Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 21

Thread: Спортен филтър JTD

  1. #1
    Mean Green Machine TMAX's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    гр.Троян
    Posts
    148

    Default Спортен филтър JTD

    Колеги от много време се каня да ви попитам подходящ ли е спортния филтър за JTD и ако да, дали ще промени звука и в каква насока!Ако отговора на въпросите горе е положителен и някой има опит ще помоля да ме насочи и към читав сервиз за такива филтри!
    Благодаря ви предварително
    Audi A6 3.0 TDI
    Infiniti FX35

  2. #2
    Невървежен Satanism's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Odense, DK/София
    Age
    35
    Posts
    2,604

    Default

    За ЖТД не знам, ама като сложих един на старата Делта...вадеше уникален звук от навлизащия въздух...имаше и блоу-оф ефект, като пуснеш рязко газта от високи обороти
    156SW JTD 20V Distinctive - Injected with a poison

    OEM & Ventura Garage
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?p=1111314 -как аз бях измамен от Аrti156SW

  3. #3

    Default

    Да защо да не е подходящ. Може да си избереш вариант направо да поставиш спортен филтър без да препвавяш нищо, т.н "replacement". За кой знае каква разлика не може да се говори относно вървеж, но колата "взема" въздух 1 идея по добре. А относно звука, може би става малко по твърд, обаче аз съм с права тръба и незнам иначе дали ще се усети.
    AR 156 2.4 JTD 98' RED ~200 bhp - EX
    Seat Toledo 1L 1,9 TDI EX
    AUDI A4 Avant B5 1,9 TDI ~150 H.P Quattro

  4. #4
    Запален алфист CTOMAHATA's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    София
    Posts
    140

    Default

    Карам с K&N replacement филтър вече 4к километра. Няма никаква промяна в звука, но динамиката на двигателя е доста по-добра от хартиения.

    Ако не вземеш replacement ще ти се наложи да правиш промени по турбо пътищата. Тогава може да очакваш и промяна в звука.
    156SW 1.9JTD 16V

  5. #5
    JTD ФЕН S_G_M's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Бургас
    Age
    39
    Posts
    450

    Default

    Аз моя филтър го махнах и си сложих оригинален . Стига , че карам дизел който си трака , ами и още повече да ми надува главата с този "спортен филтър" . За разлика във вървежа.... дали има и една идея , а и дебитомера ми беше целия затънал в прах.
    Alfa Romeo 145 JTD 105+ HP BY
    Alfa Romeo GT 1.9JTD 150+ HP BY DAGI

  6. #6
    Mean Green Machine TMAX's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    гр.Троян
    Posts
    148

    Default

    Благодаря ви колеги!
    Audi A6 3.0 TDI
    Infiniti FX35

  7. #7

    Default

    Колега не е ли по-добре направо да си вземеш спотен ауспух.От него звука със сигорност ще се промени,така че да ти харесвам,щом толкова обичаш бръмчавицата направо действай.Ти тая кола да не би да искаш да я готвиш за WTCC шампионата ? Извинете ме за спама !

    ex 147 JTD by Turbon
    Giulietta multiair - the new passion

  8. #8
    Mean Green Machine TMAX's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    гр.Троян
    Posts
    148

    Default

    Quote Originally Posted by Turbon View Post
    Колега не е ли по-добре направо да си вземеш спотен ауспух.От него звука със сигорност ще се промени,така че да ти харесвам,щом толкова обичаш бръмчавицата направо действай.Ти тая кола да не би да искаш да я готвиш за WTCC шампионата ? Извинете ме за спама !

    Тя е вече със спортен ауспух,който в никаъв случай не е шумен!Напротив аз не обичам бръмчавицата, именно затова попитах дали ще промени звука на колата,защото не искам да става по шумна!Единственото, което страшно много ме радва е турбо съскането!!!
    Last edited by TMAX; 13-07-2010 at 14:53.
    Audi A6 3.0 TDI
    Infiniti FX35

  9. #9
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Nettuno,Italia
    Posts
    43

    Default

    мен друго ме притеснява дали 6те ми показва няква гре6ка после.колата е алфа 147jtd 16v 140ks.2004god.
    147jtd 1.9 16v 140hp
    E36-150hp

  10. #10
    Mean Green Machine TMAX's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    гр.Троян
    Posts
    148

    Default

    Грешка със сигурност няма да ти показва!
    Audi A6 3.0 TDI
    Infiniti FX35

  11. #11
    Запален алфист Jimy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Пловдив
    Posts
    153

    Default

    Аз карам вече около 12-15 хиляди км с риплейсмънт филтър на K&N. Мисля,че на ниски и високи обороти колата е по-отпушена.
    Звука не се промени, а за дебитомера не се притеснявам,защото филтъра е адски качествен! Когато го обслужвам, самия филтър е адски мизерен, но траболяците и дебитомера след филтъра са зацапани съвсем леко с много фин филм от прах. Обслужвам го на 8-10 хиляди км. Сега обмислям варианта за "конус" ,но със сигурност ще дам повечко пари за K&N ,точно заради звука...предполагам ,че ще се смени.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails SV403693.JPG   SV403694.JPG   SV403695.JPG  

  12. #12
    Mean Green Machine TMAX's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    гр.Троян
    Posts
    148

    Default

    Quote Originally Posted by Jimy View Post
    Аз карам вече около 12-15 хиляди км с риплейсмънт филтър на K&N. Мисля,че на ниски и високи обороти колата е по-отпушена.
    Звука не се промени, а за дебитомера не се притеснявам,защото филтъра е адски качествен! Когато го обслужвам, самия филтър е адски мизерен, но траболяците и дебитомера след филтъра са зацапани съвсем леко с много фин филм от прах. Обслужвам го на 8-10 хиляди км. Сега обмислям варианта за "конус" ,но със сигурност ще дам повечко пари за K&N ,точно заради звука...предполагам ,че ще се смени.
    Благодаря ти за инфото колега!
    Audi A6 3.0 TDI
    Infiniti FX35

  13. #13
    JTD проповедник trustworthy's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    5,167

    Default

    Темата е била разисквана и преди - няма много ефект от спортни филтри при жтд, особено пък за звука.
    _______
    146 JTD - ex
    Renault Megane II 1.5 dci - ex

    Nissan Qashkai 2.0 CVT - current

  14. #14
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Nettuno,Italia
    Posts
    43

    Default

    аз то4но за конус имах предвид .
    147jtd 1.9 16v 140hp
    E36-150hp

  15. #15
    Mean Green Machine TMAX's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    гр.Троян
    Posts
    148

    Default

    Сложих replacement на K&N и разликата е минимална,но определено има!Най - положителния ефект е намаляване на пушенето!
    Audi A6 3.0 TDI
    Infiniti FX35

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •