Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 32

Thread: Разход на 146 JTD

  1. #16
    JTD проповедник trustworthy's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    5,167

    Default

    Благодаря ти за успокоителните думи, Bobo.
    Зареждам по принцип на Shell, но мисля следващото зареждане да е от OMV. не искам да правя анти-реклама на Shell, но от хора, които се занимават с анализ на горива, знам, че показателите на OMV са малко по-добри. От други бензиностанции не смея да зареждам.
    То не, че на OMV не бяха ми заредили 50% вода преди години , ама това е друга тема, пък и беше бензин и си платиха всички ремонти.
    Задръстванията тук нямат много общо със Софийските, но все пак ги има, а и аз нерядко карам колата на много къси разстояния и тя не загрява докрай
    _______
    146 JTD - ex
    Renault Megane II 1.5 dci - ex

    Nissan Qashkai 2.0 CVT - current

  2. #17
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Дизела на шел не е по-лош от на ОМВ, затова ако имате там Еко Елда силно ти препоръчвам да зареждаш дизела от там на мен Шелската нафта ми дава +1 литър разход за ОМВ направо я изливам в канафката щото спира да върви пущината
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  3. #18
    JTD проповедник trustworthy's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    5,167

    Default

    Мисля, че има Еко Делта, ама не съм сигурен. По принцип знам, че румънският дизел, който се внася, е с едни от най-високи показатели. ПО-високи са от на този, който се произвежда тук. Пак е в нормите като цяло, но разлика има. Лошото е, че не винаги можеш да знаеш откъде е дошъл дизелът в дадена бензиностанция и не на последно място - как е бил кръщаван Знам, че някои бензиностанции на Петрол го предлагат, но кога е румънски...няма как да знаеш. Има и гръцки също, но и него не го знам накъде отива. Той също не е лош.

    Иначе, ако и за мен важи това с 1литър + разход с Shell дизел, аритметиката показва, че грешката с моя разход е вярна
    _______
    146 JTD - ex
    Renault Megane II 1.5 dci - ex

    Nissan Qashkai 2.0 CVT - current

  4. #19

    Default

    Quote Originally Posted by pinko


    ОБАЧЕ - на бензиностанция Темпо на ул Сребърна успяха да налеят 57,2 литра (ако ви мързи да смятате, това са 14,6 л повече) - ЛЪЖАТ С ОКОЛО 25%!!!!!

    Така че преди да си набедявате колите, че горели много, първо сменете бензиностанцията.

    25% що не се обадите на телефона на потребителите.... На мен до сега не ми се е случвало такава разлика просто, иначе веднага звъня или говоря с управителя... Но тия компютри лъжат понякога така че...
    Lexus IS200

  5. #20
    AO member Dodo 155's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    2,381

    Default

    Малко Off
    Как трябва да се зарежда дизел, за да не влиза пяна
    Пистолетът плътно ли се натиска или наполовина

  6. #21
    Тестпилот на клуба pinko's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    София, Кокаляне
    Age
    58
    Posts
    1,789

    Default

    Quote Originally Posted by Dodo 155
    Малко Off
    Как трябва да се зарежда дизел, за да не влиза пяна
    Пистолетът плътно ли се натиска или наполовина
    Не знам как, биодизела ИЗОБЩО не се пени, ама хич...
    Volvo XC90 D5 '06
    Alfa Romeo Spider 2.0 '90
    Lancia Ypsilon 1.2 '00



    ex Alfa Romeo 156 1.9 JTD SW Distinctive '02
    ex Jeep Grand Cherokee 3.1 TD Limited '00
    ex Alfa Romeo 166 2.4 JTD Q2 '99

  7. #22
    AO member Dodo 155's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    2,381

    Default

    Quote Originally Posted by pinko
    Quote Originally Posted by Dodo 155
    Малко Off
    Как трябва да се зарежда дизел, за да не влиза пяна
    Пистолетът плътно ли се натиска или наполовина
    Не знам как, биодизела ИЗОБЩО не се пени, ама хич...
    Ако бяхме в Германия щях да сложа, ама тук
    Все пак си има някаква цака, за да не купуваш пяна

  8. #23
    Тестпилот на клуба pinko's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    София, Кокаляне
    Age
    58
    Posts
    1,789

    Default

    Quote Originally Posted by Mind_Control
    Quote Originally Posted by pinko


    ОБАЧЕ - на бензиностанция Темпо на ул Сребърна успяха да налеят 57,2 литра (ако ви мързи да смятате, това са 14,6 л повече) - ЛЪЖАТ С ОКОЛО 25%!!!!!

    Така че преди да си набедявате колите, че горели много, първо сменете бензиностанцията.

    25% що не се обадите на телефона на потребителите.... На мен до сега не ми се е случвало такава разлика просто, иначе веднага звъня или говоря с управителя... Но тия компютри лъжат понякога така че...
    Не ми се занимаваше с управители и комисии, знам какво е, веднъж се опитах да вдигна скандал на Шел, след като в резервоар от 40 литра(още не беше светнала резервата, вътре имаше поне 8-9 литра) наляха 43. Отказах да платя горивото, казах да си го източат обратно да го измерим.

    Тия се обадиха на полицията, че не искам да си плащам бензина и ченгетата искаха да ме арестуват. Ченгетата ме накараха да си платя горивото, да запазя бележката и да съдя бензиностанцията. Трябваше още там да извикам вещи лица, да ми запечатат колата и да я закарат на отговорно пазене някъде.

    Аз говорих с адвокат и той ми каза, че това е умряла работа, технически експертизи, вещи лица, които ще кажат че има модификации на този автомобил с по-големи резервоари, ще мерят колко бензин се събира по маркучите, ще разглобят цялата кола и т.н.


    Всичко това ще се проточи месеци и години, а през това време ще съм без въпросната кола, която като доказателство по делото ще стои някъде запечатана и накрая ще "изчезне" или ще бъде разграбена.

    Да не говорим колко пари ще струва всичко...

    Ти заеби...

    Относно това че компютрите грешали - възможно е, но в случая това е чисто нов тестов автомобил, води се точна сметка за всеки километър, всяко зареждане, всеки литър гориво, всичко се пише в тефтера и даже компютъра да сгреши, тефтера не греши. Засега сметките и според тефтера, и според бордния компютър се засичат, с изключение на изцепката на Темпо на ул. Сребърна
    Volvo XC90 D5 '06
    Alfa Romeo Spider 2.0 '90
    Lancia Ypsilon 1.2 '00



    ex Alfa Romeo 156 1.9 JTD SW Distinctive '02
    ex Jeep Grand Cherokee 3.1 TD Limited '00
    ex Alfa Romeo 166 2.4 JTD Q2 '99

  9. #24
    AO member Dodo 155's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    2,381

    Default

    Никой ли няма опит със зареждането на "трактори"

  10. #25

    Default

    Незнам, обаче Рено Мастер дето е 2 тона празно харчи по малко от моята алфа с двигател 2.5 турбодизел и 140 коня... Даже и натоварено с 1 тон, което прави общо 3 т. и пак харчи по- малко от алфата...
    Lexus IS200

  11. #26
    тъп и упорит koolio's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    3,433

    Default

    Quote Originally Posted by Mind_Control
    Незнам, обаче Рено Мастер дето е 2 тона празно харчи по малко от моята алфа с двигател 2.5 турбодизел и 140 коня... Даже и натоварено с 1 тон, което прави общо 3 т. и пак харчи по- малко от алфата...
    Това те учудва? Първо, дизелите на Рено са най-икономични (е, и най-спънати ), второ, все пак е дизел.И едва ли се кара като спортна кола .
    Ако ти е писано да се обесиш, няма да се удавиш
    AlfaRomeo 155 1.8 TS 129 к.с. 1995 г., AlfaRomeo 166 2.4 JTD 140 к.с. 2002 г. , Volvo S60 2.4D Sport 163 к.с. 2008 г. - EX;
    Opel Insignia ST 2.0 BiTurbo CDTI 194 к.с. 2014 г. (Алфа под прикритие)

  12. #27
    Войник на съдбата Crusader's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Сливен
    Age
    47
    Posts
    1,737

    Default

    Quote Originally Posted by koolio
    Quote Originally Posted by Mind_Control
    Незнам, обаче Рено Мастер дето е 2 тона празно харчи по малко от моята алфа с двигател 2.5 турбодизел и 140 коня... Даже и натоварено с 1 тон, което прави общо 3 т. и пак харчи по- малко от алфата...
    Това те учудва? Първо, дизелите на Рено са най-икономични (е, и най-спънати ), второ, все пак е дизел.И едва ли се кара като спортна кола .
    Да бе да, имах "Трафик" 2.1 чист дизел и натоварен или не, гореше 11-12, освен тва беше ебати чупливата машина ->едвали съм имал по-лоша машина, ма може да съм попаднал и да кофти бус де, както и да е отървах се от него след половин година и то с много лоши спомени.
    Mitsubishi Outlander
    Mitsubishi Space Star
    Daihatsu Terios

  13. #28

    Default

    Quote Originally Posted by Crusader
    Quote Originally Posted by koolio
    Quote Originally Posted by Mind_Control
    Незнам, обаче Рено Мастер дето е 2 тона празно харчи по малко от моята алфа с двигател 2.5 турбодизел и 140 коня... Даже и натоварено с 1 тон, което прави общо 3 т. и пак харчи по- малко от алфата...
    Това те учудва? Първо, дизелите на Рено са най-икономични (е, и най-спънати ), второ, все пак е дизел.И едва ли се кара като спортна кола .
    Да бе да, имах "Трафик" 2.1 чист дизел и натоварен или не, гореше 11-12, освен тва беше ебати чупливата машина ->едвали съм имал по-лоша машина, ма може да съм попаднал и да кофти бус де, както и да е отървах се от него след половин година и то с много лоши спомени.
    Аз ти говоря за чисто ново Рено Мастер... ама 11/100 пак е по малко от моята алфа верно че тя е бензин ама е с 2 тона по лека
    Lexus IS200

  14. #29
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by Mind_Control
    Аз ти говоря за чисто ново Рено Мастер... ама 11/100 пак е по малко от моята алфа верно че тя е бензин ама е с 2 тона по лека
    Ако вземеш аналогичен италянски дизел на тоя чисто нов и ти харчи 11 и върви колкото реното лично ще си запаля и двете италянки и ще карам ГОЛФ
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  15. #30
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Varna
    Posts
    46

    Default

    мойта гори 7/100 и е 2000тд

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •