Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 18 of 18

Thread: За датчика на огледалото и климатроника - 156

  1. #16
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Quote Originally Posted by Satanism View Post
    Това, че е за външна температура ми е ясно.
    Въпроса ми е, климатроника ползва ли тоя датчик и борд компютъра от него ли взема информация за външната температура?
    Явно съм бил прекалено иносказателен.
    Да,това е датчикът от който всичката електроника чете стойността на външната температура.
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  2. #17
    Невървежен Satanism's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Odense, DK/София
    Age
    35
    Posts
    2,604

    Default

    Quote Originally Posted by Peter_63 View Post
    Признавам че сте прави, само дето не са +4, а +2 градуса. Трябваше по-рано да отворя менюъла, ето какво пише там:

    --------------------------------------
    WARNING:
    The climate control compressor cannot work when the outside temperature is less than 2°C. Therefore, it is recommended that the internal air recirculation function is not used when the outside temperature is low, as the windows could mist over rapidly.
    --------------------------------------

    Колега Satanism, само не ми стана ясно какво имаш предвид като казваш: "... климатроника управлява дали въздуха да влиза отвън или да циркулира вътрешния ...". Аз си мислех, че компресорът върти вътрешния въздух само ако се включи бутона "Air Recirculation", ама изглежда досега съм бил в пълна заблуда . Сори, ако се откланям от темата.
    Не знам на старите 156-ци дали е така, ама на фейслифта с двузоновия климатроник има и двойно ауто така да се каже, където колата сама решава, дали ще върти един и същи въздух в купето или ще вкарава свеж въздух отвън или пък ще прави смесица(тоест 10мин вътрешен, 2мин външен примерно)...та затова е важно да е изправен тоя датчик, защото температурата на външния въздух е от значение за това 2-ро ауто.
    156SW JTD 20V Distinctive - Injected with a poison

    OEM & Ventura Garage
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?p=1111314 -как аз бях измамен от Аrti156SW

  3. #18
    Старши алфист nikolaaaay's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Sofia
    Age
    47
    Posts
    2,267

    Default

    Quote Originally Posted by Satanism View Post
    Не знам на старите 156-ци дали е така, ама на фейслифта с двузоновия климатроник има и двойно ауто така да се каже, където колата сама решава, дали ще върти един и същи въздух в купето или ще вкарава свеж въздух отвън или пък ще прави смесица(тоест 10мин вътрешен, 2мин външен примерно)...та затова е важно да е изправен тоя датчик, защото температурата на външния въздух е от значение за това 2-ро ауто.
    Естествено, че климатроника отчита външната температура. Ако му зададеш да стане 24 градуса в купето, а навън е 23, изобщо няма да духа студено от клапите. Ако му сложиш едната зона 20, другата 25 - ще духа от едната топло, от другата студено.
    Ама дали взима инфото от огледалото, не знам. При мен на борда си показва много точно външната температура, а климатика е ебати хладилника.

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •