Results 1 to 6 of 6

Thread: Заключване на предния капак

  1. #1

    Default Заключване на предния капак

    След като наркоманчетата ми счупиха стъклото и ми откраднаха акумулатора (беше на 3 години дано се задавят), се чудя има ли някакъв проверен механизъм за заключване на предния капак с ключ
    Alfa Romeo 155 2.0 16V Super

  2. #2

    Default

    от щраймерите за преден капак има един модел, който има и опция да бъде с ключалка и ключ, модела е от тия които не стърчат над капака а са вдлъбнати навътре и имат собствен капак (тоест не нарушават геометрията и аеродинамиката на капака на колата дори и с милимунда)... недостатъка поне на тия, които аз съм виждал е само един -> струваха колкото 5 акумулатора
    иначе някаква еФтина схема с ключалка от врата или от багажника със сигурност може да се измисли ама трябва някой по-креативен тенекеджия да я реализира...

  3. #3

    Default

    Все си мислех че някой се е сблъсквал с тоя проблем, ще трябва да говоря с някой "по-креативен тенекеджия" явно
    Alfa Romeo 155 2.0 16V Super

  4. #4
    Прохождащ Алфист Nimi's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Варна
    Age
    59
    Posts
    201

    Default

    Вариянта който се практикува при алармаджиите е следния.

    Елиминира се жилото на капака и вместо него се поставя "трънк" машинка. Ако алармата има 2-ри канал той се използва за дистанционно отваряне на капака. Ако няма се използва скрит ключ.
    Като резервен вариянт се оставя някъде скрит кабел вършещ работата на жилото.

    Виждал съм направено същото и с машинки за централно заключване но в повечето случаи не върши работа.

  5. #5
    Трийстройкаджия Bobi_33's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    3,015

    Default

    Или Алфата се заменя с Форд. Форда е с ключалка

    А алармата не се ли е разсвирила преди да отрежат клемите? Кофти работа. С тая криза за съжаление се връщаме в 90-те, когато кокошкарските кражби бяха най-често срещани. Най лесният вариант според мен е жилото за отваряне на предния капак да се удължи и изведе на неочаквано за крадците място, примерно под пасажерската седалка
    Last edited by Bobi_33; 17-09-2010 at 23:50.
    Alfa 33 1.7 16V QV `85г. карбураторен бензинояд

  6. #6

    Default

    Quote Originally Posted by Bobi_33 View Post
    Или Алфата се заменя с Форд. Форда е с ключалка

    А алармата не се ли е разсвирила преди да отрежат клемите? Кофти работа. С тая криза за съжаление се връщаме в 90-те, когато кокошкарските кражби бяха най-често срещани. Най лесният вариант според мен е жилото за отваряне на предния капак да се удължи и изведе на неочаквано за крадците място, примерно под пасажерската седалка
    Сигурно се е разсвирила ама не съм я чул. И сегашното място на жилото е било неочаквано защото ми бяха дръпнали и ръчката за нагласяне на волана. А наглите копеленца пак в Петък ми срязали найлона с които бях облепил стълкото за да ровят в жапката. Колко трябва да си нагъл и прост за да го направиш се чудя. Явно ще трябва да я държа на платен паркинг със всичките му неудобства.
    Alfa Romeo 155 2.0 16V Super

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •