Results 1 to 9 of 9

Thread: температура на работа на 2.4 жтд

  1. #1

    Default температура на работа на 2.4 жтд

    Колеги,
    тази ве4ер 4етох доста из форума за нормалната температура на работа на двигателя на 156 2.4 жтд и от разли4ни мнения малко се пообърках Опитвам се да разбера дали моята се държи нормално.
    Сутрин и трябват около 15 мин да вдигне над 70. След това в сутрешното задръстване стои съвсем малко под 90, като може да ка4и и над 90, не мога да определя то4но колко. Перката се включва когато стрелката стигне края на 0 (нулата) на 90 и тогава температурата пада до малко под 90.

    Не се ли вклю4ва малко късно перката? Нормална ли е работна температура от 90 или съвсем малко под 90 за този двигател?

    Благодаря предварително.

  2. #2
    Запален алфист
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Avstria
    Posts
    165

    Default

    незнам колега моита си даржи над 90 некаде кам 100 и незнам да ли е нормално?
    Alfa Romeo 156 2,4 JTD juni 00

  3. #3
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    За JTD-то около 90 е перфектната температура

    За втория колега 100 градуса са много и според мен не ти работи първата степен на вентилатора Като караш на климатроник не ти ли държи около 90 градуса ?
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  4. #4
    Запален алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    294

    Default

    Моята стои между 90 и чертичката преди 90, в зависимост от режима на каране. Онзи ден във Ванто, след смяна на ремъци, Радо имаше съмнения, че ми включва само бързата степен на вентилатора и работи по-дълго, отколкото трябва. Няколко човека там гледаха и мислиха и накрая ми предложиха да отида някой ден, за да свалят и почистят радиатора. Според тях е позапълнен отпред с боклуци и не влиза достатъчно въздух, затова и перката върти повече от необходимото.
    147 1.6 TS

  5. #5

    Default

    И аз мисля 4е 100 не е нормално. Моята като я взех държеше там някъде. После промивка, обезвъздушаване, пое около 2 литра след обезвъздушаването и смяна на една джаджа на един марку4 прили4аща на болт4е (извинете лаика) и сега е както я описах горе.

    Все пак имам съмнение 4е малко бавно загрява, дове4ера ще направя теста с марку4а към радиатора на студено и ще пиша пак.

    Аре

  6. #6

    Default

    Не се притеснявайте така е при всички 2.4 и реално стрелката лъже малко!
    XTruck

  7. #7

    Default

    някой може ли да каже на колко трябва да се вклю4и перката "по книжка" както се казва?

  8. #8
    Запален алфист
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Avstria
    Posts
    165

    Default

    ми колега кам 90 градуса ве4е трябва да се вклу4ва
    Alfa Romeo 156 2,4 JTD juni 00

  9. #9

    Default

    хм, днес я тествах ...перките се включват някъде като подмине нулата на 90 (може би към сто) и като падне малко по средата на нулата на 90 се изкю4ват. Което озна4ава 4е ако работят както трябва малко над 90 е експлоатационната температура?!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •