Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 16

Thread: Проблем ли са тези градуси?

  1. #1
    хмммммммммм slav40's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    София
    Age
    42
    Posts
    883

    Default Проблем ли са тези градуси?

    Днес температурата беше около 30 градуса и градско колата загря малко.Проблем ли е тази температура?Иначе си ги държи около 90C. Карал съм спокоино не съм я настъпвал - много. http://i.data.bg/06/06/25/22410.jpg?c88m
    На радиатора тия "наребренията" дет са(незнам как се казват) се ронят - май ще се търси нов радиатор!Някои знае ли нов колко пари е и смяната колко струва?????

  2. #2

    Default

    Колега, моята перка се включва някъде на градусите които са на снимката, така 4е би трябвало да е нормално. Само 4е аз се 4удя дали не ми се вклю4ва късно перката?
    Днес се връщах от Враца и докато ка4а витиня (по стария път) и моята държеше тия градуси.

  3. #3
    хмммммммммм slav40's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    София
    Age
    42
    Posts
    883

    Default

    Quote Originally Posted by ragnerok
    Колега, моята перка се включва някъде на градусите които са на снимката, така 4е би трябвало да е нормално. Само 4е аз се 4удя дали не ми се вклю4ва късно перката?
    Днес се връщах от Враца и докато ка4а витиня (по стария път) и моята държеше тия градуси.
    Аз също днес се връщах от Врачанско(бях на гости)Като стъпих на магистралата след Витиня при постоянна скорост м/у 160 и 210 и стрелката се залепи там и после през града до люлин си остана на това положение

  4. #4
    AO member Dodo 155's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    2,381

    Default

    Може и на двамата да не Ви работят бавните скорости на перката

  5. #5
    Болен алфист Член на клуба wrc's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    В.Търново
    Posts
    1,136

    Default

    Бе и моята ходи до там,ама само когато външната температура е над 35-38градуса и на градско,иначе въобще не стига до 90,стои си на около 85-6.Тъй че незнам и аз кво да правя,преди време сменях термостата и нямаше кой знай каква разлика.
    Alfa Romeo Giulia Veloce,Alfa Romeo 155 1.8 TS
    Ex-Alfa Romeo156 1.8,Alfa romeo Gt 2004,2007,Alfa Romeo 155 V6,Alfa Romeo Giulietta

  6. #6

    Default

    По принцип датяика показва малко повече от колкото е реално (при сравнение с показателите на екзаминера) и аз съм се притеснявал за това, но няма проблем даже може и още малко да се качи стрелката. 2 156ици 136кс съм карал и 2ете са се държали по еднакъв начин и са били напълно изправни. При 140 и 150кс. е малко по добре стрелката не отива чак там. Но не се притеснявайте нормално е.
    XTruck

  7. #7
    Запален алфист
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    София
    Age
    41
    Posts
    480

    Default

    Ам тя и мойта ходи там като карам градско със клима в задръствания, иначе извънградско седи под 90. Даже ми се е случвало градско да минава тази предпоследната чертичка, но засиля ли малко (над 40км/ч) и спада за секунди.
    Alfa Romeo Stelvio 2.0T
    Toyota RAV4.4 2.2 D-CAT

  8. #8
    Запален алфист Димо's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    София
    Posts
    147

    Default

    Преди две седмици имах подобен проблем.
    Двигателя загряваше до 100-110 градуса. Когато температурата доближеше 110 градуса се изключваше автоматично климатика (някакъв вид защита от претоварване).
    Прегледахме и тествахме цялата кола в сервиз и всичко работеше нормално. Накрая се оказа, че в радиатора се е образувал някакъв филм, които пречи на охлаждането и не му позволява да работи ефективно. Често чувам от колеги които карат Алфа, че и при тях се е получавал подобен проблем с радиатора.
    Сменихме радиатора с нов и сега включително и в жегите двигателят достига и поддържа постоянна работна температура м/у 80 и 90 градуса. До 110 успях да достигна чак при скорост 190 км./ч. на магистралата. Колата стана и много по-тиха, тъй като го няма вече силното виене поради честото включване на втората степен на перката след 90 градуса.

    А относно въпросите на колегата:
    1. Втората степен на перката трябва да се включи малко след като температурата мине 90 градуса (92-93).
    2. Провери дали ти работи първата степен на перката и дали работят и двете перки (трябва да се включват едновременно).
    3. Разходите по ремонта ми излязоха общо 452 лева (тестване, нов радиатор, охладителна течност, работа в сервиз и т.н.).
    Alfa Romeo 156 2.4 JTD, 2000 г.

  9. #9
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by Димо
    А относно въпросите на колегата:
    1. Втората степен на перката трябва да се включи малко след като температурата мине 90 градуса (92-93).
    2. Провери дали ти работи първата степен на перката и дали работят и двете перки (трябва да се включват едновременно).
    3. Разходите по ремонта ми излязоха общо 452 лева (тестване, нов радиатор, охладителна течност, работа в сервиз и т.н.).
    Това важи само за дизелите при бензините 2-ра степен включва доста по късно

    Проверката може да се направи и с компютърна диагностика

    Отново цената важи само за дизелите
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  10. #10

    Default

    И моята в жегата качва до 100. Но имам подозрения че на мен не ми отваря термостата, защото като пусна климатика и за няколко минути пада точно под 90.
    '99 Alfa Romeo 156 1.8TS

  11. #11
    хмммммммммм slav40's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    София
    Age
    42
    Posts
    883

    Default

    На радиатора тия "наребренията" дет са(незнам как се казват) се ронят - май ще се търси нов радиатор!Някои знае ли нов колко пари е и смяната колко струва?????

  12. #12
    Старши алфист 156's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Sofia
    Posts
    692

    Default

    Аз пък в съботата отидох на сервиз за климатици, смениха фреона и изчистиха радиаторите. В резултат температурата в задръстванията падна на 90 градуса ( преди държеше почти колкото на горната снимка). Освен това разбрах какво всъщност означава климатик (преди това едвам охлаждаше, а сега си става студено направо като го пусна на макс)

    Само трябва много да се внимава с пароструйката, да не е прекалено високо налягането, че могат да се изкривят ламелите от силната струя.
    '05 166 V6
    '98 156 2.0 TS ex ...

  13. #13
    метален Член на клуба bager's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    София
    Age
    50
    Posts
    1,028

    Default

    Подхващам старата тема, защото при мен се случи следното нещо:след около час каране по магистралата със около 160км/ч , при климатик на макс., стрелката застана точно както е на снимката на първия пост. Климатикът изключи и вътре в колата се усети мирис на гореща вода. Намалих на 130км/ч , температурата падна на 90гр.и така карах до София.Все си мисля че ако всичко и е наред не би трябвало да загрее толкова.Та въпросът ми е къде и как мога да проверя наред ли е всичко? Благодаря предварително!
    ALFA ROMEO 156 SW SELESPEED - EX
    ALFA ROMEO 159 SW 1.9 Mjet - EX
    ALFA ROMEO 156 2.4 JTD-EX
    ALFA ROMEO 33 1.8TD -R.I.P.

  14. #14
    Lead Bounder valjo's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    София
    Age
    49
    Posts
    6,080

    Default

    Quote Originally Posted by slav40
    На радиатора тия "наребренията" дет са(незнам как се казват) се ронят - май ще се търси нов радиатор!Някои знае ли нов колко пари е и смяната колко струва?????
    в нисенс българия такъв радиатор - хубав - е 328лв
    аз купувах наскоро такъв за колежката....
    '04 Alfa Romeo GT 1.9 JTDm Q2 150cv heavily tunned
    '02 Alfa Romeo 166 2.4 JTD Q2 150cv, remapped by Bobo
    '99 Alfa Romeo 145 1.6 TS 120cv - ex

  15. #15
    Запален алфист Димо's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    София
    Posts
    147

    Default

    Quote Originally Posted by bager
    Подхващам старата тема, защото при мен се случи следното нещо:след около час каране по магистралата със около 160км/ч , при климатик на макс., стрелката застана точно както е на снимката на първия пост. Климатикът изключи и вътре в колата се усети мирис на гореща вода. Намалих на 130км/ч , температурата падна на 90гр.и така карах до София.Все си мисля че ако всичко и е наред не би трябвало да загрее толкова.Та въпросът ми е къде и как мога да проверя наред ли е всичко? Благодаря предварително!
    Мисля, че ако си карал по автомагистрала "Тракия" в посока София, реакцията на колата е нормална. В последния участък магистралата е с постоянен и продължителен лек насрещен наклон и при каране с 160 км./ч. срещу наклон и при жега, колата ще се държи като каране в равен участък с около 190-200 км./ч. Щом се е оправила при 130 км/ч. и е свалила на 90 градуса, няма защо толкова да се притесняваш. Ако, обаче го е направила при други условия трябва да вземеш мерки.

    Усещането за мирис на гореща вода се получава от рязкото овлажняване на въздуха в колата при изключване на климатика при около 110 градуса. Ако не си затворил външния достъп, допълнително влиза и външен въздух, който е с по-голяма влажност от този в купето. Климатикът освен, че охлажда, изсушава въздуха в купето и създава по-приятно усещане при дишане. По тази причина спецовете препоръчват да се ползва климатик и през зимата.

    Ако караш в голяма жега е препоръчително да затваряш достъпа на външен въздух и да остане само циркулацията в купето (от време на време може и да го пускаш за малко, колкото да се освежи). В противен случай при постоянен достъп на външен топъл въздух климатикът не може да се справи с охлаждането и се мъчи излишно, което натоварва двигателя и увеличава работната му температура.

    Във всеки по-читав сервиз можеш да направиш проверка дали всичко е наред с колата. Мога да ти препоръчам супер готин сервиз, но админите ще си помислят, че правя реклама. Ако решиш, че имаш нужда, пиши ЛС.

    Освен написаното по-горе, си мисля, че ако всичко друго в колата е наред и си смениш радиатора с нов, ще си решеш проблема.
    Alfa Romeo 156 2.4 JTD, 2000 г.

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •