Results 1 to 5 of 5

Thread: Разтресе се пущината...

  1. #1
    Запален алфист
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Пловдив
    Posts
    252

    Default Разтресе се пущината...

    Здравейте колеги,

    Винаги съм се гордял, че колата ми е перфектна и няма за какво да се хвана. Обаче миналата седмица като тръгнах на почивка и ме заболя сърцето. Над 120 км/ч колата просто почна да си се тресе. Увеличих скороста, набира и се държи нормално и в червените обороти, обаче си тресе. Това за пръв път ми се случва въобще. Преди да тръгна, налях догоре Shell 95 V power. Разхода не ми е мръднал - около 7 /с екстремно каране и с климатик непрекъснато/.

    Ако някой има идея от какво може да е проблема, му благодаря предварително.

    Безаварийно на всички!
    ALFA ROMEO 146 1.6 TS 16V 1998
    ПЛОВДИВ

  2. #2
    Черная Молния MUROMAN's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    СОФИЯ-Подуене
    Age
    39
    Posts
    3,446

    Default

    Крива джанта.
    Ако е тресене от мотора ,може да е мПХ/моторче на празен ход/да е запушено и да не държи добри обороти , някой от цилиндрите също може да е . Може от някой от маркучите на вакума да е и да дърпа въздух от някъде и да тресе и да не работи равномерно.
    Но така само газаем пич най-добре майстор да я види.
    ALFA ROMEO 155 1.8TS MY95 SPORT -The Legend - бивша


    Renault Megane II Grand Tour-2004г

  3. #3

    Default

    Quote Originally Posted by hollyman_R View Post
    Здравейте колеги,

    Винаги съм се гордял, че колата ми е перфектна и няма за какво да се хвана. Обаче миналата седмица като тръгнах на почивка и ме заболя сърцето. Над 120 км/ч колата просто почна да си се тресе. Увеличих скороста, набира и се държи нормално и в червените обороти, обаче си тресе. Това за пръв път ми се случва въобще. Преди да тръгна, налях догоре Shell 95 V power. Разхода не ми е мръднал - около 7 /с екстремно каране и с климатик непрекъснато/.

    Ако някой има идея от какво може да е проблема, му благодаря предварително.

    Безаварийно на всички!
    Джанта, гума, ходова част, тампони двигател, все някое трябва да е.
    Arena Coast Customs

  4. #4
    Младши алфист kiko_m's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Плевен
    Posts
    1

    Default

    виж може да ти е разбито вътрешното каре
    Преди време имах същия проблем

  5. #5
    Запален алфист
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Пловдив
    Posts
    252

    Default Слава Богу...

    Е, слава Богу открих от какво е тресенето. Господ ме е пазил до Пловдив явно.

    Днес, преди да я закарам при моя майстор, рекох да погледна как са стегнати джантите. Лелеее, на предна дясна направо на ръка си се въртяха свободно. Само секретния болт си беше горе-долу позатегнат. Стегнах всичко, и на четирите джанти, излязох да я пробвам - ПУШКА!!! Не мърда, макар че до с. Труд успях само до 170 да стигна.

    Слава Богу, благодаря на колегите, които се отзоваха със съвети и колегиалност.

    Безаварийни километри на всички!!!
    ALFA ROMEO 146 1.6 TS 16V 1998
    ПЛОВДИВ

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •