Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 29

Thread: Alfa 155 1.8 8V Silverstone - технически данни ??

  1. #1

    Default Alfa 155 1.8 8V Silverstone - технически данни ??

    След ожесточена борба с гугъл и разни сайтове(многократно), не успях да се докопам до достоверна информация за Алфа 155 1,8 8V SILVERSTONE. Има разни щуротии, че била 138 коня и т.н., което определено е несериозно и невярно. Ако някой има някаква спецификация на модела, нещо истинско, много ще ме зарадва, ако го сподели.
    Търся нещо подобно, но да е вярно, че това е тотална измислица: http://free.hit.bg/kasparov/155%20Silverstone.jpg

    Благодаря предварително !
    Last edited by Pastora; 28-08-2010 at 18:13.
    Arena Coast Customs

  2. #2
    тъп и упорит koolio's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    3,433

    Default

    Силвърстоун е модел оборудване, а не модел двигател. Т.е. за теб са същие технически данни, които са а 155-ца от същата година.
    Ако ти е писано да се обесиш, няма да се удавиш
    AlfaRomeo 155 1.8 TS 129 к.с. 1995 г., AlfaRomeo 166 2.4 JTD 140 к.с. 2002 г. , Volvo S60 2.4D Sport 163 к.с. 2008 г. - EX;
    Opel Insignia ST 2.0 BiTurbo CDTI 194 к.с. 2014 г. (Алфа под прикритие)

  3. #3

    Default

    Quote Originally Posted by Flame View Post
    Аз ти казах че тази алфа е по-специална и си уцелил с нея
    Лично за мен - това ми е колата

    Quote Originally Posted by koolio View Post
    Силвърстоун е модел оборудване, а не модел двигател. Т.е. за теб са същие технически данни, които са а 155-ца от същата година.
    Не е точно така, имам маслен радиатор примерно, а твоята го няма. Освен това със сигурност е по-лека, цитат:

    The Silverstone was a lighter but no more powerful version of the 1.8, even though the race car it was homologating had a 2.0 litre engine. This seemingly curious anomaly came about because the 1.8 engine block, with its narrower bore allowed Alfa to use a longer stroke on the racing car and stay within the 2.0 litre capacity limit.
    The Silverstone was only available in either Alfa red or Black paintwork with plain, unpainted bumpers.
    Arena Coast Customs

  4. #4
    Alfa 155 Fanclub-Bulgaria Alfa User's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пловдив, BG
    Posts
    4,585

    Default

    Нека се придържаме къум техническата страна на въпроса - раздела за общи приказки е най-отгоре на страничката за 155.
    155 MY.95 Sport - 2.0 TS 8v (ressurected by Теодор & Токича)
    Fan Club Alfa Romeo 155 - Bulgaria

  5. #5
    скрападжия cobra_11's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Кърджали/София/Благоевград
    Age
    43
    Posts
    103

    Default

    Eдва ли мотора е по-мощен от "обикновенна " 155-ца . За сметка на това салона е много як , а двата подлакътника дават класа Т'ва хубаво ама що отзад няма щори ?! Моята е '92 г.
    LANCIA DEDRA 2.0 8V Turbo INTEGRALE
    LANCIA THEMA 2.0 8V
    ALFA ROMEO 155 1.8 8V Silverstone
    ALFA ROMEO 155 1.9 turbo D

  6. #6

    Default

    Quote Originally Posted by cobra_11 View Post
    Eдва ли мотора е по-мощен от "обикновенна " 155-ца . За сметка на това салона е много як , а двата подлакътника дават класа Т'ва хубаво ама що отзад няма щори ?! Моята е '92 г.
    Като оборудване явно са сметнали, че няма нужда от щори, все пак се води уж спортна модификация, мотора е 129 коня, може би по-малко вече. Та потърсете, тъпо ми е, че карам автомобил и не знам какъв е.
    Arena Coast Customs

  7. #7
    Болен алфист Flame's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    София
    Posts
    1,481

    Default

    Да бе,верно че те имаха маслен радиатор,тва съм го забравил,а че е по-лека-още не мога да проумея от къде,при положение че е 1към 1 купето?!
    Ето какво намерих засега
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails 1035.jpg  
    Alfa 155 1.7,1.8 ex
    Alfa 166 2.4 3 ex
    155 1.8 MY 95 sport

  8. #8
    чиста проба спреляк Furious 155's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Младост
    Posts
    5,287

    Default

    Quote Originally Posted by Flame View Post
    Да бе,верно че те имаха маслен радиатор,тва съм го забравил,а че е по-лека-още не мога да проумея от къде,при положение че е 1към 1 купето?!
    Ето какво намерих засега
    изобщо не е 1:1 купето. Ако отворихш да видиш негова врата и една съответна врата на нашите купета, ще видихш че при нас има едни железни греди във вратите, които в старите купета липсват. И това е само част от раликите преди и след фейса. Отделно защо силвърстоун-а е по-лек от другите преди фейс 155 - нямам идея! Все нещо ще има из нета написано.


    Даването на газ, води до пристрастяване!
    Alfa Romeo 155 1.8TS by RuBig
    Volvo V50 2.0D by RuBig

  9. #9
    Старши алфист TS's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    София
    Posts
    633

    Default

    С какво е по-различна от другите,та я водят спортна модофикация И кое ще и е по-лекото? Просто премерете две 55-ци на един кантар.

  10. #10

    Default

    Quote Originally Posted by Flame View Post
    Да бе,верно че те имаха маслен радиатор,тва съм го забравил,а че е по-лека-още не мога да проумея от къде,при положение че е 1към 1 купето?!
    Ето какво намерих засега
    Мерси, макар да съм го чел, но това си е спецификацията на 1,8 стандартна, а на доста места само загатват, че реално силвърстоуна бил като конкуренция на 2.0, поради олекотяването си. На Венци(VFTI) колата е 155 2,0 1320 кг без клима със стандартното оборудване(крик, гима и т.н.) , гледам колеги с 1,8 дават килограми по 1360 и нагоре... ?? Баси... да те заведа на същия кантар да ти премерим колата и да спра да пиша глупости

    ---------- Post added at 23:22 ---------- Previous post was at 23:20 ----------

    Quote Originally Posted by Flame View Post
    Да бе,верно че те имаха маслен радиатор,тва съм го забравил,а че е по-лека-още не мога да проумея от къде,при положение че е 1към 1 купето?!
    Ето какво намерих засега
    Quote Originally Posted by TS View Post
    С какво е по-различна от другите,та я водят спортна модофикация И кое ще и е по-лекото? Просто премерете две 55-ци на един кантар.
    То и 1,8 MY SPORT се водят такива

    The Silverstone was a lighter but no more powerful version of the 1.8, even though the race car it was homologating had a 2.0 litre engine.
    Това изречение ме тревожи, ма данни няма.
    Last edited by Pastora; 28-08-2010 at 23:25.
    Arena Coast Customs

  11. #11
    Болен алфист Flame's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    София
    Posts
    1,481

    Default

    Може,то Булгарплод ми е близо.За тия греди знам при нас Ванка,имах предвид,че като цяло на външен вид Силвъра е 1 към 1 със "скинито"
    Това е ревю на Силвърстоун,а за мойта знам че има по-къс диференциал,и затова е 126,5 к.с,а не 129к.с,както нормалната 1.8
    Last edited by Flame; 28-08-2010 at 23:28.
    Alfa 155 1.7,1.8 ex
    Alfa 166 2.4 3 ex
    155 1.8 MY 95 sport

  12. #12
    скрападжия cobra_11's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Кърджали/София/Благоевград
    Age
    43
    Posts
    103

    Default

    Масления радиатор е зад десния фар за мъгла .
    LANCIA DEDRA 2.0 8V Turbo INTEGRALE
    LANCIA THEMA 2.0 8V
    ALFA ROMEO 155 1.8 8V Silverstone
    ALFA ROMEO 155 1.9 turbo D

  13. #13
    Болен алфист Flame's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    София
    Posts
    1,481

    Default

    А всъщност колата трябва да е със сплитер и такива 15-ки
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails 0180861962001.jpg  
    Alfa 155 1.7,1.8 ex
    Alfa 166 2.4 3 ex
    155 1.8 MY 95 sport

  14. #14

    Default

    Quote Originally Posted by Flame View Post
    А всъщност колата трябва да е със сплитер и такива 15-ки
    Да, но не всички са предната маска, иначе мисля да си потърся такава, ако не - ще си поръчам, скъпо, но...колата си ми е удоволствие ежедневно А моята е без оригиналните 15" джанти, изчезнали са по трасето
    Arena Coast Customs

  15. #15
    Болен алфист Flame's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    София
    Posts
    1,481

    Default

    Няма да ти хареса цената на сплитера повярвай ми
    Alfa 155 1.7,1.8 ex
    Alfa 166 2.4 3 ex
    155 1.8 MY 95 sport

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •