Results 1 to 14 of 14

Thread: Въпрос за стъклото на страничното огледало?!

  1. #1
    Младши алфист
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Dryanovo
    Posts
    16

    Smile Въпрос за стъклото на страничното огледало?!

    Здравейте на всички!
    Ако може някой да помогне с един проблем. Вчера един пресилено казано водач на МПС ми отнесе огледалото от лявата страна,по-точно се опита да го отнесе,но то се прибра.Счупи се само стъклото му,цялото е на малки парченца.Въпроса ми е може ли да се смени само стъклото или трябва цялото огледало?Ако да,как става и долу-горе каква му е цената?!

    Благодаря предварително на всички,които ми отговорят!
    АЛФА РОМЕО 145 1.9 JTD

  2. #2
    професор-маняк marian2784's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    parma italy/казанлък
    Age
    39
    Posts
    577

    Default

    да може залепя се на стойка вътре
    alfa romeo 145 1.3 boxer K&N replacement MOMO GT2 WHEELS OMP Lowering Springs kit now on GPL rest in peace
    alfa romeo 147 2.0 ts DISTINCTIVE MY07 powered by Landi Renzo GPL

  3. #3

    Default

    И на мен ми се случи това миналата година. Звъннах на Явор от платените обяви и той имаше огледало. Взех само стъклото 10лв. То от зад си има пласма, която влиза в механизма, който ти е в кутията на огледалото. Двете свързват едно с друго. Лесна е смяната, не се притеснявай. Като сваляш това, което е счупено, ще разбереш как се слага новото. Мой съвет задължително да си купиш стъкло от морга, защото другите са ментаци.

    Успех, ако имаш други притеснения, питай.

  4. #4
    Младши алфист
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Dryanovo
    Posts
    16

    Default

    Мерси много за отговорите.Сега ще поогледам из моргите,дано намеря!
    АЛФА РОМЕО 145 1.9 JTD

  5. #5

    Default

    Аз също съм го сменял, но с ново и вече 2год няма никакъв проблем. Струваше около 15-тина лева - даже синнее като оригиналното.
    Alfa Romeo 146 1.6 TS '97
    Alfa Romeo 166 2.0 TS '02
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD '05

  6. #6
    пристрастен към Италианки pe60's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    Пловдив
    Posts
    31

    Default

    Колега виж тази тема http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=41839 Аз взех дясното огледало за 30лв.и си смених стъклото. Колегата е от Н.Загора. А за ново стъкло питай тук http://www.avtosklad.bg/catalog/cat26/ogledala.html преди два месеца имаше нови стакла/тайвански/по 15-20лв. с нагревател и без такъв. Склада е в Пловдив. Аз предпочетох оргиналното независимо че е малко повече играчка . С "Еконт" услугата е 5-6лв.
    хамелеон 146 т.s 1.6 /00г.
    Regata 100s /88г

  7. #7
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    внимавайте че ляво и дясно огледало са различни.
    точка

  8. #8
    Младши алфист
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Dryanovo
    Posts
    16

    Default

    А стъклото от огледало на 146-ца дали ще ми пасне ? Какво мислите? Съжалявам за въпросите,но жена и ремонт на кола някак
    АЛФА РОМЕО 145 1.9 JTD

  9. #9
    **\/** tonov's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Мездра
    Age
    49
    Posts
    4,221

    Default

    Quote Originally Posted by pressi_145 View Post
    А стъклото от огледало на 146-ца дали ще ми пасне ? Какво мислите? Съжалявам за въпросите,но жена и ремонт на кола някак
    Взимай смело, стъклата са еднакви.
    Огледалата обаче са различни, важно е да се знае
    166 2,4JTD 20V Sportronic Edizione collezionisti
    ex 156 2,4JTD; ex 146ti; ex 145 1,6 boxer

  10. #10
    Младши алфист
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Dryanovo
    Posts
    16

    Default

    ОК,мерси! Само да му мисля кой ще ми махне останките от старото и ще сложи новото !! или ще запретвам ръкави сама .... хаха
    АЛФА РОМЕО 145 1.9 JTD

  11. #11
    **\/** tonov's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Мездра
    Age
    49
    Posts
    4,221

    Default

    Quote Originally Posted by pressi_145 View Post
    ОК,мерси! Само да му мисля кой ще ми махне останките от старото и ще сложи новото !! или ще запретвам ръкави сама .... хаха
    Няма нищо сложно, щом вече е счупено Махаш парчетата и с ножче остъргваш остатъка от двойно-лепещото. После с малко силикон лепиш новото за пластмасата (ще я видиш като махнеш старото стъкло). Евентуално ако си с нагревател, има 2 буксички които се включват в клемите на новото стъкло.
    Тъкмо, ако успееш сама, ще се радваш много повече на колата си, голяма краста е. Сестра ми така почна с дребни ремонти по нейната алфа, а стигна до собственоръчно пребоядисване на джанти
    166 2,4JTD 20V Sportronic Edizione collezionisti
    ex 156 2,4JTD; ex 146ti; ex 145 1,6 boxer

  12. #12
    Запален алфист roshaf's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Варна
    Posts
    120

    Default

    А ако е с подряване същата ли е процедурата ? Или стъклата нямат значение

    145 1.6ts 16v 97г.

  13. #13

    Default

    Quote Originally Posted by roshaf View Post
    А ако е с подряване същата ли е процедурата ? Или стъклата нямат значение
    Вече е описано
    Quote Originally Posted by tonov View Post
    Няма нищо сложно, щом вече е счупено Махаш парчетата и с ножче остъргваш остатъка от двойно-лепещото. После с малко силикон лепиш новото за пластмасата (ще я видиш като махнеш старото стъкло). Евентуално ако си с нагревател, има 2 буксички които се включват в клемите на новото стъкло.
    Тъкмо, ако успееш сама, ще се радваш много повече на колата си, голяма краста е. Сестра ми така почна с дребни ремонти по нейната алфа, а стигна до собственоръчно пребоядисване на джанти

  14. #14
    Младши алфист
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Dryanovo
    Posts
    16

    Default

    Quote Originally Posted by tonov View Post
    Няма нищо сложно, щом вече е счупено Махаш парчетата и с ножче остъргваш остатъка от двойно-лепещото. После с малко силикон лепиш новото за пластмасата (ще я видиш като махнеш старото стъкло). Евентуално ако си с нагревател, има 2 буксички които се включват в клемите на новото стъкло.
    Тъкмо, ако успееш сама, ще се радваш много повече на колата си, голяма краста е. Сестра ми така почна с дребни ремонти по нейната алфа, а стигна до собственоръчно пребоядисване на джанти
    Ха-ха! И аз не съм съвсем новак даже сама си смених крушките на таблото,така че явно ще се пробвам и с това !
    АЛФА РОМЕО 145 1.9 JTD

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •