Results 1 to 13 of 13

Thread: Проблем с тоците, Моля помагайте !!!

  1. #1
    започва да се пристрастява giliev's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    71

    Default Проблем с тоците, Моля помагайте !!!

    Здравейте, имам проблем с тоците който стана по следния начин: Днес реших да направя Алфата по "фешън". Сложин диодни светлини отпред, които свързах към габаритите. Светеха готино, до тук всичко беше добре. След това смених централната пластмасова конзола, като откачих касетофона и ключа за аварийните - само. След като зглобих всичко, реших да пробвам дали новият пепелник свети и УЖАСА започна. Нито един прибор по таблото (освен часовника) не работи. Няма габарити - никакви. Предните стъкла, които бях свалил не работят, а задните работят. На всичкото отгоре като я подкарах да я прибера (защото прозорците са свалени) започна нещо да прекъсва. Проверих всички предпазители в ляво по волана - здрави са. Не знам какво стана, ако някой има идея, моля да помгне.
    Предварително Благодаря !

  2. #2
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Разглабяш на ново и проверяваш всички връзки.Нещо се е засрало при монтажа.
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  3. #3
    започва да се пристрастява giliev's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    71

    Default

    Това го направих веднага, но не открих проблем. Всичко си беше закачено. Възможно ли е да има някакви грешки в компа ?
    Само да поясня. Нямах предвид, че прекъсва, а придърпва.

  4. #4

    Default

    около 2000 оборота ли го прави?
    1.9JTD 105+

  5. #5
    започва да се пристрастява giliev's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    71

    Default

    Не бе колега "умря" изведнъж.

  6. #6

    Default

    за придърпването питах на кви обороти ги прай. както и да е. тия симптоми ми напомнят на подобен случай в който имаше развалено реле до акумулатора. ама не за сичките неща.
    1.9JTD 105+

  7. #7
    започва да се пристрастява giliev's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    71

    Default

    Да вероятно на около 2000 оборота. Има ли вероятност накой предпазител да е изгорял, който не е вътре по таблото.

  8. #8
    започва да се пристрастява giliev's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    71

    Default

    Колеги, проблемът е вече решен. Кабелите за крушката на пепелника бяха дали на късо и беше изгорял един предпазител, който аз не бях открил. Поради тази причина не работеха толкова неща по колата. Благодаря на всички, които се опитаха да ми помогнат !

  9. #9

    Default

    Quote Originally Posted by giliev View Post
    Колеги, проблемът е вече решен. Кабелите за крушката на пепелника бяха дали на късо и беше изгорял един предпазител, който аз не бях открил. Поради тази причина не работеха толкова неща по колата. Благодаря на всички, които се опитаха да ми помогнат !
    Колега кажи кой бушон е бил че имам същия проблем ?

    п.п. Или ако някой друг знае да каже, моля ви спешно е.
    Last edited by d1lian; 14-02-2013 at 17:40. Reason: пп

    Alfa Romeo 146 1.6 TS '98 - EX ; Alfa Romeo 156 1.9 JTD '00 ; Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD 16v '03 - ex ; Alfa Romeo 166 2.4 20v '04 Alfa Romeo 159 SW 2.4 20v '07

  10. #10
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by d1lian View Post
    Колега кажи кой бушон е бил че имам същия проблем ?

    п.п. Или ако някой друг знае да каже, моля ви спешно е.
    Провери F-15

    Но ако и при теб е дала накъсо крушката, по-скоро ще е B11:

    Last edited by ecotronic; 14-02-2013 at 18:02.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  11. #11

    Default

    Quote Originally Posted by giliev View Post
    Здравейте, имам проблем с тоците който стана по следния начин: Днес реших да направя Алфата по "фешън". Сложин диодни светлини отпред, които свързах към габаритите. Светеха готино, до тук всичко беше добре. След това смених централната пластмасова конзола, като откачих касетофона и ключа за аварийните - само. След като зглобих всичко, реших да пробвам дали новият пепелник свети и УЖАСА започна. Нито един прибор по таблото (освен часовника) не работи. Няма габарити - никакви. Предните стъкла, които бях свалил не работят, а задните работят. На всичкото отгоре като я подкарах да я прибера (защото прозорците са свалени) започна нещо да прекъсва. Проверих всички предпазители в ляво по волана - здрави са. Не знам какво стана, ако някой има идея, моля да помгне.
    Предварително Благодаря !
    Колега, снимай как си го направил това със диодите, да видим как се е получило



  12. #12

    Default

    На схемата не мога да се ориентирам обаче мога да обясня къде намерих въпросният 10 амперов бушон, който спира абсолютно всичко - таблото не свети, не отчита горивото, не работи километраж, обортомер, габарити и за друго не се сещам. Знам че имаше само светлини - къси и дълги. Та въпросният бушон при моя модел се намира по нагоре от другите бушони. Има две пластмасови мрежички, които се махат - мрежичка отдолу и отгоре. Този се намираше под горната мрежичка с бушони - най-левия бушон мисля че беше. Просто не мога да си обясня как 10А бушон може да предпазва толкова много неща. Поздрави и дано това помогне на някой който му даде на късо от запалката (при мен беше от лампата на пепелника). Поздрави!

    п.п А забравих и температурата на охладителната течност не отчиташе.
    Last edited by d1lian; 15-02-2013 at 12:33. Reason: пп

    Alfa Romeo 146 1.6 TS '98 - EX ; Alfa Romeo 156 1.9 JTD '00 ; Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD 16v '03 - ex ; Alfa Romeo 166 2.4 20v '04 Alfa Romeo 159 SW 2.4 20v '07

  13. #13
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Най-вероятно е бил именно бушон B11. На схемата съм го оградил в червено и е един от тези над модула B1 (B1 е таблото с другите предпазители)


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •