Results 1 to 6 of 6

Thread: Имам въпрос за волана

  1. #1
    Запален алфист Megadet's Avatar
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Червен бряг
    Age
    44
    Posts
    413

    Question Имам въпрос за волана

    Здравейте колеги, търсих в темите но поне аз не открих нищо. Проблема е следния, когато колата не е в движение и при разклащане на волана на горе, на долу се чува някакво пукане, възможно ли е да се е разхлабила гайката която го държи или е от каре на волана.

  2. #2
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Варна
    Age
    43
    Posts
    456

    Default

    Гаиката ако не е пипана няма как да се развие.....дори и да е пипана и да се е развила шлиците там са на конус и хващат доста здраво.Няма как волана да ти се мести от там.Ако имаш проблеми с каре то луфта ти нямаше да е нагоре надолу ами наляво на дясно.Според мен проблема ти е в някоя от втулките на самия прът които са.Ня тах лагерува кормилния прът като го въртиш.На Темата ми се бяха разбили и малко си е хамалогия да се сменят.Има доста разглобяване.
    5 Ланчии зад гърба си!
    И една Alfa 166 със смесени чуства засега!

  3. #3
    Запален алфист Megadet's Avatar
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Червен бряг
    Age
    44
    Posts
    413

    Default

    Quote Originally Posted by Pepko-Bepko View Post
    Гаиката ако не е пипана няма как да се развие.....дори и да е пипана и да се е развила шлиците там са на конус и хващат доста здраво.Няма как волана да ти се мести от там.Ако имаш проблеми с каре то луфта ти нямаше да е нагоре надолу ами наляво на дясно.Според мен проблема ти е в някоя от втулките на самия прът които са.Ня тах лагерува кормилния прът като го въртиш.На Темата ми се бяха разбили и малко си е хамалогия да се сменят.Има доста разглобяване.
    Колега луфта го има и наляво - надясно, има ли проблем ако карам така

  4. #4
    Младши алфист
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    София
    Posts
    13

    Default

    Колега,моя съвет е да провериш първо гаиката на волана.Имал съм преди такива проблеми макар и не с алфа.Дори и на шлици с леко хлабава гаика,тракаше много неприятно.Успех и дано не е нещо сериозно.
    ALFA ROMEO 164 3L V6

  5. #5
    Запален алфист Zarini's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Пловдив
    Posts
    186

    Default

    Луфта можеш да го локализираш, ако с едната ръка се протегнеш дълбоко под таблото и хванеш карето, а с другата разклащаш волана /искат се дълги ръце, и гледай да не прищипеш някой пръст/.
    Във всички случаи изобщо не е желателно да караш колата, без да си определил проблема. Може да не е, но може и да е нещо опасно - к`во ли да ти се откачи или блокира воланът в движение
    Alfa Romeo 147 JTD 115hp+
    Fiat Croma 2.4 Mjet 200hp

  6. #6
    Запален алфист Megadet's Avatar
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Червен бряг
    Age
    44
    Posts
    413

    Default

    Колеги днес изкарах колата от бокса поради удар в задния калник, като се качих хванах кормилния лост отдолу и разклатих волана но не усетих никакъв луфт. Пукането се чува горе високо, утре ще отворя да видя гайката.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •