Results 1 to 11 of 11

Thread: Последно реших да си купя ксенонче

  1. #1

    Default Последно реших да си купя ксенонче

    Значи реших да си сложа ксенон на късите,изчетох мн информация,гледах мн ксенони в нета и в магазина един китайски и един на луксима.Мой приятел,който продава авточасти ми каза,че Луксимата са китайски също,само,че по-скъпи.Има ли разлика?Крушките би трябвало да са HB3,колата е АР ГТВ `99.
    Относно цвета,келвините,наистина ли над 6000к,по-специално 8000-10 000-12 000 правят стена при дъжд и мъгла и гледах графи как намалява светлинния поток,лумините в проценти,като 12 000 свети на 61% ако не се лъжа.4300 наистина ли е сток вариант който слагат производителите и свети 3200 лумина,иначе казано 100% според графата която гледах.Светлината,която се вижда отвътре я дават бяла,близка до дневната,а отвън тъй като фаровете ми имат лупи,би трябвало да синее,тогава отвън визуално,ще се виждат синкави?Ще има ли разлика отвън и по-маниашки вид ако сложа 6000к или 8000 или 10 000?И наистина ли ще намалее силата на фаровете и ще прави ли стена при дъжд и мъгла?
    И какъв ксенон препоръчвате вие?Слим или нормален,на каква фирма,на каква цена?
    Много въпроси,но вече се обърках,а ще вкарвам колата за смяна на ремъци,ролки,кората на картера ще оправям(заради хубавите ни пътища) и искам и ксенона да сложа за да останат в главата ми като неизпълнени само ламбо вратите и чипа и филтъра

  2. #2
    iS-killer Abar7h's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    София
    Age
    33
    Posts
    756

    Default

    Наистина чисто практично погледнато над 6000к няма смисъл да се слага, повечето производители слагат 4300к, а за Луксимата мисля че са си добри все пак, но да се изкажат по-знаещите колеги.
    Alfa Romeo 146 1.6TS '97 - ex
    Fiat Grande Punto 1.4 Dynamic - ex
    BMW 328i

  3. #3
    Невървежен Satanism's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Odense, DK/София
    Age
    35
    Posts
    2,604

    Default

    Quote Originally Posted by Abar7h View Post
    Наистина чисто практично погледнато над 6000к няма смисъл да се слага, повечето производители слагат 4300к, а за Луксимата мисля че са си добри все пак, но да се изкажат по-знаещите колеги.
    и с 6 е кофти дори като е мокро...най-добре е с 5000 за мокро, 2 пъти по-добре от 6..за по-сините да не говорим...а цвета на 5 е чисто бял...
    156SW JTD 20V Distinctive - Injected with a poison

    OEM & Ventura Garage
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?p=1111314 -как аз бях измамен от Аrti156SW

  4. #4

    Default

    Quote Originally Posted by Satanism View Post
    и с 6 е кофти дори като е мокро...най-добре е с 5000 за мокро, 2 пъти по-добре от 6..за по-сините да не говорим...а цвета на 5 е чисто бял...
    5000 или 4300,кое е по-доброто като цяло?
    И не разбрах като сложа примерно 4300-5000 навън като ги гледам ще синеят ли заради лупата(така пише,че би трябвалото да е)?

  5. #5
    Невървежен Satanism's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Odense, DK/София
    Age
    35
    Posts
    2,604

    Default

    Quote Originally Posted by MaxPayne View Post
    5000 или 4300,кое е по-доброто като цяло?
    И не разбрах като сложа примерно 4300-5000 навън като ги гледам ще синеят ли заради лупата(така пише,че би трябвалото да е)?
    4300 леко жълтее, 5000 е чисто-бял.Иначе 4300 излъчва повече светлина от 5000 и на мокро ще е още по-добре.Но тези над 5000 все по-малко виждаш с тях на мокро...аз бях с 10000(дали бяха 10000 е друг въпрос) едно време, минах на 8, после на 6...и чак на 5 беше като хорат ана мокро
    156SW JTD 20V Distinctive - Injected with a poison

    OEM & Ventura Garage
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?p=1111314 -как аз бях измамен от Аrti156SW

  6. #6
    Barbarian AttilaSL's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Weston-super-Mare UK
    Age
    45
    Posts
    312

    Default

    Аз съм със 6000,и съм много доволен как се вижда в дъжда,а тук при нас на Албиона си вали честичко.А зимата беше направо приказка .
    Alfa Romeo 156 2.4 JTD 2003 г 150+

  7. #7
    Невървежен Satanism's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Odense, DK/София
    Age
    35
    Posts
    2,604

    Default

    Quote Originally Posted by atilasl View Post
    Аз съм със 6000,и съм много доволен как се вижда в дъжда,а тук при нас на Албиона си вали честичко.А зимата беше направо приказка .
    Като си сложиш 5, ще разбереш за какво ти говоря
    156SW JTD 20V Distinctive - Injected with a poison

    OEM & Ventura Garage
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?p=1111314 -как аз бях измамен от Аrti156SW

  8. #8
    Barbarian AttilaSL's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Weston-super-Mare UK
    Age
    45
    Posts
    312

    Default

    ,може би на другата Алфичка,че тази мисля да я карам да я карам в БГ,и да я продавам на части.Много неща се появиха за правене,а тук не си заслужава.
    Alfa Romeo 156 2.4 JTD 2003 г 150+

  9. #9
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    4300к свети бяло с топъл оттенък. НЕ може да се каже че е жълтеникаво. видимостта е много добра и действа доста ненатоварващо. за това производителите слагат такъв.
    5000к свети бяло че чак малко стерилно . мен леко ме дразни.
    6000к свети със син оттенък, на дъжд е кофти и светлината според мен дразни. по-високите не са пригодни за реална употреба.
    при измерването на лумените участва и факта че човешкото око възприема с различна чувствителност светлина с различна дължина на вълната. за стандарт се взима чувствителността за бялата светлина и тя за това в твоя пример е дадена 100% , за това колкото по-различен е цвета ,толкова по-малко са лумените. иначе крушките като мощност са си същите.
    какъв да е ксенона, слим или обикновен зависи най-вече дали има място за монтажа.цена около 120лв мисля че е нормална , избери тоя с най-дълга гаранция. луксимата мисля че не си заслужават парите иначе то е ясно че всичко се произвежда в китай.
    точка

  10. #10

    Default

    Quote Originally Posted by kolev View Post
    4300к свети бяло с топъл оттенък. НЕ може да се каже че е жълтеникаво. видимостта е много добра и действа доста ненатоварващо. за това производителите слагат такъв.
    5000к свети бяло че чак малко стерилно . мен леко ме дразни.
    6000к свети със син оттенък, на дъжд е кофти и светлината според мен дразни. по-високите не са пригодни за реална употреба.
    при измерването на лумените участва и факта че човешкото око възприема с различна чувствителност светлина с различна дължина на вълната. за стандарт се взима чувствителността за бялата светлина и тя за това в твоя пример е дадена 100% , за това колкото по-различен е цвета ,толкова по-малко са лумените. иначе крушките като мощност са си същите.
    какъв да е ксенона, слим или обикновен зависи най-вече дали има място за монтажа.цена около 120лв мисля че е нормална , избери тоя с най-дълга гаранция. луксимата мисля че не си заслужават парите иначе то е ясно че всичко се произвежда в китай.
    75лв е китайски без никаква гаранция
    90лв е с 6 месеца
    110лв с 12 месеца

    Да взема такъв от 90лв 4300к ли?Той ли свети най-хубаво?5000к няма ли да е по-добре?6000к в дъжд на мен ми се струва,че го няма никакъв отвътре се виждаше гадно по мокрия път а бях в града и беше осветено.Ако си сложа 4300к отвътре светлината би трябвало да я виждам като дневна,а отвън как ще е?С топъл отенък ли,да жълтее?Ако сложа 5000к ще бъде кристално бяло отвън и отвътре така ли?Фаровете ми са с лупи...

  11. #11
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    въпрос на вкус е кой ще ти хареса. накарай твоя човек да сложите на единия фар 4300, а на другия 5000 и ги сравни с кой повече ти харесва, но през нощта. иначе после може да си ги смениш, разликата е само в крушките, а те вече се продават на бройка и на поносима цена.
    точка

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •