Results 1 to 13 of 13

Thread: Каква музика са сложили на ГТВ-тата?

  1. #1

    Default Каква музика са сложили на ГТВ-тата?

    При всички ли е еднаква музиката,която е сложил производителя,на коя марка е,какво включва и колко вата е?Замислих се над тия въпроси.Мойто СД е Кенууд,чете само сд-та и се чудех дали е оригинално.Отпред на предните врати имам малка пищялка и говорител на всяка,отзад имам 2 елипси и нещо между тях под третия стоп.Това какво е?Колко вата би трябвало да е музиката?

  2. #2
    Малкото рибарче от Бургас b_angelov's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Бургас
    Age
    41
    Posts
    1,814

    Default

    Аз съм със скромен плеър - SONY CDX-GT410U с USB, MP3 CD, Aux in и дистанционно


    Тонколони във вратите - Blaupunkt GТ
    За задна линия - SONY XS-F1736SE

    Бас каса - http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=42770

    Като цяло е доста по-добре от оригиналното аудио, но има още доста какво да се иска. За справки - Доко
    Alfa Romeo GTV 2.0 16V Twin Spark 150hp
    Alfa Romeo 159 2.4 20V JTDm Q-Tronic 200hp

  3. #3
    Прост Инженер Panchev's Avatar
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Пловдив
    Age
    52
    Posts
    221

    Default

    Бе, той, колегата май за оригиналното аудио питаше, не кой какво си е сложил. Аз, поне, така разбрах заглавието и затова му кликнах.

  4. #4

    Default

    Quote Originally Posted by Panchev View Post
    Бе, той, колегата май за оригиналното аудио питаше, не кой какво си е сложил. Аз, поне, така разбрах заглавието и затова му кликнах.
    Попринцип си прав,питах за оригиналното защото нещо ми е странно.
    Снощи пак си играх с настройки,гледам пише Kenwood 4х45W MOSFET(не знам какво означава това мосфет),гледам отпред 2 малки пищялки,2 говоритела отзад 2 и нещо посредата между тях и така и не мога да го разбера какво е.Някои песни звучат супер,други звучат ужасно.От доста време се чудех проблема къде е.Дали е в настройките,уредбата или качеството на песните които съм направил аудио формат от мп3,понеже чете само аудио.И се чудех дали щом чете само аудио и всичко изглежда фабрично,дали наистина е така.И се оказа,че оригинални аудио дискове звучат супер,вади такъв бас,че се тресат кори и уплътнения...И настройките много фино трябва да се пипат,че те са половината работа-ниските,средните и високи...

    Борко това,което сте направили е супер,ама мен не ме бива така с инструментите...Остава като вариант да я закарам някъде,но като изчетох цялата работа колко е фина и колко старание иска...Стана ми ясно,че никой майстор няма да се старае така,защото ти си я правил за себе си,а те за пари

  5. #5
    Запален алфист SGB's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    София
    Posts
    151

    Default

    Оригиналното радио (в колите преди 2003 е само касетофон) е Clarion, мисля че модела е PU-9907А. В колите от втора фаза изглежда така: http://img219.imageshack.us/i/146052389nu2.jpg/ . Мисля, че се слага и в колите от първа фаза, но просто там е черно. В някои коли към касетофона има и чейнджър за 6 диска. Оригинално в GTV-то има 2 колони с 2 пищялки в предните врати и 2 колони на задната кора, при Spider-a колоните във вратите са същите, но понеже няма кора има една колона с две намотки зад предните седалки.
    Last edited by SGB; 15-08-2010 at 02:50.

  6. #6

    Default

    само като инфо, което аз съм намерил след дълго ровене и което си мисля, че е вярно след "тест"
    навсякъде пишат за стандартния "кларион", че е пълна скръб... същото се отнася и за вградените колони - особено задните... от цялата оригинална аудио система на колата стават единствено високочестотните говорители в предните врати (пищялките) и те наистина стават - четох, че просто и да искаш не можеш да намериш толкова добра пищялка с този размер...
    та с две думи според мен ако не планираш да сменяш колоните в колата, няма смисъл да биеш пари за скъп плеър защото моето лично мнение е, че колоните наистина са пълна скръб... а отзад сигурен ли си, че имаш елипси, защото стандартните говорители са кръгли и честно казано ми е трудно да си представя как без сериозно преправяне и рязане на метал може да се сложи елипса... успех
    Last edited by badmadafaka; 16-08-2010 at 10:42.

  7. #7
    Запален алфист SGB's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    София
    Posts
    151

    Default

    Quote Originally Posted by badmadafaka View Post
    стандартния "кларион", че е пълна скръб...
    Колега найстина, качеството на звука на плайъра е под всякаква критика, а мисля че колоните са още по-зле... Определено ако човек иска да има прилична музика в колата веднага трябва да се отърве от фабричните компоненти, както каза ти с изключение на пищялките. Единствения плюс на оригиналното радио е, че просто е правено за тази конзола и седи перфектно в нея...
    Last edited by SGB; 16-08-2010 at 16:18.

  8. #8

    Default

    ммда, точно това забравих да напиша одеве... с всякакво друго стандартно плеърче остват едни дупки отгоре и отдолу, които не е болка за умиране но визуално определено са по-зле от оригиналдъ... ама ако е само за тази малка подробност във визията не си струва да слушаш по-некачествен звук

  9. #9
    Запален алфист Magiosnika's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    София
    Posts
    135

    Default

    Някой пробвал ни е да набута 8 инча отзад на Спайдър без да реже ламарини? Оригиналния се беше продънил отвсякъде, смених го с евтин 6.5 инчов и резултата е плачевен. Ако се махне черното капаче на задния говорител би трябвало да влезе осмичка, нали?

  10. #10

    Default

    Quote Originally Posted by Magiosnika View Post
    Някой пробвал ни е да набута 8 инча отзад на Спайдър без да реже ламарини? Оригиналния се беше продънил отвсякъде, смених го с евтин 6.5 инчов и резултата е плачевен. Ако се махне черното капаче на задния говорител би трябвало да влезе осмичка, нали?
    Аз съм с тези, а има от същата серия и елипси за вратитеhttp://www.technopolis.bg/b2c/catalo...etailScenario=
    Стъпват върху кората, и махаш металната конзола на оригиналните. Има една подробност, трябва обем за да звукне, аз надупчих кората отдолу, свирят прекрасно и без стъпало въпреки, че се замислям за едно четири-канално, снимки довечера...
    Last edited by Доко; 17-08-2010 at 14:08.

  11. #11
    Запален алфист Magiosnika's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    София
    Posts
    135

    Default

    Quote Originally Posted by Доко View Post
    Аз съм с тези, а има от същата серия и елипси за вратитеhttp://www.technopolis.bg/b2c/catalo...etailScenario=
    Стъпват върху кората, и махаш металната конзола на оригиналните. Има една подробност, трябва обем за да звукне, аз надупчих кората отдолу, свирят прекрасно и без стъпало въпреки, че се замислям за едно четири-канално, снимки довечера...

    Колега питах за кръглия говорител отзад на спайдър, само 1 е нали знаеш.

  12. #12
    Запален алфист SGB's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    София
    Posts
    151

    Default

    От това което прочетох в нета не е много сполучливо, защото като като поизрежеш ламарината на отвора и става доста нестабилно. Другия проблем е, че самата ламарина не е достатъчно равна и въздуха минава между нея и "дъската" на която е монтиран говорителя. За съжеление това е само нещо което съм прочел, не мога да ти помогна с личен опит, но поне според мен ако човек реши да го прави, ще му намери цаката.
    На това попаднах в интернет:
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails DLS%20baksida.jpg   DLSPPL~2.JPG   Slusteg.jpg  

  13. #13

    Default

    Quote Originally Posted by Magiosnika View Post
    Колега питах за кръглия говорител отзад на спайдър, само 1 е нали знаеш.
    Сори, обърках моделите

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •