Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 17

Thread: Нафта в бензина!

  1. #1
    започва да се пристрастява Pires's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Bourgas
    Age
    36
    Posts
    96

    Default Нафта в бензина!

    Колеги моля ви помогнете ми..!!! днес си сложих 9 литра бензин в които явно е имало и известно количество дизел.... колата ми не върви давам газ а тя не мърда ту се наема ту изобщо не помръдва... някаква довабка ли да слагам ? или да я напълня с бензин ? Благодаря предварително !!!
    Alfa Romeo 146 1.4 16V 103 к.с. 99г


  2. #2
    чиста проба спреляк Furious 155's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Младост
    Posts
    5,287

    Default

    аз лично виждам 2 варианта:
    1. Сипваш догоре бензин и караш.
    2. Източваш резервоара и сипваш само бензин.


    Даването на газ, води до пристрастяване!
    Alfa Romeo 155 1.8TS by RuBig
    Volvo V50 2.0D by RuBig

  3. #3

    Default

    според мен пълниш догоре но със 100-октанов или поне 98 и всичко ще е 6 ако само 9 литра си сипал... като пробваш с маркуча колко може да се източи първо, че свалянето на резервоара за източване на всичко е малко тегаво... това е най-лесния и ефективен начин... ако искаш най-най-добрия начин, както е казал и колегата, сваляш и изчистваш резервоара перфектно;

    а иначе как го сметна, че точно нафта има в бензина не знам то няма значение де, ако си сипал на някоя но-неймка бензиностанция всичко може да има вътре

  4. #4
    Малкото рибарче от Бургас b_angelov's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Бургас
    Age
    41
    Posts
    1,814

    Default

    Скоро и аз имах същото премеждие с моята Алфа - около 10 л. нафта в резервоара. Напълних я до горе със Еко Кинетрон 100. Въпреки това пак доста пушеше, не вървеше и трудно палеше. Преди 2 дена ми светна лампата на резервата, и заредих Еко Кинетрон 100 до горе. Всичко се оправи.
    Има самоче една подробност - на ГТВ резервоара е 70 л. До гърловината даже поема 72. Незнам при теб като напълниш бензин дали ще се разреди достатъчно. Ако процентното съдържание на нафта в бензина е по-голямо от колкото при мен, може да съсипеш нещо. Съветвам те, ако е малко количеството да го източиш и да си сипеш свестен бензин.
    Alfa Romeo GTV 2.0 16V Twin Spark 150hp
    Alfa Romeo 159 2.4 20V JTDm Q-Tronic 200hp

  5. #5

    Default

    Източваш задължително......не стъпваш повече в същата нафтостанция......
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  6. #6
    започва да се пристрастява Pires's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Bourgas
    Age
    36
    Posts
    96

    Default

    Благодаря ви много и аз си мислех за 100 октана на еко дано 40 литра свършат работа... Ще пиша при изясняване на случая....
    Alfa Romeo 146 1.4 16V 103 к.с. 99г


  7. #7
    Малкото рибарче от Бургас b_angelov's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Бургас
    Age
    41
    Posts
    1,814

    Default

    Quote Originally Posted by Pires View Post
    Благодаря ви много и аз си мислех за 100 октана на еко дано 40 литра свършат работа... Ще пиша при изясняване на случая....
    40л. няма да ти помогнат. Не рискувай да не окотиш нещо. Пак зависи колко е била нафтата де, но ако е била 9 л. забрави с 40л. бензин да замажеш положението.
    Alfa Romeo GTV 2.0 16V Twin Spark 150hp
    Alfa Romeo 159 2.4 20V JTDm Q-Tronic 200hp

  8. #8
    Mean Green Machine TMAX's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    гр.Троян
    Posts
    148

    Default

    Quote Originally Posted by ФЕРАРИСТ View Post
    Източваш задължително......не стъпваш повече в същата нафтостанция......
    Audi A6 3.0 TDI
    Infiniti FX35

  9. #9
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Има и друг вариант. Вадиш маркуча от рейката удължаваш го и го пускаш в една кофичка. Даваш контакт и помпата ще изпомпа горивото от резервоара. Нищо няма да и стане. Нафтата няма да я повреди. Само трябва да усетиш като привършва горивото да я спреш веднага за да не работи на сухо. По-лесно е от колкото да вадиш резервоара. Трябва да държиш маркуча обаче понеже помпата помпа бая сериозно и пръска също толкова сериозно.

    Точил съм така бензин с вода от 145-ца.
    Last edited by oem; 02-09-2010 at 09:45.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  10. #10
    започва да се пристрастява Pires's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Bourgas
    Age
    36
    Posts
    96

    Default

    Разхода в града ми е около 9,5 резервоара ми е 51 литра чистия дизел в колата ми не е повече от 2 литра смесен в момента с около 8 литра бензин .... след 1 час отивам да наливам 100 октан от еко... всички ми казват че е адския бензин т.е на практика ще налея още 40литра чист бензин..
    Alfa Romeo 146 1.4 16V 103 к.с. 99г


  11. #11

    Default

    @oem:
    така според мен пак ще остане малко (сигурно поне 3-4 литра) но все пак е най-добрия начин... има една малка подробност, че докато въртиш да качва помпата, ще върти и стартера без да влиза гориво в двигателя и ако цялата работа продължи много време има вероятност от падане на акумулатора (освен ако не се откачи и стартера де), затова най-добре е според мен първо каквото може с маркуча през отвора за сипване и после това дето вече не иска да изтича оттам по този начин...
    явно колегата обаче е решил да долива просто... аз в такъв случай бих сложил някоя добавка (по принцип не бих ползвал но ако ще се долива само)...

    и така и не разбрах как точно определихте, че това дето не е бензин е точно нафта (което за мен не е логично имайки предвид че тя е на цената на бензина)... по-скоро логично е да е някакъв газьол или нещо такова (дето има драстична разлика в цените)... не,ч е има голямо значение де

  12. #12

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    Има и друг вариант. Вадиш маркуча от рейката удължаваш го и го пускаш в една кофичка. Даваш контакт и помпата ще изпомпа горивото от резервоара. Нищо няма да и стане. Нафтата няма да я повреди. Само трябва да усетиш като привършва горивото да я спреш веднага за да не работи на сухо. По-лесно е от колкото да вадиш резервоара. Трябва да държиш маркуча обаче понеже помпата помпа бая сериозно и пръска също толкова сериозно.

    Точил съм така бензин с вода от 145-ца.
    И аз съм прилагал тая схема , но на едно Типо.
    Обаче след контакта не работеше постоянно помпата а да кажем няколко секунди и пак контакт и така...
    При алфата постоянно ли работи ?

  13. #13
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by badmadafaka View Post
    @oem:
    така според мен пак ще остане малко (сигурно поне 3-4 литра) но все пак е най-добрия начин... има една малка подробност, че докато въртиш да качва помпата, ще върти и стартера без да влиза гориво в двигателя и ако цялата работа продължи много време има вероятност от падане на акумулатора (освен ако не се откачи и стартера де), затова най-добре е според мен първо каквото може с маркуча през отвора за сипване и после това дето вече не иска да изтича оттам по този начин...
    явно колегата обаче е решил да долива просто... аз в такъв случай бих сложил някоя добавка (по принцип не бих ползвал но ако ще се долива само)...

    и така и не разбрах как точно определихте, че това дето не е бензин е точно нафта (което за мен не е логично имайки предвид че тя е на цената на бензина)... по-скоро логично е да е някакъв газьол или нещо такова (дето има драстична разлика в цените)... не,ч е има голямо значение де
    Абе ти пък къде прочете да върти на стартер? Само на контакт. Помпата работи 3, 4 секунди и спира. После пак контакт и така. Аз и подадох директно на релето 12 в от акумулатора да не давам контакт постояно и си я пуснах и си източих всичкото гориво. Може да е останало малко, но това ще е 1 литър я има я няма. Цедката на помпата почти опира в дъното на резервоара. После като си напълно резервоара до горе няма да има грижи.

    Ако колегата има ел познания може също да подаде + от акумулатора на управляващата верига не релето на помпата и да си изпомпа всичко за 5 мин.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  14. #14

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    ...Само на контакт. Помпата работи 3, 4 секунди и спира. После пак контакт и така.
    верно, че ставало и така... е, там където аз го правих тоя номер нямаше никакво значение де...

  15. #15

    Default

    Ми да.... то хубаво да имаш акъл, ама на време да ти дойде...
    (не съм се сетил за директен + )

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •