Results 1 to 13 of 13

Thread: Проблем с копчето за ел.стъклата

  1. #1
    Moderator diapper's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    София,Люлин 8
    Posts
    864

    Default Проблем с копчето за ел.стъклата

    Става въпрос за шофьорската врата(стъкло)
    Натискам компчето,релето цъка,но прозореца не мърда,понякога захапва,понякога го натискам да се затвори той се отваря и подобни аномалии...
    Някой знае ли как се разглобява самото копче за да го почистя ?
    Пробвах с търсачката не намерих нищо по този въпрос
    Alfa Romeo 146 Junior 1.4i 16V Twin Spark 103hp 98'

  2. #2

    Default

    колега и аз имах същия проблем само дето при мене можех да вдигам пасажерския прозорец,но не можех да го свалям....какво направих аз:
    1-во : С тънка отверка (като за часовници) подпъхваш и леко леко с лек натиск иваждаш копчето.
    2-ро : Преглеждаш буксите в какво състояние са , ако трябва го почисвтваш (при мен бяха добре) само понатегнах пластинките да дават по-добър контакт като това предполавам знаеш как става( подпъхваш тъничката отверка за да са възможно най-близо пластинките.
    3-то : след като извадиш самото копче се правят няколко неща(поне аз ги направих и сега прозореца ми си работи отлично )
    3.1 : значи компчето има 2 гнезда в който влизат буксите: аз ползвах контактен спрей (продава се в магазините за боя и железарийте струва 6 лева 400ml. Значи напръскваш хубаво гнездата(там където са пластинките) и изчакваш 2-3 мин. после с клечка за уши почистваш мръсотията...и пръскаш пак и изчакваш около 15-тина мин. (по указание на производителя на спрея)
    3.2 : САМИТЕ гнезда на буксите също се изваждат с тънката ответка внимателно да не ги счупиш....и след като го направиш на самото гнездо отдолу има платка проверяваш пътеките на платката дали са зацапани....почистваш ако има отлагания... (аз ги изстъргах мн внимателно с ножче и после почистих със клечка за уши
    3.3 : на платката отдолу има две пластинки (те всъщност са бутоните за двигане и сваляне на стъклото (обикновенно клеясват и имат мн тъмен цвят почистваш ги по описания по-горе метод)
    3.4 : след което като натиснеш тая пластинка(бутона) между платката и гнездото е местото където се допират пластинките за да може да сваля или спуска стуклото (не знам как се казва, но не можеш да го пропуснеш между платката и гнездото е) като натиснеш пластинката се чука "щрак" и се премества една малка пластинка.... та взимаш спрея и пръскаш леко там...изчакваш и почисвтваш с клечка за уши ...
    3.5 : на черната пластмаса където са бутоните който виждаш и натискаш за да се свалят прозорците от вътрешната страна има нещо като наилонка....под нея има 2 пластинки които дават контакт като натиснеш бутона за стуклото (когато всичко си ти е зглобено) та тая наилонка мн често е покрита с един слой , който не знам какъв е ... но е мн гаден като го разчовъркаш леко с отверка или ножче (като внимаваш да не скъсаш наилонката разбира се) излиза тоя слой .. та той пречи и не дава хубав контакт почисвтваш с отверката и клечка за уши
    4 : сглобяваш гнездата към черната пластмаса...изчакваш около 30 мин... преди да монтираш ... и готово при мен като го монтирах първите 5-10 мин пак не сваляше стъклото, но като изчаках още малко да подейства спрея...всичко е ок и вече си имам работещо прозорче
    Другия вариант е да не се занимаваш с всичко това и да идеш до някоя морга и да си вземеш друго копче
    дано съм ти бил полезен Поздрави
    Last edited by doomy; 21-08-2010 at 15:13.

  3. #3
    **\/** tonov's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Мездра
    Age
    49
    Posts
    4,221

    Default

    Колега doomy, всичко това е вярно за пасажерския прозорец, но трябва да отбележим, че шофьорската врата е с комфорт модул. Може проблемът да е навсякъде по веригата копче-букси-кабели-модул. Все пак едно почистване с контактен спрей на копчето и буксите, мисля ще реши проблема.
    Last edited by tonov; 24-08-2010 at 13:24.
    166 2,4JTD 20V Sportronic Edizione collezionisti
    ex 156 2,4JTD; ex 146ti; ex 145 1,6 boxer

  4. #4

    Default

    Quote Originally Posted by tonov View Post
    Колега doomy, всичко това е вярно за пасажерския прозорец, но трябва да отбележим, че шофьорската врата е с комфорт модул. Може проблемът да е навсякъде по веригата копче-букси-кабели-модул. Все пак едно почистване с контактен спрей на копчето и буксите, мисля ще реши проблема.


    мда прав си, аз от жици и токове не разбирам, амм написах го,защото човека каза,че релето (ли там какво е) прави "цък" , но нищо не се случва при мен беше същото и така си реших проблема пък и работата е малко и лесна и ако не става да се търси проблема на местата упоменати от теб Поздрави !!!

  5. #5

    Default

    Колега, щом релето цъка, проблемът не е в копчето. Провери релето.

  6. #6
    Moderator diapper's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    София,Люлин 8
    Posts
    864

    Default

    Благодаря на всички...тия дни нямам време да я погледна
    Като видя какво е дереджето ще пиша
    Alfa Romeo 146 Junior 1.4i 16V Twin Spark 103hp 98'

  7. #7
    Запален алфист markoff's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    София; Сливен
    Age
    42
    Posts
    354

    Default

    Колеги, само при мен ли не се затваря шофьорския прозорец с едно натискане?
    И осветлението в купето гасне веднага като затворя вратата?
    Възможно ли е да имам нещо изгоряло или просто като нямам осветление в багажника, абс, климати и т.н. са ме отрязали и от тая екстра?
    146 1.3 боксер 1996г. EX
    156 SW 1.9 JTD 8V 2002

  8. #8
    Владо с Алфата oTBpaTuTko's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Варна
    Age
    33
    Posts
    340

    Default

    Мисля, че си без тази екстра!
    Alfa Romeo 147 1.8 Една сбъдната мечта!
    146 1.4 - Темпераментната друсалинда
    Fiat Punto 1.2 - Сефтака

  9. #9
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    определено си без екстрата.
    точка

  10. #10
    Запален алфист markoff's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    София; Сливен
    Age
    42
    Posts
    354

    Default

    Ша са радвам на ел. стъклата тогава и ша си трая.
    146 1.3 боксер 1996г. EX
    156 SW 1.9 JTD 8V 2002

  11. #11
    Владо с Алфата oTBpaTuTko's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Варна
    Age
    33
    Posts
    340

    Default

    Quote Originally Posted by markoff View Post
    Ша са радвам на ел. стъклата тогава и ша си трая.
    Тя пък една екстра.... ;}~
    Alfa Romeo 147 1.8 Една сбъдната мечта!
    146 1.4 - Темпераментната друсалинда
    Fiat Punto 1.2 - Сефтака

  12. #12
    Младши алфист Kilibo's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Sofia, Bulgaria
    Posts
    9

    Default

    На мен пък шофьорското стъкло ми се прибира супер бавно, а ако го сваля до долу, после трябва да му помагам с ръка, за да се вдигне. Май ще трябва да махам кората?

  13. #13
    **\/** tonov's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Мездра
    Age
    49
    Posts
    4,221

    Default

    Quote Originally Posted by Kilibo View Post
    На мен пък шофьорското стъкло ми се прибира супер бавно, а ако го сваля до долу, после трябва да му помагам с ръка, за да се вдигне. Май ще трябва да махам кората?
    Май Трябва да почистиш старата смазка от релсата по която се движи машинката и да сложиш нова смазка.
    166 2,4JTD 20V Sportronic Edizione collezionisti
    ex 156 2,4JTD; ex 146ti; ex 145 1,6 boxer

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •