Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 16

Thread: Смяна на преден десен фар на 156.

  1. #1
    Лададжия milev86's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    София
    Age
    37
    Posts
    262

    Default Смяна на преден десен фар на 156.

    Снощи ми изкъртиха фара и го потрошиха, някакви си фенове на БМВ или на Фолксваген.
    Трябва да купя нов фар и да го сложа, но незнам как да го сменя. Незнам кака е процедурата и стъпките. Подозирам, че трябва да се сваля цялата броня, но не смея да правя нищо преди са съм се допитал до Вас. Така, е ще Ви бъда благодарен за съвет. Благодаря!
    ALFA ROMEO 147 1.9jtd 8v 2006 г.
    DAEWOO Matiz 0.8 2000 г.

    ВАЗ 21079 1990 г.

  2. #2

    Default

    По-лесно е, отколкото изглежда на снимките, но е пипкава работа - развиват се сума болтчета.
    Клик
    156 AR67601 BN 1.6TS 16V CF2 BASE
    Bosch Motronic M2.10.4 MPFi

  3. #3

    Default

    на мен зора ми беше да развивам болтовете с които е захваната бронята за калника. другото всичко е елементарно. развивай само от страната на фара, а не цялата броня. зора е да е свалиш с няколко санта за да отвиеш болта на фара който е под мигача
    1.9JTD 105+

  4. #4
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Елементарно е, бих казал доооста по-лесно от описаното.
    1.Развиваш 2те бочета на подкалника (едното се пада точно срещу гумата, а другото е в самия ръб на подкалника и предната броня, и 2те болчета се виждат)
    2. после напъваш подкалника (спокойно достатъчно еластичен е, тествано поне 10пъти на моята кола) да излезе извън ръба на предната броня, с помоща на плоски отверки
    3. навираш си ръката през въпросния отвор и отвиваш двата шестограма които държат бронята за калника
    4. махаш решетките между сърцето и фаровете, под тях има още 4 шестограма които държат бронята, желателно е да се отвият така бронята излиза спокойно напред и остава предостатъчно място за ваденето и на 2та фара.
    !!!! ОТВИВА СЕ САМО ОТ ЕДНАТА СТРАНА, НОООО не оставяйте дълго време бронята свободно пусната от отвитата страна на опира на земята, защото може да напъва калника от неотвитата страна и ... нататък е ясно, особено ако има кит )))
    Вслучей че имаш подкартерна кора, охлаби болчетата които са под ръба на предната броня, така тя ще излезе свободно без да пречи на кората, после по обратния ред намисташ всичко.

    това е общо взето, всичко излиза за 10мин ако не се закучи нещо
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails 11092010346.jpg   11092010345.jpg   11092010343.jpg   11092010344.jpg   11092010342.jpg  

    Last edited by mirchozo; 11-09-2010 at 12:52.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  5. #5
    **\/** tonov's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Мездра
    Age
    49
    Posts
    4,221

    Default

    Някъде четох, че до долния болт на фара може да се достигне и без да се сваля бронята - маха се капачето на халогена и оттам. Предлагам го просто като идея, понеже знам каква хамалогия е да се свали бронята. Някой да има опит по въпроса?
    166 2,4JTD 20V Sportronic Edizione collezionisti
    ex 156 2,4JTD; ex 146ti; ex 145 1,6 boxer

  6. #6
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Ако не бързате тия дни ще свалям фаровете и ще направя кличпе.
    А това с халогена не го препоръчвам, тъй като пак не остава много място за да се извади фара и е доста по-трудно особено когато почне да се сглобява.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  7. #7
    Болен алфист rossenvn's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Варна
    Age
    45
    Posts
    1,227

    Default

    Quote Originally Posted by tonov View Post
    Някъде четох, че до долния болт на фара може да се достигне и без да се сваля бронята - маха се капачето на халогена и оттам. Предлагам го просто като идея, понеже знам каква хамалогия е да се свали бронята. Някой да има опит по въпроса?
    Да, аз съм го правил. Имаше и по-голяма тема, но не ми се търси Малко е тясно и ръката ми беше доста охлузена, но не съм свалял бронята
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm Ti - "новата" - 150 млади кончета и едно дърто магаре зад волана
    ex Alfa Romeo 156 1.9 JTD - червен трактор - 105 одъртели коня и 1 кьопаво магаре зад волана

  8. #8
    Лададжия milev86's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    София
    Age
    37
    Posts
    262

    Default

    Супер сте! Днес с купих фара и ако не реши да завали много - ще си поиграя днес малко с нея. Само тоя шестограм малко ме притеснява, че нямам, ама ще поразтърся по магазина.
    Иначе как ги махате тия кабелчета, които влизат във фара за крушките и моторчето?! 15 мин ги гледам, като индианец и не мога да ги разбера...
    ALFA ROMEO 147 1.9jtd 8v 2006 г.
    DAEWOO Matiz 0.8 2000 г.

    ВАЗ 21079 1990 г.

  9. #9
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Тия букси за които питаш имат метална пластинка (тел) която се натиска навътре и дърпаш. Ще кача няколко снимки в поста ми по-горе с обяснянията.
    Енджой, и да не забравите биричка задължително след мероприятието.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  10. #10
    Лададжия milev86's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    София
    Age
    37
    Posts
    262

    Default

    Смених си фара - като нова е, милата! Само едната щипка на дясната част на бронята не пожела да влезе. Завъртях само двата болта и долу и щипката не влезе. 30-40 мин я мъчих - не успя да влезе! Все пак бях сам, май ще се наложи да да си викна някой да помага, ама това е бял кахър! Вечерта пък излизам на по биричка БЕЗ колата! Все пак, обичам да я карам чист и неопетнен от алкохола, а вечерта е време за релакс след ремонта
    ALFA ROMEO 147 1.9jtd 8v 2006 г.
    DAEWOO Matiz 0.8 2000 г.

    ВАЗ 21079 1990 г.

  11. #11
    Лададжия milev86's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    София
    Age
    37
    Posts
    262

    Default

    Чудя се....имитациите на ксеноните..тези сините крушки...ако напръскам крушките си със син топлоустойчив спрей...дали ще постигна този синкав ефект, както е при имитациите?!
    ALFA ROMEO 147 1.9jtd 8v 2006 г.
    DAEWOO Matiz 0.8 2000 г.

    ВАЗ 21079 1990 г.

  12. #12
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Quote Originally Posted by milev86 View Post
    Чудя се....имитациите на ксеноните..тези сините крушки...ако напръскам крушките си със син топлоустойчив спрей...дали ще постигна този синкав ефект, както е при имитациите?!
    Хах ти отрепа коня с лопатата колега, по-евтино ще ти излезе да си купиш крушки колега. Да не говорим че нищо няма да стане със спрей имайки предвид че халогенната крушка развива доста висока температура, изгаря дори когато я пипнеш а представям си с боя отгоре и.
    Та така, крушки + спрей = 15-20лв ( 99.9999% ще изгорят) , крушки блу лайт пак 20на лв , а ся кое е по-изгодно
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  13. #13
    Лададжия milev86's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    София
    Age
    37
    Posts
    262

    Default

    Добре де, аз за това питам просто! Знам, че е имитация, но все пак БЛУ ЛАЙТА-а свети по-приятно от обикновената крушка, нищо че няма нищо общо с ксенона, то е ясно. Но определено свети по-приятно и по-добре.
    ALFA ROMEO 147 1.9jtd 8v 2006 г.
    DAEWOO Matiz 0.8 2000 г.

    ВАЗ 21079 1990 г.

  14. #14
    Старши алфист AlfaMan's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    София
    Posts
    851

    Default

    Quote Originally Posted by mirchozo View Post
    Ако не бързате тия дни ще свалям фаровете и ще направя кличпе.
    А това с халогена не го препоръчвам, тъй като пак не остава много място за да се извади фара и е доста по-трудно особено когато почне да се сглобява.
    Никакъв проблем! За норматив вече монтирам и демонтирам фарове на 156 без сваляне на броня. Много е лесно и спестява много време особено ако често ти се налага тази процедура - около 7 миниути на фар е монтажа или демонтажа, без разбира се там разните решетки и допълнителни неща. Е първите няколко пъти на монтаж и демонтаж си бяха доста гадни (особено кагато е за пръв път), докато му се хване чалъма, ама след четвъртия път, вече ставаш спец и разбираш колко е лесно. Просто като се свали решетката се отвиват четирите торкса на бронята и тя се дръпва на пред за да се освободи от тях. След това се маха отдолу декоративната маска на халогена и оттам се бърка за да се отвие болта. Проблема е именно с този болт, защото ако е за пръв път и докато човек свикне точно с местоположението му, ше види извстни затруднения.

    ---------- Post added at 23:41 ---------- Previous post was at 23:31 ----------

    Quote Originally Posted by milev86 View Post
    Добре де, аз за това питам просто! Знам, че е имитация, но все пак БЛУ ЛАЙТА-а свети по-приятно от обикновената крушка, нищо че няма нищо общо с ксенона, то е ясно. Но определено свети по-приятно и по-добре.
    Ти колега сега визия ли искаш да имаш или искаш да ти светят фаровете, защото ако искаш там някаква имитация на ксенон светлина взимаш някакви сини крушки и си готов - свети нещо синьо, какво се вижда и ти не знаеш. Но ако искаш максимум светлина от халогенов фар си сложи osram nigh braker. Друг е въпроса, че въпросния osram е 20+ лв/на крушка (H7) и като си купиш две ще сисамо с двайсетина лева под цената на илиянските ксенони.
    Alfa Romeo 159 SW, 1.9 JTDm
    Alfa Romeo 156, 2.4 JTD
    Ex: Alfa Romeo 159, 2.4 JTDm, Subaru Legacy 2.5i,
    Alfa Romeo 156, 2.0TS

  15. #15
    Болен алфист rossenvn's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Варна
    Age
    45
    Posts
    1,227

    Default

    Quote Originally Posted by AlfaMan View Post
    Но ако искаш максимум светлина от халогенов фар си сложи osram nigh braker. Друг е въпроса, че въпросния osram е 20+ лв/на крушка (H7) и като си купиш две ще сисамо с двайсетина лева под цената на илиянските ксенони.
    Аз карам вече половин година с Nightbreaker-а. Наистина свети! Иначе ги купувах от метро за около 17 лв. - едната. Преди няколко дни май ги мернах пак там на някакви цени по 7-8 лв. броя. Дано не съм се объркал, но не ми се проверяваше за да не се ядосвам, че съм се прекарал

    п.п Говорим за късите, нали? Че дългите май са Н1, а те са по-поносими
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm Ti - "новата" - 150 млади кончета и едно дърто магаре зад волана
    ex Alfa Romeo 156 1.9 JTD - червен трактор - 105 одъртели коня и 1 кьопаво магаре зад волана

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •