Results 1 to 11 of 11

Thread: Задните фарове за мъгла светят нон-стоп

  1. #1
    Татю алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    1,502

    Default Задните фарове за мъгла светят нон-стоп

    Днеска докато преодолявах паветата и релсите на Руски паметник ми светна на таблото лампата за задните "мъгливи" фарове. Щраках, щраках - нъцки да угасне. След няколко други релси угасна, после пак светна. В офиса погледнах кво се случва отзад - светят постоянно като съм на габарити.
    Първата ми мисъл е за реле залепнало некво, ама нямам ПДФите подръка вкъщи - някой да помогне тази вечер?
    Секви други съвети са полезни де. Даже как се махат крушките, че на пръв поглед трябва да сваля кората на капака на багажника...?
    Пфффф, толкоз да не ми се занимава с глупости начи...

    Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 16v Elegante+Sport MY.08
    Alfa Romeo 155 1.8TS Sport MY.95

  2. #2
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,091

    Default

    Кората на багажника я махаш и отам крушките не е голяма философия.....за да прави този проблем по всяка вероятност е от лостчето ключа където ги включващ...става от Фиат Типо, Ланча Дедра и някой др...но все пак провери кабелите който водят от купето към багажника...където са скрити в гуменият маншон....доста често се късат....при мен повече ми е правило мизерия отключването на багажника от жабката....но не е изключено ....и твоя проблем да е там....просто се късат...но може и да е замасено при теб...
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  3. #3
    Татю алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    1,502

    Default

    Мерси, Боби, сутринта разкачих буксите под кората да не шашкам народа докато стигна в офиса.
    Там, с помощта на сервизното ръководство, изнамерих и изтръгнах съответните бушон и реле - никъв ефект Освен това светват още с пускането на габаритите, а в ръководсвтото пише, че трябва да сработят чак (и само с) късите светлини (за разлика от халогените отпред).
    За по-сигурно измъкнах двата съседни бушона, за да проверя дали наистина бърникам където трябва - да, съответните им системи спряха да работят.
    Коректен ли е изводът, че в този случай проблемът не е и в лостчето, а замасява някъде? Поразмърдах кабелите в маншона към капака, ма немА ефект.

    п.п.
    Quote Originally Posted by Бобби View Post
    Кората на багажника я махаш...не е голяма философия...
    По принцип - да, но в частност - не
    Едната от щипките беше заяла нещо и ни въртене, ни напън културен дадоха резултат, та накрая я изтръгнах с едни резачки и са ше си носи белезите цял живот.
    Last edited by bass; 25-08-2010 at 12:10.

    Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 16v Elegante+Sport MY.08
    Alfa Romeo 155 1.8TS Sport MY.95

  4. #4
    чиста проба спреляк Furious 155's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Младост
    Posts
    5,287

    Default

    при мен кво с случи: в момента в които се заиграх да си оправя отварянето на багажника от купето, преди време, се оказа че задния капак, самия капак, няма добра маса и в момента в които пуснах черния дебел кабел за отварянето на багажника към самия багажник, всичко се оправи. Според мен е липсваща маса на задния капак.
    Last edited by Furious 155; 25-08-2010 at 14:48.


    Даването на газ, води до пристрастяване!
    Alfa Romeo 155 1.8TS by RuBig
    Volvo V50 2.0D by RuBig

  5. #5

    Default здр

    След 1ден мерене, сваляне, вадене...... си купих ново табло за 25кинта и се оправиха.

  6. #6
    тъп и упорит koolio's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    3,433

    Default

    Quote Originally Posted by bass View Post
    Днеска докато преодолявах паветата и релсите на Руски паметник ми светна на таблото лампата за задните "мъгливи" фарове. Щраках, щраках - нъцки да угасне. След няколко други релси угасна, после пак светна. В офиса погледнах кво се случва отзад - светят постоянно като съм на габарити.
    Първата ми мисъл е за реле залепнало некво, ама нямам ПДФите подръка вкъщи - някой да помогне тази вечер?
    Секви други съвети са полезни де. Даже как се махат крушките, че на пръв поглед трябва да сваля кората на капака на багажника...?
    Пфффф, толкоз да не ми се занимава с глупости начи...
    Или просто не караш на габарити, а постоянно на къси.
    Ако ти е писано да се обесиш, няма да се удавиш
    AlfaRomeo 155 1.8 TS 129 к.с. 1995 г., AlfaRomeo 166 2.4 JTD 140 к.с. 2002 г. , Volvo S60 2.4D Sport 163 к.с. 2008 г. - EX;
    Opel Insignia ST 2.0 BiTurbo CDTI 194 к.с. 2014 г. (Алфа под прикритие)

  7. #7
    Татю алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    1,502

    Default

    Quote Originally Posted by koolio View Post
    Или просто не караш на габарити, а постоянно на къси.
    Не ти разбрах съображението...? Аз по принцип си карам на къси, а проблемът го има и на къси, и на габарити (като на габарити не би трябвало изобщо да се включват задните светлини за мъгла).

    Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 16v Elegante+Sport MY.08
    Alfa Romeo 155 1.8TS Sport MY.95

  8. #8
    циничен ницшеанец търтей's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    7,058

    Default

    За мен окъсява някъде. Трябва да се мерне. Що не минеш да я видим некой ден?
    Не о хлѣбѣ единѣмъ живъ будетъ человѣкъ

  9. #9
    Татю алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    1,502

    Default

    Quote Originally Posted by търтей View Post
    Що не минеш да я видим некой ден?
    А де!?
    Сам определено няма да се занимавам.

    Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 16v Elegante+Sport MY.08
    Alfa Romeo 155 1.8TS Sport MY.95

  10. #10
    циничен ницшеанец търтей's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    7,058

    Default

    Quote Originally Posted by bass View Post
    А де!?
    Сам определено няма да се занимавам.
    Еми мини. Тъкмо ще ми видиш новата придобивка
    Не о хлѣбѣ единѣмъ живъ будетъ человѣкъ

  11. #11
    Татю алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    1,502

    Default

    Опрай се работата.
    Вчера имах време и път към екстремистите, та оставих нещата в ръцете на квалифициран персонал
    След първоначалния шок от симптомите и смело ръчкане по бушониерата оттам изпадна една метална скоба и нещата си дойдоха на мястото по магически начин Имам спомен, че изтървах тая скоба в таблото преди 3-4 години докато си монтирах предните говорители

    Търти, ш си намеря повод да мина да видя новия ти оулюф, силно съм заинтригуван!

    Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 16v Elegante+Sport MY.08
    Alfa Romeo 155 1.8TS Sport MY.95

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •