Results 1 to 8 of 8

Thread: Висят два маркуча под колата - задна част

  1. #1
    любител Kiber's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Sofia/Varna
    Posts
    82

    Default Висят два маркуча под колата - задна част

    Привет,

    Днес забелязах, че под колата ми висят два маркуча - около 2,5 см. в диаметър - кога са виснали незнам...

    Въпроса ми е, дали имате идея какви може да бъдат тези маркучи. Разположението им е симетрично, от двете страни на автомобила, под задните седеалки като местоположение.

    Висят на около 5 пръста от земята и това ме тревожи. Ще ми се да си кача колата на канал да ги прикрепя със свински опашки, но май обществените/безплатни канали в София са на свършване. Идеи и за това?
    2002 Alfa Romeo 156 1.9 JTD Sportwagon
    .

  2. #2
    Старши алфист KirilSol's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Варна
    Posts
    826

    Default

    Quote Originally Posted by Kiber View Post
    Привет,

    Днес забелязах, че под колата ми висят два маркуча - около 2,5 см. в диаметър - кога са виснали незнам...

    Въпроса ми е, дали имате идея какви може да бъдат тези маркучи. Разположението им е симетрично, от двете страни на автомобила, под задните седеалки като местоположение.

    Висят на около 5 пръста от земята и това ме тревожи. Ще ми се да си кача колата на канал да ги прикрепя със свински опашки, но май обществените/безплатни канали в София са на свършване. Идеи и за това?
    жилата на ръчната спирачка...имат едни скоби които ги държат, ама при теб сигурно ги няма вече
    Aprilia Mojito & XTrail '06 T30 QR25 AT
    Ex Alfa 156 1.8 TS Sportwagon '00 /Alfa164 2.0 TS /Alfa155 2.0 TS /Alfa33 1.5 4x4
    Lancia Ypsilon '02

  3. #3

    Default

    тва са спирачните маркучи. те си имат щипки за резервоара. нужно само да легнеш отстрани на колата и ще ги видиш каде се закачат.

    не е задължително да са счупени щипките. погледни и ги закачи. сигурен съм че са се изхлузили както беше при мен
    1.9JTD 105+

  4. #4

    Default

    Quote Originally Posted by KirilSol View Post
    жилата на ръчната спирачка
    Това е вярното никакви мъркучи не са, а жила!!!

  5. #5
    Запален алфист svetozar_sosi's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Варна
    Posts
    155

    Default

    вземащ крика, лягаш отдолу, взимаш по една свинска опашка и си за 2 минути отново шевче!

  6. #6

    Default

    Жилата - както се казва - висят ти тирантите......
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  7. #7
    любител Kiber's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Sofia/Varna
    Posts
    82

    Default

    Вярно, че като легнах до Алфичката и можах да стигна до мястото да закрепя жилото със свинска опашка. Щипката от едната страна бе счупена, от другата - здрава.

    Благодаря за информацията колеги, и за съвета, gjulizar83! Така вече положението е стегнато.
    Last edited by Kiber; 09-08-2010 at 20:28.
    2002 Alfa Romeo 156 1.9 JTD Sportwagon
    .

  8. #8

    Default

    за нищо по добре да питаш тука от колкото да идеш на "майстор" и да ти земе 20 лева
    1.9JTD 105+

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •