Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 23

Thread: Сълзене от гарнитура на главата/блока

  1. #1
    започва да се пристрастява stodev's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    51

    Default Сълзене от гарнитура на главата/блока

    Направих си профилактика - масла, филтри и тн...
    И гледам от известно време двигателя е мазен на едно определено място. Помолих майстора да погледне откъде омаслява и той ми каза че е от гарнитурата на главата.

    Съвсем леко сълзи, колата не гори масло, за 10 000км да е изгорила 50мл сигурно, което е нищо...
    Обаче се притеснявам за този малък теч? Защото навремето предишната ми кола (една корса) и гърмя на 2 пъти гарнитурата на главата - единия път смеси водата с маслото, втория път просто изби налягането в един от маркучите и изхвърли водата... Та филмът е страшен ако стане фал с тази гарнитура, както е страшен и филмът с подмяната и!

    Как смятате, да изчакам ли да видя как върви това сълзене, дали ще се увеличи, или направо да мисля за смяната на гарнитурата?
    Сълзенето е наистина малко, даже мисля хубаво да я забърша и пак да проверя с какъв темп сълзи от гарнитурата...
    Alfa 156 Selespeed (2.0, 155hp, 2000g.)

  2. #2
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Нека да уточним от коя гарнитура тече.От тази на капака на клапаните или между главата и блока.Ако е от първата,най-много да натече в гнездата на свещите и да почне да прекъсва,осмрадването е едно на ръка.Виж,ако е от другата,вариантите са доста и според зависи....
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  3. #3
    започва да се пристрастява stodev's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    51

    Default

    Не от капака на клапаните , от другата.
    Alfa 156 Selespeed (2.0, 155hp, 2000g.)

  4. #4
    нафталин JORKOOO's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    68

    Default

    По-не е за предпочитане от гарнитурата на главата.
    Ако се засили омасляванете трябва да се смени.
    Жоро 147 1.9 JTD

  5. #5

    Default

    От капака на клапаните е мисля.....ако пуска от гарнитурата на главата, би трябвало отдавна да си разбрал че имаш теч по друг начин.....
    От коя част на двг ти е теча?
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  6. #6
    започва да се пристрастява stodev's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    51

    Default

    Снимах направо мястото на теча.
    Всички снимки освен последната(от тази сутрин) са правени наведнъж. На последната от днес съм писал "След 2 дни".
    Първо снимах както си е, после забърсах малко с парцал и пак снимах!
    Май теча няма да излезе много малък, защото за 1-2 дни доста се е омаслило!


    ПС: Тъй като току щох смених маслото, забелязах че майстора се е улисал малко с маслото, не мога да разбера на макс ли е на щеката или го подминава, защото стъблото на маслото е до макса, обаче на самата щека/пружината се образува една капка в първия сантиметар от нея. как ли не го въртях мерих го 100 пъти на равен участък и не мога да разбера прекалено ли е с малсото или не Май ще трябва и щеката да снимам, че то така нищо не се разбира...

    Чакам мнения за теча
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails IMAG0216.jpg   IMAG0217.jpg   IMAG0218.jpg   IMAG0219.jpg   IMAG0220.jpg  

    IMAG0222.jpg   IMAG0223.jpg   IMAG0228.jpg  
    Alfa 156 Selespeed (2.0, 155hp, 2000g.)

  7. #7
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Колега. Маслото и която и да е друга течност се стича на долу. То много и не вижда от снимките, но гарнитурата на главата ти е доста на долу. Под изпускателните колектори. Това омасляване е на горе по самата глава. Мисля, че се стича от клапака на клапаните по-скоро.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  8. #8
    започва да се пристрастява stodev's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    51

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    Колега. Маслото и която и да е друга течност се стича на долу. То много и не вижда от снимките, но гарнитурата на главата ти е доста на долу. Под изпускателните колектори. Това омасляване е на горе по самата глава. Мисля, че се стича от клапака на клапаните по-скоро.
    Точно под изпускателните колектори е този теч, макар че близкия план наистина не показва добре , но се вижда даже на една от снимките отдясно малка част от колектора...
    Снимката в "Портрет" (тя е една), съм снимал отдолу нагоре към капака на двигателя да проследя именно дали теча слиза отгоре, но нагоре е сухо...
    Май ще си излезе точно гарнитура на глава... А и теча май не е много слаб, за един ден омаслява сериозно...
    Alfa 156 Selespeed (2.0, 155hp, 2000g.)

  9. #9
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Аха, сега ми стана ясно. Ами те точно там влизо вървят маслените магистрали към главата. Те са 3 и се падат така по в дясната част на мотора. От ляво до капака на агренажа не би трябвало да ти тече.

    Сменяш гарнитурата и готово

    Ей тука погледни на долу да добиеш представа къде са маслените канали. http://forum.alfa156.net/forum/forum...137&PN=0&TPN=1
    Last edited by oem; 07-09-2010 at 13:13.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  10. #10
    започва да се пристрастява stodev's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    51

    Default

    Да отляво към ангренажа (въпреки че няма много видимост) мисля че е сухо и не тече...
    "oem" аз разгледах материала и мисля че си го представих, ако не съм се объркал , но све пак да питам значи коя гарнитура е за смяна? и няма ли да се наложи шлайфане на глава?
    А спешен ли е ремонта? (този последния въпрос имам усещането че ми е ясен отговора?)
    Alfa 156 Selespeed (2.0, 155hp, 2000g.)

  11. #11
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Как коя? Гарнитурата където се виждат буталата. Тази е гарнитурата на главата. Тя е за смяна. Шлайф едва ли ще е необходим. Ако ти е притеснено толкова, може да се измери дали няма изкривяване.

    Антифриза иначе държи ли го? Имаш ли загуби? В казанчето плува ли нещо различно от антифриз? По принцип слабо вероятно да пробие и в обратна посока към антифриза, но все пак...
    Last edited by oem; 07-09-2010 at 13:57.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  12. #12
    започва да се пристрастява stodev's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    51

    Default

    Не , антифриз не губи и е чист.
    И масло не ми е губела, но аз и не съм забелязвал този теч до момента... или е бил незначителен.

    Колко върви манипулацията по смяната без шлайфане в момента? горе долу... като гледам е олелия, свалянае на ангренаж, главата се сваля, джакламите на газта и те, сумити щуротии, не е много лесна манипулация

    А колко е голям риска на този етап да избие напълно гарнитурата?

    Макар че като се замисля колко пари съм хвърлил и как съм си гледал колата досега, точно сега да се циганя и да стоя на тръни кога ще роди... но всичко е до финанси...
    Alfa 156 Selespeed (2.0, 155hp, 2000g.)

  13. #13
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Мисля, че няма смисъл да се мисли кога или ще избие напълно. Хубаво е да се смени. Аз не се наемам да ти кажа кога или какво ще се случи, но мога да ти дам пример а ти да си направиш извод.

    Имам още 3 коли. На 2 от тях им тече от гарнитурата от години. Сменях гарнитура на едната когато сменях гумички на клапаните и след време пак протече. Главата не беше крива. Специално ходих да я мерят и въпреки това леко я пилнаха. С 1 десета и отнеха. И пак е като лейка. На 10 000 км доливам половин литър масло. Не го гори. Лее го от гарнитурата. Главата беше стегната правилно и достатъчно. Освен ако не ме е излъгал стария ключ тогава.

    Аз неможах да си направя изводи тогава. Но поне от 10 години си тече. И още се кара колата и не мисля, че ще спре да се кара скоро

    На другата смених гарнитурата с усилена таква. Правиха ми я по поръчка. Не е купешка. И там където ми я правиха ми предложиха да я направят усилена. От тогава мотора е чист. За алфата ако ми се наложи може би пак при тях ще отида или ще купя оригинал рикамби.

    За цената. Аз бих взел около 200 - 240 лв. за труд за тази операция. Незнам колко се взима по принцип, но ако трябва аз да го правя това ще ми струва труда. Мисля, че долу горе толкова е редно да се вземе. И хубава гарнитура да се купи ествествено.
    Last edited by oem; 07-09-2010 at 14:29.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  14. #14
    започва да се пристрастява stodev's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    51

    Default

    "oem" благодаря за изчерпателния отговор... Горе долу се припокрива с казаното ми и от майстора... Никой не може да каже, защото може да стане беля , а може да тече и с години... Ако финансите го позволяват е хубаво да се смени и да не се рискува...

    То имам горчив опит с предишната ми кола - Опел Корса, както писах... Веднъж притегнаха горната гарнитура на капака, да не тече, и гръмна долната, не знам дали имат общо, но после след смяна на гарнитура на глава и шлайфане (беше смесила водата с маслото) , след време пак гръмна гарнитурата само че този път пръсна маркуч на водата и само филми ... и накрая я оставих да тече и от горе и отдолу, и вече 3 години си тече Не че това е за хвалене но ми писна от нея, а тя взе че спря да прави магарии... Д някой хубав ден
    Alfa 156 Selespeed (2.0, 155hp, 2000g.)

  15. #15
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by stodev View Post
    "oem" благодаря за изчерпателния отговор... Горе долу се припокрива с казаното ми и от майстора... Никой не може да каже, защото може да стане беля , а може да тече и с години... Ако финансите го позволяват е хубаво да се смени и да не се рискува...

    То имам горчив опит с предишната ми кола - Опел Корса, както писах... Веднъж притегнаха горната гарнитура на капака, да не тече, и гръмна долната, не знам дали имат общо, но после след смяна на гарнитура на глава и шлайфане (беше смесила водата с маслото) , след време пак гръмна гарнитурата само че този път пръсна маркуч на водата и само филми ... и накрая я оставих да тече и от горе и отдолу, и вече 3 години си тече Не че това е за хвалене но ми писна от нея, а тя взе че спря да прави магарии... Д някой хубав ден
    Според снимките които си дал теча е от капака А гарнитурата на главата ако почне да пуска масло ти трябва точно едно даване на газ и ще си в облаци Така че по-добре ходи при някой дето си разбира от работата да ти оправи колата ефтино и бързо без да отваря мотора

    ---------- Post added at 19:59 ---------- Previous post was at 19:54 ----------

    Quote Originally Posted by oem View Post
    Мисля, че няма смисъл да се мисли кога или ще избие напълно. Хубаво е да се смени. Аз не се наемам да ти кажа кога или какво ще се случи, но мога да ти дам пример а ти да си направиш извод.

    Имам още 3 коли. На 2 от тях им тече от гарнитурата от години. Сменях гарнитура на едната когато сменях гумички на клапаните и след време пак протече. Главата не беше крива. Специално ходих да я мерят и въпреки това леко я пилнаха. С 1 десета и отнеха. И пак е като лейка. На 10 000 км доливам половин литър масло. Не го гори. Лее го от гарнитурата. Главата беше стегната правилно и достатъчно. Освен ако не ме е излъгал стария ключ тогава.

    Аз неможах да си направя изводи тогава. Но поне от 10 години си тече. И още се кара колата и не мисля, че ще спре да се кара скоро

    На другата смених гарнитурата с усилена таква. Правиха ми я по поръчка. Не е купешка. И там където ми я правиха ми предложиха да я направят усилена. От тогава мотора е чист. За алфата ако ми се наложи може би пак при тях ще отида или ще купя оригинал рикамби.

    За цената. Аз бих взел около 200 - 240 лв. за труд за тази операция. Незнам колко се взима по принцип, но ако трябва аз да го правя това ще ми струва труда. Мисля, че долу горе толкова е редно да се вземе. И хубава гарнитура да се купи ествествено.
    Нали се сещаш че маслото по маслените магистрали през главата достига близо 5 бара налягане и че ако има пропуск там ще си като фонтан Второто е че свалена глава задължително се "челосва" за да няма после що изпусна За гарнитурата на капака на наще дърти кочини ако не я залепиш ако ще не рикамба ами извънземна да сложиш пак ще протече - просто уплътнителните повърхности вече са наранени и изкривени от времето - Аз вече спечелих един бас на бегачката рибата ми сложи рикамба без да лепи и твърдеше че ще е чук - да ама не тече си и сега ще бъде лепната
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •