Results 1 to 8 of 8

Thread: Поленов филтър

  1. #1

    Default Поленов филтър

    Здравейте колеги вчера остана време да сменя филтрите (въздушен-стария беше чисто нов, горивен , ГИ , Поленов...)...И ,о изненада , под кората на чистачките само същата тъпа 10 сантиметрова дупка като при 155-цата.А филтъра по гаталог е 50 сантиметров чаршав.Гледах менюъли и Епер ма нищо не видях да има за позиция на този филтър (и в таблото не е).
    Ако някой има идея къде е (ако изобщо има) нека помогне.
    Първа фаза е GTV-то
    Благодаря
    Поздрави
    Last edited by AnastasKOSTOV-REX; 11-09-2010 at 13:40.
    155 2.0 TS '93 + GTV 2.0 TS '96 - евридейките
    1750 BERLINA '69 + SPIDER 2.0 S4 '91 - "ОТ НАЙ-ИСТИНСКИТЕ"
    GTV2.0 GRAND PRIX '81 + 90 1.8 SUPER '85 - for джуро
    ex:1750 BERLINA '67 + SPRINT 1.5 QV '86 + 155 1.8 '94 + 156 1.8 '00 - бившите

  2. #2
    Малкото рибарче от Бургас b_angelov's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Бургас
    Age
    41
    Posts
    1,814

    Default

    Да, точно там трябва да си е, не го търси другаде. На времето като взех колата и я обслужих и аз исках да го сменя. 'Талянците явно са се пооцапали там. Моя представлява малка пластмасова рамка, която се щрака точно на дупката, която си заварил, в която рамка има дебело няколко пластово кече. Рамката е залепена и кечето не се вади от нея. Поръчах такъв филтър уж, а ми дойде другия модел, за който говориш. Продължих да търся и никъде неможах да намеря същия. Затова се хванах и си изпрах стария филтър (до колкото можах с тази пластмасова рамка).
    След известно време на едно друго ГТВ какво видях: Пластмасов държач, в който се слага хартиения филтър, който си намерил, и който са ми доставили на мен. Този държач се захваща за дупката под кората по някакъв начин, и сменяш само хартиения филтър вътре, който си излиза по каталозите. А кажи сега как се е появил на бял свят този моя филтър и защо всички не са с преходници за големите хартиени филтри.

    Пак добре че кечето се пере.

    Съвета ми е или да си намериш от някоя морга такъв филтър с кече и да си го переш, или преходника за големи филтри.
    Alfa Romeo GTV 2.0 16V Twin Spark 150hp
    Alfa Romeo 159 2.4 20V JTDm Q-Tronic 200hp

  3. #3

    Default

    ммда, каталога явно не е точен по тая тема не само, че няма нищо общо с това паве дето излиза по каталозите, но и такъв оригинален няма да намериш... единствения вариант е това, което колегата е казал с търсене от моргата... за това с държач за голям филтър сигурно може да се приспособи от някой фиат (на "браво" е почти същото) но не виждам смисъл от 50-сантиметров филтър при положение, че дупката е 10-сантиметрова...
    добрата новина е, че оригиналния всъщност представлява две пластмаси които държат помежду си пласт филтриращ материал - точно както го е описал колегата, само дето той може би не си е поиграл достатъчно с него да знае, че пластмасите се разглабят...

    ако успееш да намериш оригиналния с малкия размер:
    хинт 1: филтър за абсорбатор струва 2-3 лева и от него можеш да си изрежеш толкова парчета, че да сменяш всеки месец в следващите 3-4 години...
    хинт 2: хората са изобретили филтри за фритюрници с активен въглен, който обира миризмите... недостатъка е, че струва цели 7 лева и е толкова малък, че може да се сложи само веднъж, тоест не е голямо парче да си режеш после


    иначе варианта с приспособяване от фиат браво ми се струва най-лесно постижим, защото браво по моргите е доста по-лесно да се открие от ГеТеВе

  4. #4
    започва да се пристрастява The Dark Knight's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    Пловдив
    Posts
    49

    Default

    И моята имаше само дупка като я взех. Виж в платените обяви аз от там си взех "преходник" за големия филтър.

  5. #5
    Малкото рибарче от Бургас b_angelov's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Бургас
    Age
    41
    Posts
    1,814

    Default

    Quote Originally Posted by badmadafaka View Post
    ...само дето той може би не си е поиграл достатъчно с него да знае, че пластмасите се разглабят...
    Бая си играх да го чопля, чак нараних пластмасата. Затова се отказах и го изпрах с нея. Че и 2 пъти се повтаря случката

    Следващия път ще чопля повече, и ако стане - ще сменя само филтриращия материал с такъв от фритюрник Този за абсорбатор малко тънък ми се види (поне на тези абсорбатори, които съм отварял и виждал) Но не е проблем да се сложи сгънат на няколко ката. Идеята пак е добра.
    Alfa Romeo GTV 2.0 16V Twin Spark 150hp
    Alfa Romeo 159 2.4 20V JTDm Q-Tronic 200hp

  6. #6

    Default

    http://www.airtopitalia.com/EN/ALFA-...&azn=V&cnw=301

    Поразрових се малко и ето че ги има в Евро 07 301 е модела 22 лева дават го за без клима
    Last edited by AnastasKOSTOV-REX; 21-05-2011 at 01:04.
    155 2.0 TS '93 + GTV 2.0 TS '96 - евридейките
    1750 BERLINA '69 + SPIDER 2.0 S4 '91 - "ОТ НАЙ-ИСТИНСКИТЕ"
    GTV2.0 GRAND PRIX '81 + 90 1.8 SUPER '85 - for джуро
    ex:1750 BERLINA '67 + SPRINT 1.5 QV '86 + 155 1.8 '94 + 156 1.8 '00 - бившите

  7. #7

    Default

    еми взимай ако го имат, според мен е добра оферта при положение, че ти казахме, че филтъра после ти е буквално без пари... и да, наистина този от абсорбатор трябва да е поне от 2... а фор дъ уйн: този от фритюрника + едно парче абсорбаторен отвън (защото фритюрниковия е черен на цвят, а другия е бял и е по-ясно визуално кога е за смяна)

  8. #8
    Малкото рибарче от Бургас b_angelov's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Бургас
    Age
    41
    Posts
    1,814

    Default

    Бинго!
    Alfa Romeo GTV 2.0 16V Twin Spark 150hp
    Alfa Romeo 159 2.4 20V JTDm Q-Tronic 200hp

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •