Results 1 to 10 of 10

Thread: Как се демонтира и монтира предно странично стъкло?

  1. #1
    Младши алфист
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Пловдив
    Posts
    29

    Default Как се ремонтира външна дръжка? Демонтира ли се предното странично стъкло?

    Счупи се, или се откачи лостчето (още не знам, защото не съм стигнал до него), което е закрепено към външната дръжка на предната дясна врата и натиска механизма, за да се отвори вратата от външната страна.

    Прочетох всичко по темата и разбрах, че трябва да махна стъклото и най-вече водача по който се движи стъклото, защото иначе дръжката не може да се демонтира.

    Някой може ли да каже какви инструменти и лепила са необходими за демонтаж и монтаж на страничното предно стъкло и евентуално да формулира някакъв примерен алгоритъм? Кората на вратата съм я махнал.

    Ако някъде по света има ръководство за ремонт, където това е описано...
    Last edited by The blue; 25-09-2010 at 21:39.
    --------------------------------
    Алфа Ромео 146 1.6 Т.Спарк '98

  2. #2
    **\/** tonov's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Мездра
    Age
    49
    Posts
    4,221

    Default

    Малко по-нагоре има важна тема с manual на английски.

    Ето точно това което търсиш:
    http://www.alfa145.com/upload/Alfa14...boot%20145.PDF

    Гледай от стр. 6 (на pdf-a)
    166 2,4JTD 20V Sportronic Edizione collezionisti
    ex 156 2,4JTD; ex 146ti; ex 145 1,6 boxer

  3. #3
    Запален алфист emo84's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Монтана
    Age
    40
    Posts
    230

    Default

    преди време пропаднах с тоя механизъм но на предна лява врата,несъм свалял никакво стъкло,може би и затова се озорих бая.Свалих кората после това дето е като вата,бръкнах откачих качките от лостетата на дръжката (преди тва отвиваш 2та болта от вън на дръжката) след това от вътрешната страна на ключалката има една зегерка която я държи,махаш я с избутване.Дръжката от вън с малко повече дърпане и натискане на страничните крачета се вади.след това механизъмат от вътре се маха,но тва е най гадното с бая натиск (дори ми се стори невъзможно,но стана)само внимаваш да не изкривиш релсата щото тя е точно зад механизъма.Дано съм помогнал УСПЕХ
    Last edited by emo84; 09-09-2010 at 22:27.

  4. #4
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    така е, няма нужда да се сваля стъклото.
    точка

  5. #5
    Младши алфист
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    28

    Default

    И аз сменях цялата ключалка на дясната врата и не трябваше да махам стъклото малко е трудно но става както казват колегите по-горе.Успех

  6. #6
    Младши алфист
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Пловдив
    Posts
    29

    Default Проблеми с приоритети

    Колеги, благодаря за бързите и информативни отговори!


    Ще опитам без да свалям стъклото, но ще мога да го направя на спокойствие чак другия уикенд, че изневиделица се скапа ауспуха и за този уикенд си изчерпа времето милата.
    --------------------------------
    Алфа Ромео 146 1.6 Т.Спарк '98

  7. #7
    Младши алфист
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Пловдив
    Posts
    29

    Default Уфффф

    Ами мислех, че трябва да се откачи лоста на патрона от механизма на ключалката (страница 112 на снимката долу в дясно от линка от ръководството на колегата tonov) и след 2 часа мъки не стана. Тогава направих, както е писал колегата emo84 и махнах зегеринга бликиращ патрона от вътрешната страна, избутах патрона навънка доколкото може и така махнах вътрешната част от дръжката изтегляйки я надалу. Малко се разстроих, че не разбрах как се откача тая проклета щанга на патрона, но то не може от първия път всичко.

    Иначе, както се и очакваше се оказа счупена щипката за фиксиране на щангата между дръжката и ключалката на вратата. В ЕМ Комплект пише, че е 60 стинки ( http://emk-33.com/shop/product_info....oducts_id=1209 ). Дано някъде в Пловдив продават такава щипка....
    --------------------------------
    Алфа Ромео 146 1.6 Т.Спарк '98

  8. #8
    Запален алфист emo84's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Монтана
    Age
    40
    Posts
    230

    Default

    колега зрдасти.Радвам се,че си оспял да я свалиш както ти казах,а за тази щипка знам че тва ти е проблема.И на мен ми беше точно това,можеш да я намериш по автоморгите и да си свалиш,по принцип и на други коли по лостчетата на прозорците са такива.преди да ми дадат такава щипка си залепих моята с поксипол и не е мръднала досега,а новата я пазя

  9. #9
    **\/** tonov's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Мездра
    Age
    49
    Posts
    4,221

    Default

    Доколкото си спомням щангата е пластмасова и на ябълковидно съединение - малко криво става, ама като се подпъхне плоска отверка между лостчето и щангата с по-юнашко напъване излиза.
    Както и да е, важното е че си се справил
    166 2,4JTD 20V Sportronic Edizione collezionisti
    ex 156 2,4JTD; ex 146ti; ex 145 1,6 boxer

  10. #10
    Младши алфист
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Пловдив
    Posts
    29

    Default

    Една част от счупеното на щипката я няма така, че се отказах да лепя.

    Потърсих щипка при оригиналния вносител за Пловдив- Динекспрес и се оказа, че такава щипка нямат. Има много подобни за много Фиати, Ивекота и др., но точно такава няма. По вин номер вътрешната част на дръжката, предполагам с щипка, поръчка от Италия- 91 лева.

    Минах през няколко морги, взех външна дръжка комплект за 15 лева, взех само щипката, дръжката я забих в мазето, че не беше в цветущо състояние. Монтирах, работи. Чуствам удволетворение, че я монтирах добре, а освен това с парите, които щяха да ми вземат в сервиз си купих комплектчета торксове, шестограми, отверки.

    Благодаря на всички за подкрепата, както се казва без вас нямаше да се справя.
    --------------------------------
    Алфа Ромео 146 1.6 Т.Спарк '98

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •