Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 31

Thread: 100 Вата крушки на късите???!?!?!?!!!

  1. #16
    циничен ницшеанец търтей's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    7,058

    Default

    бате само да те светна че на алфа фаровете не са мислени за дупките и неосветените и немаркирани пътища в българия
    второ - ако си ги ругулирал сам 99% си си оставил ръцете затото късите НЕ светят на еднакво ниво
    тези коли се регулират на дълги
    късия ляв свети ниско за да не пречи на насрещните водачи
    Не о хлѣбѣ единѣмъ живъ будетъ человѣкъ

  2. #17

    Default

    Quote Originally Posted by ??????
    ???? ???? ?? ?? ?????? ?? ?? ???? ???????? ?? ?? ??????? ?? ??????? ? ???????????? ? ??????????? ?????? ? ????????
    ????? ?? ??? ???????? ???????? ?????? ?????? ????? ????? ? ?? ????? ?????? ? ?? ???? ? ?? ??????????? ?? ??? ?????? ????? ?? ? ? ??? ???? ?? ????? ?? ???????.? ? ???????? ?? ?? ?? ????.
    ________
    IOLITE VAPORIZER REVIEW
    Last edited by santo_traficante; 24-02-2011 at 14:43.

  3. #18
    Deadliest Catch Dexer's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    42
    Posts
    978

    Default

    [quote=santo_traficante]
    Quote Originally Posted by "търтей":1mvaluh8
    бате само да те светна че на алфа фаровете не са мислени за дупките и неосветените и немаркирани пътища в българия
    малко не съм съгласен тукмойте фарове светят много добре и се вижда хубаво и на къси и на дългикрушки не съм сменял карам си я с тея дето си дойде от Австрия.а и фаровете не са ми нови.[/quote:1mvaluh8]
    Мда, сигурен съм, че са ти ОК, най-много страдаме с фаровете на 155. които са много по-зле от на 156...
    Но, това с рефлекторите си важи за всички..., аз вчера гледах моите и видях, че скобите на стъклото са се разхлабили и на практика фра не е херметично затворен, сещате се кво става вътре с рефлектора...

    === 75 1.8 T '86 ===
    === 156 SW 2.4 JTD '01 ===

    If Rust Is Lighter Than Carbon Fibre, My 75 Is A Superleggera!

  4. #19
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by търтей
    бате само да те светна че на алфа фаровете не са мислени за дупките и неосветените и немаркирани пътища в българия
    второ - ако си ги ругулирал сам 99% си си оставил ръцете затото късите НЕ светят на еднакво ниво
    тези коли се регулират на дълги
    късия ляв свети ниско за да не пречи на насрещните водачи
    Га че ли ми се струва че пак не си у час Нема лупи дет се регулират на дълги Аз съм си регулирал фаровете сам и не само на мойта кола ами и на няколко клубни и мога да ти кажа че се справям доста по-добре от стендовете в някой големи сервизи
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  5. #20
    циничен ницшеанец търтей's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    7,058

    Default

    Quote Originally Posted by Bobo
    Quote Originally Posted by търтей
    бате само да те светна че на алфа фаровете не са мислени за дупките и неосветените и немаркирани пътища в българия
    второ - ако си ги ругулирал сам 99% си си оставил ръцете затото късите НЕ светят на еднакво ниво
    тези коли се регулират на дълги
    късия ляв свети ниско за да не пречи на насрещните водачи
    Га че ли ми се струва че пак не си у час Нема лупи дет се регулират на дълги Аз съм си регулирал фаровете сам и не само на мойта кола ами и на няколко клубни и мога да ти кажа че се справям доста по-добре от стендовете в някой големи сервизи
    тва че ти можеш сам (за което не спора ни най-малко) не значи че и колегата може
    а за дългите - на дълги и на къси е различна картината на фаровете и ако не я знаеш е по-добре на дълги - поне моя опит това показва
    ма мое и да греша
    Не о хлѣбѣ единѣмъ живъ будетъ человѣкъ

  6. #21

    Default

    Това с регулирането на дълги ми изкефи на макс

    Относно стендовете за регулиране, аз още не съм виждал някой който да знае точно как да регулира стенда така, че сам е най-добре срещу стена на около 10 метра от нея....двата фара на къси трябва да светят на едно ниво....Регулираш и излизаш в тъмна уличка да видиш как светят, ако не ти харесва пак отиваш на стената и така до като си доволен.

    Най-бързата Българска Алфа на писта 147QVD, 159 2.4QVDm, Crosswagon Edition Nero, Aprilia SR 50 Tetsuya Harada Replica
    " Marco Cavigioli champion IRC 2WD with Fiat Grande Punto DIESEL"
    "Seat Leon TDI champion WTCC 2008"

  7. #22
    Татю алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    1,502

    Default

    Аз преди време бях пускал даже тема къде могат да ми регулират фаровете (светеха много ниско), но в крайна сметка го направих също сам. Намерих в нета какъв е стандартът за дължината на покритието за късите (за да не блести на насрещните), застанах на паркинга срещу една стена на приблизително такова разстояние и с врътките ги натъкмих вертикално и хоризонтално. Оттогава нямам грижи вечер - преди това бях решил, че нещо не съм добре с очите и не мога да карам нощем

    Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 16v Elegante+Sport MY.08
    Alfa Romeo 155 1.8TS Sport MY.95

  8. #23

    Default

    И аз да споделя скромния си опит с Алфа 146, внос от Италия. Фаровете са технически изправни, крушките са Philips Vision Plus (+50% осветяемост). Регулирах сам фаровете, имам площадка и екран за целта. Регулирането го правих на къси светлини, според нашите условия, при които десният фар осветява банкета и е вдигнат малко по-нагоре от левия, т.е. свети по-надалеч. Левият осветява пространството пред колата и е настроен така, че да не заслепява насрещно идващите автомобили. След като извърших регулировката установих нещо странно - при включване на дълги светлини левия фар започва да свети така, че вади очите на кацащите самолети (разбирай - много нависоко). Опитвах отново с регулировки и накрая стигнах до извода, че самият ляв фар е направен така, че когато са правилно регулирани дългите, на къси свети непосредствено пред колата. Според един приятел това е някакъв италиански стандарт, аз не го твърдя, просто това ми казаха впоследствие. Та за момента колата има идеални къси, много рядко пътува извън града и още по-рядко се случва да е нощем, за да се ползват дългите. Ако все пак твърдението, че според италианския стандарт фаровете се регулират по този начин е вярно, има логика при "наши" настройки насочеността на лъча да се променя, не знам каква точно е вътрешната конструкция на фара, не съм го разглобявал. Не съм виждал как стоят нещата и с други 145/6 внос от Германия да речем.
    Alfa Romeo 145 1.9 JTD

  9. #24
    хмммммммммм slav40's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    София
    Age
    42
    Posts
    883

    Default

    [quote="Max"]И аз да споделя скромния си опит с Алфа 146, внос от Италия. Фаровете са технически изправни, крушките са Philips Vision Plus (+50% осветяемост). Регулирах сам фаровете, имам площадка и екран за целта. Регулирането го правих на къси светлини, според нашите условия, при които десният фар осветява банкета и е вдигнат малко по-нагоре от левия, т.е. свети по-надалеч. Левият осветява пространството пред колата и е настроен така, че да не заслепява насрещно идващите автомобили. След като извърших регулировката установих нещо странно - при включване на дълги светлини левия фар започва да свети така, че вади очите на кацащите самолети (разбирай - много нависоко). Опитвах отново с регулировки и накрая стигнах до извода, че самият ляв фар е направен така, че когато са правилно регулирани дългите, на къси свети непосредствено пред колата.
    A бе пич (имам в пред вид търтей)-цитат от предния ти пост:"тва че ти можеш сам (за което не спора ни най-малко) не значи че и колегата може " -ти откога ме познаваш,та разбра,че не мога да регулирам 1 фар.Според мен тва е работа за 2-ро класници или поне всеки шофьор който разпознава акумулатор от двигател би го направил.На теб ако ти трябва висше за да свършиш тази работа незначи,че всеки е с "вързани ръце"!Аз съм в същото положение в което се намира "Маx"!НЕДЕЙ да се изказваш неподготвен.Аз може много много да не разбирам от коли,но простите неща като регулиране на фарове(за някой личности доста сложна операция)мисля че не са тема на раговор щот се издразних по тая тема!
    ИЗВИНЯВАЙ ако съм те обидил с нещо,но ти ме обиди с този си "post" така,че мисля че сме квит

  10. #25
    AO member Dodo 155's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    2,381

    Default

    Quote Originally Posted by KGB
    Това с регулирането на дълги ми изкефи на макс

    Относно стендовете за регулиране, аз още не съм виждал някой който да знае точно как да регулира стенда така, че сам е най-добре срещу стена на около 10 метра от нея....двата фара на къси трябва да светят на едно ниво....Регулираш и излизаш в тъмна уличка да видиш как светят, ако не ти харесва пак отиваш на стената и така до като си доволен.
    Това е истината

  11. #26
    Болен алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    44
    Posts
    1,113

    Default

    Вчера се позагледах къде ми светят фаровете и при мен е както казва Търтея левия свето по надолу от десния ама все пака не са регулирани от как дошла от Итали
    98` Alfa Romeo 145 1.4i 16V Twin Spark 103 mad italian horses...

  12. #27
    циничен ницшеанец търтей's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    7,058

    Default

    Quote Originally Posted by MONI
    Влевия свето по надолу от десния
    по мое инфо това е стандарта за братска италия - виж дългите ако са ти на eдно ниво начи всичко е ок

    а и за ко са ти къси - то улиците осветени дупки няма ...
    Не о хлѣбѣ единѣмъ живъ будетъ человѣкъ

  13. #28
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by Dodo 155
    Quote Originally Posted by KGB
    Това с регулирането на дълги ми изкефи на макс

    Относно стендовете за регулиране, аз още не съм виждал някой който да знае точно как да регулира стенда така, че сам е най-добре срещу стена на около 10 метра от нея....двата фара на къси трябва да светят на едно ниво....Регулираш и излизаш в тъмна уличка да видиш как светят, ако не ти харесва пак отиваш на стената и така до като си доволен.
    Това е истината
    Това съвсем не е истината левия фар винаги е по ниско от десния Ако гледате и рекламите на ксенон дори по света, петното от ляво е по късо отколкото отдясно
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  14. #29
    хмммммммммм slav40's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    София
    Age
    42
    Posts
    883

    Default

    Quote Originally Posted by Bobo
    Quote Originally Posted by Dodo 155
    Quote Originally Posted by KGB
    Това с регулирането на дълги ми изкефи на макс

    Относно стендовете за регулиране, аз още не съм виждал някой който да знае точно как да регулира стенда така, че сам е най-добре срещу стена на около 10 метра от нея....двата фара на къси трябва да светят на едно ниво....Регулираш и излизаш в тъмна уличка да видиш как светят, ако не ти харесва пак отиваш на стената и така до като си доволен.
    Това е истината
    Това съвсем не е истината левия фар винаги е по ниско от десния Ако гледате и рекламите на ксенон дори по света, петното от ляво е по късо отколкото отдясно
    Естествено че е така,само че на алфата е прекалено ниско лявото петно

  15. #30
    AO member Dodo 155's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    2,381

    Default

    Quote Originally Posted by Bobo
    Quote Originally Posted by Dodo 155
    Quote Originally Posted by KGB
    Това с регулирането на дълги ми изкефи на макс

    Относно стендовете за регулиране, аз още не съм виждал някой който да знае точно как да регулира стенда така, че сам е най-добре срещу стена на около 10 метра от нея....двата фара на къси трябва да светят на едно ниво....Регулираш и излизаш в тъмна уличка да видиш как светят, ако не ти харесва пак отиваш на стената и така до като си доволен.
    Това е истината
    Това съвсем не е истината левия фар винаги е по ниско от десния Ако гледате и рекламите на ксенон дори по света, петното от ляво е по късо отколкото отдясно
    Аз с моите -3 диоптъра си виждам много добре като ги настроя равномерно
    Така, както казваш е вярно, за да не свети на отсрещните водачи, но разликата е малка. Не е както казват колегите единият да е забоден в земята
    Аз съм малко кьорав и обичам да ми свети хубаво

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •