Results 1 to 11 of 11

Thread: Надув на турбина GT2256V

  1. #1
    Запален алфист plamen76's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    Бургас
    Age
    47
    Posts
    198

    Default Надув на турбина GT2256V

    Здравейте колеги.Та въпроса ми е такъв;След смяна на поредната турбина(старата се помъчи да работи без масло след спукан картер но не я огря)Та новата в момента има надув от 1.4bar(старата беше със същото налягане),но при рязко ускорение прави един пик от 1-1.2bar и го поддържа през цялото време на ускорението.Но при старата турбина този пик бе за части от секундата и след това плавно увеличаване на налягането и ме притеснява тази разлика.Моля за идеи?

    П.п.При всяко ускорение се чува едно доста силно съскане което не беше привидно при старата турбина и ме притеснява дали няма някакво вътрешно налягане
    Last edited by plamen76; 06-08-2010 at 20:59.
    ALFA ROMEO 159 2,4 JTD 210 PS

  2. #2

    Default

    Колега, понеже съм експерементирал и с новата (gt2256) и със старата турбина и личните ми наблюдения са че двете турбини се държат различно и звучат различно, тази наистина съска повече, а аз с правата тръба я чувам и да "киха" като при Blow off-a. Но едно не мога да разбера, казваш прави надув 1,4 бара а после говориш за пик 1-1,2? Значи имаш две величини пик който е за секунда и холд налягане на което пада после и държи при ускорението. Давам пример при мен сега както съм я настроил прави 1,6 пик чуква го и се връща на 1,3 след което плавно стига 1,4-1,45 според зависи натоварването, т,е холда ми е 1,4 горе долу. Пробвал съм и с холд 1,5 но понякога поради Мапа който е сток до 1,5 бара да ме отреже понеже записва грешка пренадуване ако се задържи налягането над тези 1,5 бара за повечко от секунда. Та главното което не разбирам при теб е как така "пика" както ти го наричаш е по-малък от действителното налягане? Опиши по-ясно как се държи турбината ти при стъпка на някоя предавка от 2000 до 4500 rpm.
    AR 156 2.4 JTD 98' RED ~200 bhp - EX
    Seat Toledo 1L 1,9 TDI EX
    AUDI A4 Avant B5 1,9 TDI ~150 H.P Quattro

  3. #3
    AO member Dodo 155's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    2,381

    Default

    Според мен проблемът не е в турбината, т.е. в хардуеъра

  4. #4
    THE RED BARON ЗМЕЯ!'s Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Майна CITY
    Age
    41
    Posts
    1,261

    Default

    Quote Originally Posted by Dodo 155 View Post
    Според мен проблемът не е в турбината, т.е. в хардуеъра
    Да колега, ако идеш някъде истински ти чипнат колата е твърде вероятно да се разделиш с проблемите ти...
    SNAKE 147 1.9 JTD Z-Edition '05 - THE RED TORPEDO
    SNAKE 147 1.9 JTDm 8V '06 - Nero
    SNAKE 159 1.9 JTDm 16V '06 - Rosso

  5. #5
    AO member Dodo 155's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    2,381

    Default

    Quote Originally Posted by Zmeycho View Post
    Да колега, ако идеш някъде истински ти чипнат колата е твърде вероятно да се разделиш с проблемите ти...
    Кажи как е твоята турбина, поне си със същата и не забелязах да съска, когато я карах

  6. #6
    Запален алфист plamen76's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    Бургас
    Age
    47
    Posts
    198

    Default

    Quote Originally Posted by ReLeFNIQ View Post
    Колега, понеже съм експерементирал и с новата (gt2256) и със старата турбина и личните ми наблюдения са че двете турбини се държат различно и звучат различно, тази наистина съска повече, а аз с правата тръба я чувам и да "киха" като при Blow off-a. Но едно не мога да разбера, казваш прави надув 1,4 бара а после говориш за пик 1-1,2? Значи имаш две величини пик който е за секунда и холд налягане на което пада после и държи при ускорението. Давам пример при мен сега както съм я настроил прави 1,6 пик чуква го и се връща на 1,3 след което плавно стига 1,4-1,45 според зависи натоварването, т,е холда ми е 1,4 горе долу. Пробвал съм и с холд 1,5 но понякога поради Мапа който е сток до 1,5 бара да ме отреже понеже записва грешка пренадуване ако се задържи налягането над тези 1,5 бара за повечко от секунда. Та главното което не разбирам при теб е как така "пика" както ти го наричаш е по-малък от действителното налягане? Опиши по-ясно как се държи турбината ти при стъпка на някоя предавка от 2000 до 4500 rpm.
    Не съм много наясно но ще се опитам пак.
    Значи това новото турбо са държи така:
    при подаване на газ стрелката на уреда отива на 1.2бара,след което пада на 1бар и започва да си вдига налягане до 1.4бара но 1.4 показва чак при 4800+оборота,а старата турбина която беше от същия модел пак правеше този пик от 1.2бара но после падаше на 0.5 и плавно вдигаше налягане.
    Фактически новата при ускорение дори със съвсем малко подаване на газ не пада под 1бар-и голямо съскане.Преди малко със 140км/ч турбината си я чувам все едно е при мене но съска само при ускорение.
    ALFA ROMEO 159 2,4 JTD 210 PS

  7. #7
    Запален алфист plamen76's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    Бургас
    Age
    47
    Posts
    198

    Default

    Quote Originally Posted by Zmeycho View Post
    Да колега, ако идеш някъде истински ти чипнат колата е твърде вероятно да се разделиш с проблемите ти...
    Чипа го изключвам щото е от доста време чипната колата.Мисля си че клапана за разтоварването нещо не е паснат или регулиран или нещо такова
    ALFA ROMEO 159 2,4 JTD 210 PS

  8. #8

    Default

    В това което прави турбината ти колега няма много логика.. Разтоварва твърде рано..А пък това дето ти е връщало до 0.5 просто го забрави. Няма никакъв смисъл да пада толкова налягането и тепърва наново да се развърта. С две думи колкото по малка разлика между пик и холд по-добре.. Та съветвам те да си вземеш едно буустконтролерче и да смениш чипа, без майтап... На лс ако имаш нужда от препоръка. Ама първо пробвай с контролера ще си регулираш кога да разтоварва. Успех!
    AR 156 2.4 JTD 98' RED ~200 bhp - EX
    Seat Toledo 1L 1,9 TDI EX
    AUDI A4 Avant B5 1,9 TDI ~150 H.P Quattro

  9. #9
    AO member Dodo 155's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    2,381

    Default

    Quote Originally Posted by plamen76 View Post
    Чипа го изключвам щото е от доста време чипната колата.Мисля си че клапана за разтоварването нещо не е паснат или регулиран или нещо такова
    Как така го изключваш?
    Ти сменяш хардуеъра, а остава със стария софтуеър ... странно как мислиш, че всички турбини се управляват по един и същи начин

  10. #10
    Запален алфист plamen76's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    Бургас
    Age
    47
    Posts
    198

    Default

    Quote Originally Posted by Dodo 155 View Post
    Как така го изключваш?
    Ти сменяш хардуеъра, а остава със стария софтуеър ... странно как мислиш, че всички турбини се управляват по един и същи начин
    Колега май не ме разбрахте;
    колата от повече от година и половина я карам с GT2256V просто предната умря преди 2 месеца(остана без масло) и затова се допитвам за тези разлики .Вървежа и е доста приличен 7.6sec. до 100 а с новата ми се струва че повече върви ,но бая съска и налягането по уреда при ускорение е по-голямо от на старата турбина а максимума и на двете е 1.4bar при критични обороти
    Ремапа си е коригиран
    Last edited by plamen76; 09-08-2010 at 21:34. Reason: п.п.
    ALFA ROMEO 159 2,4 JTD 210 PS

  11. #11
    AO member Dodo 155's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    2,381

    Default

    Quote Originally Posted by plamen76 View Post
    Колега май не ме разбрахте;
    колата от повече от година и половина я карам с GT2256V просто предната умря преди 2 месеца(остана без масло) и затова се допитвам за тези разлики .Вървежа и е доста приличен 7.6sec. до 100 а с новата ми се струва че повече върви ,но бая съска и налягането по уреда при ускорение е по-голямо от на старата турбина а максимума и на двете е 1.4bar при критични обороти
    Ремапа си е коригиран
    Ясно
    Бях разбрал, че си имал друга турбина, умряла е и си сложил тая без да пипаш софта ... сори за спама

    п.с. Не е лошо да се направи една диагностига

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •