Results 1 to 10 of 10

Thread: Проблем с 1.8 турбо

  1. #1
    Запален алфист Michelinov's Avatar
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    София
    Age
    32
    Posts
    131

    Default Проблем с 1.8 турбо

    Ето какво се случи днес - карам си аз кьм работа и по пьтя натам колата беше перфекна - на пьрва и на 2ра си мяташе задницата всичко точно но после като я оставих да работи на място както си работеше започна да се тюфка,като и дам газ нищо не става,а потегля ли колата само се лашка и изобщо не иска да се движи...постоянно припуква ауспуха...и в краен слачаи дори гасне ....
    Last edited by Michelinov; 20-08-2010 at 02:40.

  2. #2
    Deadliest Catch Dexer's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    42
    Posts
    978

    Default

    Абсолютно същите симптоми при мен бяха вследствие на няколко разхабени ел връзки - масите на комутатора, буксата на ТПС датчика отгоре, където са ти дроселите.

    Провери като за начало.
    От там нататък има доста опции.

    === 75 1.8 T '86 ===
    === 156 SW 2.4 JTD '01 ===

    If Rust Is Lighter Than Carbon Fibre, My 75 Is A Superleggera!

  3. #3
    Запален алфист Michelinov's Avatar
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    София
    Age
    32
    Posts
    131

    Default

    утре ще проверя колега дано си прав че като нещо не е наред по някоя от колите сам като болен

  4. #4
    Deadliest Catch Dexer's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    42
    Posts
    978

    Default

    Ще се радвам да се запознаем някой ден и да се видим, ще ми бъде приятно най-накрая да се запозная с някой собственик на колата ти

    === 75 1.8 T '86 ===
    === 156 SW 2.4 JTD '01 ===

    If Rust Is Lighter Than Carbon Fibre, My 75 Is A Superleggera!

  5. #5

    Default

    Quote Originally Posted by Michelinov View Post
    Ето какво се случи днес - карам си аз кам работа и по патя натам колата беше перфекна - на парва и на 2ра си мяташе задницата всичко точно но после като я оставих на работи на място както си работеше започна да се тюфка като и дам газ нищо не става а потегля ли колата само се лашка и изобщо не иска да се движи ,постоянно припуква ауспуха...и в краен слаи дори гасне ....
    Ако не се лъжа, става дума за бившата кола на DaFuse, даже вчера ч чух как припуква по Златовръх в Лозенец. Един съвет провери си и турбопътищата за пропуски
    145 QV ex.
    146 Boxer TOTAL ex.
    147 T.S. Sele top

    Lancia Dedra 2000 16

  6. #6
    Запален алфист Michelinov's Avatar
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    София
    Age
    32
    Posts
    131

    Default

    проверил сам ги но няма как да е от тях защото като запаля колата работи както трябва,седи си така 10 мин и оттам се започва ...наистина необяснимо е за мен и защо го прави като поработи малко а не веднага ...наистина нз иначе проверих акумулатора и тпс но всичко си е ок има 1 малко прокасала се жичка на тпс но не разбрах как точно да го махна и евентуално отворя за да напахам както си трябва ...ако ли не някакви идеи ?

    ---------- Post added at 18:58 ---------- Previous post was at 18:53 ----------

    Quote Originally Posted by Dexer View Post
    Ще се радвам да се запознаем някой ден и да се видим, ще ми бъде приятно най-накрая да се запозная с някой собственик на колата ти
    и на мен ще ми е приятно да се запозная с човека който има 2 турбота от може би 5 в бг ...стига колата да заработи отново

  7. #7
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by Michelinov View Post
    проверил сам ги но няма как да е от тях защото като запаля колата работи както трябва,седи си така 10 мин и оттам се започва ...наистина необяснимо е за мен и защо го прави като поработи малко а не веднага ...наистина нз иначе проверих акумулатора и тпс но всичко си е ок има 1 малко прокасала се жичка на тпс но не разбрах как точно да го махна и евентуално отворя за да напахам както си трябва ...ако ли не някакви идеи ?

    ---------- Post added at 18:58 ---------- Previous post was at 18:53 ----------



    и на мен ще ми е приятно да се запозная с човека който има 2 турбота от може би 5 в бг ...стига колата да заработи отново
    Я оправи жичката на ТПС-а и после кажи дали има резултат
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  8. #8
    Силно зарибен - облъчен Da_Fuse's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    873

    Default

    За въпросната жичка мога да кажа, че е така от както съм купил колата. Единствено е оголен единият от трите кабела, там където влиза в ТПС-а, но това не е проблем. Пламка, имам аз едни други предположения, но да не казвам преди да съм сигурен.
    Last edited by Mapтo; 20-08-2010 at 01:20.
    Аlfa 75 - 1.8 Turbo 155hp '87
    Lancia Dedra 2.0 Turbo Integrale 180hp '92

    България от векове за векове - НАД ВСИЧКО!

  9. #9

    Default

    Quote Originally Posted by Da_Fuse View Post
    За въпросната жичка мога да кажа, че е така от както съм купил колата. Единствено е оголен единият от труюите кабела, там където влиза в ТПС-а, но това не е проблем. Пламка, имам аз едни други предположения, но да не казвам преди да съм сигурен.
    абе я оправи тая жичка първо. Мурджев не ти го е казал тука така
    Last edited by ne0; 20-08-2010 at 09:14.

    http://www.facebook.com/TempoGarageSofia
    Sotiris Rokkos: "Neno you gave me scary feelings I did not ever feel before in my 30 years experience of racing... you know..."

  10. #10

    Default

    Quote Originally Posted by ne0 View Post
    абе я оправи тая жичка първо. Мурджем не ти го е казал тука така
    м даам той е майстор

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •