EX
    Peugeot 508 RXH 02.2013

  12. #12
    Старши алфист Grim's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    St.Zagora
    Age
    45
    Posts
    824

    Default Re: окончателна диагноза

    Quote Originally Posted by ENERGOTEAM
    Колеги, с прискърбие ви съобщавам, че от краткия си двумесечен опит с пътната хулиганка взех твърдо решение - НИКОГА ПОВЕЧЕ MADE IN ITALY /правя изключение само за ферари и ламборджини/
    За това кратко време два пъти ме оставя на път. Отделно гори като за световно. Кратка равносметка и установявам, че както броих 3000 лв да я притежавам, така след това съм дал още над 1000 само за ремонти. Ако я покарам още някой и друг месец, ще дам пари за една нова колица. Ще се помъча още малко поради простата причина, че в момента друга кола не мога да си позволя, а без автомобил съм за оплакване.
    Въпреки всичко ще остана във форума. Хареса ми заинтересоваността на потребителите !
    абе..... мислех да ти кажа нещо,понеже от едно известно време ти чета постовете ама реших да пропусна...смятам са сещаш какво щеше да е,ама по-добре я продай докато още можеш и не се занимавай... земи си нещо друго да ти е мирна главата.... respect.......
    '97 155 1.8 16V
    GMC YUKON DENALI 5.7 V8
    the cost of living is dying...everybody pays...

  13. #13

    Default Re: окончателна диагноза

    Quote Originally Posted by Grim
    абе..... мислех да ти кажа нещо,понеже от едно известно време ти чета постовете ама реших да пропусна...смятам са сещаш какво щеше да е,ама по-добре я продай докато още можеш и не се занимавай... земи си нещо друго да ти е мирна главата.... respect.......
    На мен ще ми е интересно да го чуя.
    155 1.8 8v TS & FZR 600

  14. #14
    Старши алфист Grim's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    St.Zagora
    Age
    45
    Posts
    824

    Default Re: окончателна диагноза

    Quote Originally Posted by hsr
    Quote Originally Posted by Grim
    абе..... мислех да ти кажа нещо,понеже от едно известно време ти чета постовете ама реших да пропусна...смятам са сещаш какво щеше да е,ама по-добре я продай докато още можеш и не се занимавай... земи си нещо друго да ти е мирна главата.... respect.......
    На мен ще ми е интересно да го чуя.
    http://clubalfaromeo.com/forum/search.p ... ENERGOTEAM
    сам си отговори.....
    '97 155 1.8 16V
    GMC YUKON DENALI 5.7 V8
    the cost of living is dying...everybody pays...

  15. #15

    Default Re: окончателна диагноза

    Quote Originally Posted by Grim
    Quote Originally Posted by hsr
    Quote Originally Posted by Grim
    абе..... мислех да ти кажа нещо,понеже от едно известно време ти чета постовете ама реших да пропусна...смятам са сещаш какво щеше да е,ама по-добре я продай докато още можеш и не се занимавай... земи си нещо друго да ти е мирна главата.... respect.......
    На мен ще ми е интересно да го чуя.
    http://clubalfaromeo.com/forum/search.p ... ENERGOTEAM
    сам си отговори.....
    Еми попрегледах коментарите,но така и не можах да разбера какво имаш предвид Аз си помислих,че ще го насочиш човека към някоя "по-надеждна" марка,с която цитирам "да му е мирна главата",ама май нещо съм се объркал.
    155 1.8 8v TS & FZR 600

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •