Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 32

Thread: Разход на 146 JTD

  1. #1
    JTD проповедник trustworthy's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    5,167

    Default Разход на 146 JTD

    На два пъти засичам колата с пробег от по 200 км градско и ми дава разход от 8-9 на сто. В 90% от пробега карам като баба и почти не минавам над 2000 - 2500 оборота. Понеже тези двигатели са пословични с тяхната икономичност и съм чувал да се говори за разходи до 7/100 в града, та викам да попитам дали е нормално.
    Бързам да вметна, че все пак не изключвам възможността да не ми доливат винаги догоре резервоара и оттам да дава грешка, особено предвид това, че пробегът, закойто засичам, е малък. Не ми стана ясно защо компютърът на колата не показва разход?!? ...абе той какво ли показва въобще, ама това е друга тема.

    Нека също да поясня, че пак за пробег от 200 км извънградско, ми даде разход от 5.1/100 при скорост 100-120 и с климатик, т.е. там нещата са нормални мисля.
    _______
    146 JTD - ex
    Renault Megane II 1.5 dci - ex

    Nissan Qashkai 2.0 CVT - current

  2. #2
    Здрав Алфист vladu's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Sofia
    Posts
    801

    Default Re: Разход на 146 JTD

    Quote Originally Posted by trustworthy
    На два пъти засичам колата с пробег от по 200 км градско и ми дава разход от 8-9 на сто. В 90% от пробега карам като баба и почти не минавам над 2000 - 2500 оборота. Понеже тези двигатели са пословични с тяхната икономичност и съм чувал да се говори за разходи до 7/100 в града, та викам да попитам дали е нормално.
    Бързам да вметна, че все пак не изключвам възможността да не ми доливат винаги догоре резервоара и оттам да дава грешка, особено предвид това, че пробегът, закойто засичам, е малък. Не ми стана ясно защо компютърът на колата не показва разход?!? ...абе той какво ли показва въобще, ама това е друга тема.

    Нека също да поясня, че пак за пробег от 200 км извънградско, ми даде разход от 5.1/100 при скорост 100-120 и с климатик, т.е. там нещата са нормални мисля.
    нормален си отвсякъде ... ама нека и колегите с Jпечките да се изкажат ... колкото до 7/100(почвам да се дразня на легенди - кат оня с 8/100 градско с ТС 1.6 ) ... ми де да знам по каталог дават 8.1/100 + това че не си чисто нов го докарваш до твоите показатели.
    Ex: 146ti, 146JTD, 147JTD, Lexus IS220D, Lexus IS200 Auto, Swift Sport, Subaru Legacy IV
    Subaru Outback '09 & Alfa Romeo 156 2.4JTD

  3. #3
    JTD проповедник trustworthy's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    5,167

    Default

    Абе то ясно, не е някакъв фрапиращ разхода, ама все пак едва натискам педала...е тук-таме малко да я поизрежа (то без това си не може ) , но като цяло се съм се стремил да получа икономичен градски разход - просто за проверка. Аз по принцип не карам точно така кротко, де. По-скоро малко така
    Сега излиза, че ако се поотпусна малко и мога да отида над 10/100...пък дизел е все пак...срамота е...
    _______
    146 JTD - ex
    Renault Megane II 1.5 dci - ex

    Nissan Qashkai 2.0 CVT - current

  4. #4
    Здрав Алфист vladu's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Sofia
    Posts
    801

    Default

    Quote Originally Posted by trustworthy
    Абе то ясно, не е някакъв фрапиращ разхода, ама все пак едва натискам педала...е тук-таме малко да я поизрежа (то без това си не може ) , но като цяло се съм се стремил да получа икономичен градски разход - просто за проверка. Аз по принцип не карам точно така кротко, де. По-скоро малко така
    Сега излиза, че ако се поотпусна малко и мога да отида над 10/100...пък дизел е все пак...срамота е...
    е то на тоя двигател май при 2000 му е макс. въртящ момент(255Nm) - така че не си баш кат баба, но те разбирам кво имаш предвид - според мен и да я бримчиш едва ли ще минеш 10/100
    Ex: 146ti, 146JTD, 147JTD, Lexus IS220D, Lexus IS200 Auto, Swift Sport, Subaru Legacy IV
    Subaru Outback '09 & Alfa Romeo 156 2.4JTD

  5. #5
    JTD проповедник trustworthy's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    5,167

    Default

    Quote Originally Posted by vladu
    ...е то на тоя двигател май при 2000 му е макс. въртящ момент(255Nm) - така че не си баш кат баба, но те разбирам кво имаш предвид...
    Прва си, че не се движа баш като баба - сменям скорости на 2000 някъде но педала го жаля много

    Quote Originally Posted by vladu
    ...според мен и да я бримчиш едва ли ще минеш 10/100
    Дай Боже всекиму!
    _______
    146 JTD - ex
    Renault Megane II 1.5 dci - ex

    Nissan Qashkai 2.0 CVT - current

  6. #6

    Default

    Quote Originally Posted by trustworthy
    Quote Originally Posted by vladu
    ...е то на тоя двигател май при 2000 му е макс. въртящ момент(255Nm) - така че не си баш кат баба, но те разбирам кво имаш предвид...
    Прва си, че не се движа баш като баба - сменям скорости на 2000 някъде но педала го жаля много

    Quote Originally Posted by vladu
    ...според мен и да я бримчиш едва ли ще минеш 10/100
    Дай Боже всекиму!
    При ръчка не трябва да минава 7
    ex: | Fiat Tipo DOHC,Lancia Dedra 2.0 LS,ALFA 155 1.7TS,Lancia Dedra 1.9td SW,ALFA 164 2.0TS,Lancia Delta 1.6i | Fiat Coupe 1.8 16V VFD | Fiat Bravo 2.0 20V HGT |
    BMW e39 facelift

  7. #7
    Болен алфист boian's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Varna
    Age
    54
    Posts
    1,448

    Default

    На баща ми Пунто-то 1.9 JTD 80кс му даде 3.8/100 извънградско и 6-6.5 градско. Един път досега беше стигнал до 8.5/100градско, ама не гасеше колата по цял ден. На трип-компютъра му показа смесен разход 18км с 1литър т.е. около 5.5л/100
    Alfa Romeo 145 1.3 boxer-ex,146 1.4 16V-ex,156 1.8TS- ex, RAV4- ex, ML270 CDI-ex 159 3.2 V6 Q4 ex,ML270 CDI-ex, Infiniti ex 30 ex. Alfa Romeo Stelvio First edition.

  8. #8
    JTD проповедник trustworthy's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    5,167

    Default

    Ами това хубаво, но аз този разход сам съм си го смятал, щото нали няма компютъризация 146-цата. Пунтото е все пак по-лекичко. Иначе аз на място не я държа много заради климатика. Едва ли съм вдигнал разхода толкова.
    Интересно какви резулати постигат колегите със същия мотор
    _______
    146 JTD - ex
    Renault Megane II 1.5 dci - ex

    Nissan Qashkai 2.0 CVT - current

  9. #9
    Старши алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    811

    Default

    Пунтото е поне 300 кг по-леко, но разход над 8 ми се струва висок.
    На баща ми Пежо-то гори 8 градско ЗИМАТА като е доста студено.
    "BEAUTY IS NOT ENOUGH!"
    Alfa Romeo 145 1.4 T.S 97 - EX
    Opel Astra J GTC

  10. #10
    JTD проповедник trustworthy's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    5,167

    Default

    При всички положения мисля този път да изгоря поне половината резервоар, та поне така грешката от недопълнения до горе резервоар да е по-малка (досега само до 3/4 съм стигал). Последния път момчето от бензиностанцията клатеше задницата за да излезе въздуха , докаот зареждаше. Мисля по същия способ да заредя и следващия път.
    _______
    146 JTD - ex
    Renault Megane II 1.5 dci - ex

    Nissan Qashkai 2.0 CVT - current

  11. #11
    Запален алфист
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Bundesrepublik Deutschland
    Posts
    363

    Default

    При 9 на 100 колега си zа сервиz, съвсем сериоzно ти го каzвам

  12. #12
    JTD проповедник trustworthy's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    5,167

    Default

    Quote Originally Posted by 156 m-jet
    При 9 на 100 колега си zа сервиz, съвсем сериоzно ти го каzвам
    брех! дано не си прав, т.е. аз да бъркам разхода.
    Ама все пак защо извън града си е нормален? Ако има нещо не трябва ли да си е висок постоянно?
    _______
    146 JTD - ex
    Renault Megane II 1.5 dci - ex

    Nissan Qashkai 2.0 CVT - current

  13. #13
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    моя фиат харчи 7-8 градско с климатроника включен споко не си за сервиз ... опааа сега видях че си от варна незнам как е там ма тука задръстването е зверско и затва ми е такъв разхода. Ако колата ти върви както трябва, то кажи къде зареждаш защото е възможно в това да е причината
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  14. #14
    Тестпилот на клуба pinko's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    София, Кокаляне
    Age
    58
    Posts
    1,789

    Default

    Quote Originally Posted by Bobo
    моя фиат харчи 7-8 градско с климатроника включен споко не си за сервиз ... опааа сега видях че си от варна незнам как е там ма тука задръстването е зверско и затва ми е такъв разхода. Ако колата ти върви както трябва, то кажи къде зареждаш защото е възможно в това да е причината
    Абсолютно е прав Бобо, много е важно откъде зареждаш...

    Както някои от вас знаят, карам една Дачия Логан 1,5 дЦи (румънски фритюрник и викам на галено) на продължителен тест с биодизел и съотвенто зареждам от Темпо, щото само те продават ЕДИНСТВЕНИЯ ИСТИНСКИ БИОДИЗЕЛ В БГ(от рафинерията на БиоДриймс в Ловеч), другото е просто олио за фритюрници.

    Та - Дачията има борд-компютър и си показва моментен, среден, колко нафта е изгорила, колко още км може да мине с горивото в резервоара, средна скорост и тути кванти...

    Резервоара на колата е точно 50 л. След последното зареждане с нафта догоре на Лукойл(преди началото на теста) колата беше минала точно 655 км, среден разход градско-смесено 6,5 с климатик(много я гоня горката, само фул тротъл ) Бордкомпютъра показваше, че е изгорила 42,6 л нафта, демек толко празно място има в резервоара.

    Градско-смесено, щото живея в Кокаляне и не е чисто градско, има и извънградско - около 50-50%

    ОБАЧЕ - на бензиностанция Темпо на ул Сребърна успяха да налеят 57,2 литра (ако ви мързи да смятате, това са 14,6 л повече) - ЛЪЖАТ С ОКОЛО 25%!!!!!

    Ако колата ви няма бордкомпютър, ще си кажете - баси тоя дизел гори по 8,8 л/100 на градско (655 км с 57 литра) Всъщност са 655 км с 42,6 л=6,5л/100

    Това е положението, оттогава наливам биодизел САМО на Темпо в Младост, там винаги наливат точно колкото показва бордкомпютъра - пълня я само догоре и след зареждане занулявам компютъра. Вчера вечерта зареждах, компа показваше, че е изгорила 43,1л, според колонката събра 43,3 - грешка в рамките на нормалното.

    Така че преди да си набедявате колите, че горели много, първо сменете бензиностанцията.
    Volvo XC90 D5 '06
    Alfa Romeo Spider 2.0 '90
    Lancia Ypsilon 1.2 '00



    ex Alfa Romeo 156 1.9 JTD SW Distinctive '02
    ex Jeep Grand Cherokee 3.1 TD Limited '00
    ex Alfa Romeo 166 2.4 JTD Q2 '99

  15. #15
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Пловдив, Бургас
    Age
    45
    Posts
    431

    Default

    Това с бензиностанцията е много вярно. Аз например на OMV повече няма да зареждам освен ако не съм го мноооого закъсал. Много лъжат там с количеството (или поне лъжеха)
    Алфа Ромео 146 '96 1.6i 8v Boxer, Mercedes Benz C 200 '01


Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •